Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner wielo-strefowy, z kilkoma wejściami.

15 Lip 2017 19:55 831 1
 • Poziom 12  
  Witam

  Poszukuję amplitunera 2-3 bądź 4 strefowego.

  W mieszkaniu mam 2 pokoje

  1. W jednym jest salon z TV (podłączane HDMI lub innymi przewodami np. chinch) gdzie chciałbym dodać kino domowe

  2. W drugim jest sypialnia z funkcją biura/multimedialną również jest telewizor (podłączane HDMI lub innymi przewodami np. chinch) dodatkowo komputer (podłączane za pomocą przewodów chinch i/lub jack).

  Chciałem zrobić tak żeby wszystko spiąć razem i żeby były 2 strefy głośnikowe:
  Pokój 1 tak żeby można było odtwarzać filmy z telewizora z tego pokoju (najlepiej 5.1) i muzykę z komputera (wystarczy stereo).

  Pokój 2 (1 lub 2 strefy lepiej 2) głośniki pod tv żeby można odtwarzać filmy (5.1 lub stereo) do tego 5.1 podłączone do komputera (więc pewnie to jako 2 niezależne strefy by występowało) Lub strefa modyfikowana bo telewizor wisi na ścianie a komputer stoi na przeciwko w rogu (tak żeby dało się wykorzystać jeden komplet głośników w 2 wariantach). (czyli mamy tu kolejne 2 strefy)

  4 strefa opcjonalna to strefa która umożliwia z dowolnego urządzenia odtwarzanie dźwięku na zewnątrz mieszkania (w ogródku).

  Ktoś ma jakieś propozycje?

  Oczywiście proszę o propozycje w rozsądnych cenach. kwoty 10.000 to przerost formy nad treścią. Maks 2000. Ale i tyle to dość sporo. Głośniki raczej skompletuje sobie sam chyba że była by super okazja. Wszelkie bajery sterowanie bluetooth, wifi itd... mile widziane ;) ale podstawowe wymagania przedstawiłem wyżej w razie wątpliwości proszę dopytywać ;)

  Czekam na propozycję z góry dziękuję i pozdrawiam ;)
 • Poziom 39  
  Kolega ma za duże wymagania, przede wszystkim to się nie da zrobić dwóch stref które będą obsługiwały po 5.1.
  Np X4200/X4100
  Spójrz sobie ile taki ampli kosztuje a no obsługuje zaledwie trzy strefy.
  Główną gdzie możesz mieć system 5.1/7.1/5.2/7.2 i Atmosa w wersji 5.1.2./5.2.2.
  Taki amplituner obsłuży dwie dodatkowe strefy ale, tylko w stereo lub w mono.
  Jeżeli chcesz stereo to musisz wyjść z ampli po Pre Out do dodatkowego wzmacniacza w danym pomieszczeniu lub z zacisków głośnikowych, gdy np dla drugiej strefy wykorzystasz dwie pary zacisków głośnikowych to dla trzeciej zostaje Ci tylko wyjście Pre Out.
  Natomiast gdy chcesz aby ampli Ci zasilał głośniki w Strefie 2 i 3, to ampli obsłuży tylko po jednym głośniku dla każdej strefy, czyli w każdym pomieszczeniu będziesz miał Mono.

  Model X4300 posiada już 9 końcowek mocy, i przy założeniu że główna strefa będzie miała obsłużyć zaledwie 5.1 to dwie pozostałe będą mogły być zasilane bezpośrednio z ampli i będziesz już miał w dwóch dodatkowych pomieszczeniach stereo.