Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner wielo-strefowy, z kilkoma wejściami.

molas3000 15 Jul 2017 19:55 1260 1
 • #1
  molas3000
  Level 12  
  Witam

  Poszukuję amplitunera 2-3 bądź 4 strefowego.

  W mieszkaniu mam 2 pokoje

  1. W jednym jest salon z TV (podłączane HDMI lub innymi przewodami np. chinch) gdzie chciałbym dodać kino domowe

  2. W drugim jest sypialnia z funkcją biura/multimedialną również jest telewizor (podłączane HDMI lub innymi przewodami np. chinch) dodatkowo komputer (podłączane za pomocą przewodów chinch i/lub jack).  Chciałem zrobić tak żeby wszystko spiąć razem i żeby były 2 strefy głośnikowe:
  Pokój 1 tak żeby można było odtwarzać filmy z telewizora z tego pokoju (najlepiej 5.1) i muzykę z komputera (wystarczy stereo).

  Pokój 2 (1 lub 2 strefy lepiej 2) głośniki pod tv żeby można odtwarzać filmy (5.1 lub stereo) do tego 5.1 podłączone do komputera (więc pewnie to jako 2 niezależne strefy by występowało) Lub strefa modyfikowana bo telewizor wisi na ścianie a komputer stoi na przeciwko w rogu (tak żeby dało się wykorzystać jeden komplet głośników w 2 wariantach). (czyli mamy tu kolejne 2 strefy)

  4 strefa opcjonalna to strefa która umożliwia z dowolnego urządzenia odtwarzanie dźwięku na zewnątrz mieszkania (w ogródku).

  Ktoś ma jakieś propozycje?

  Oczywiście proszę o propozycje w rozsądnych cenach. kwoty 10.000 to przerost formy nad treścią. Maks 2000. Ale i tyle to dość sporo. Głośniki raczej skompletuje sobie sam chyba że była by super okazja. Wszelkie bajery sterowanie bluetooth, wifi itd... mile widziane ;) ale podstawowe wymagania przedstawiłem wyżej w razie wątpliwości proszę dopytywać ;)

  Czekam na propozycję z góry dziękuję i pozdrawiam ;)
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  intenso
  Level 39  
  Kolega ma za duże wymagania, przede wszystkim to się nie da zrobić dwóch stref które będą obsługiwały po 5.1.
  Np X4200/X4100
  Spójrz sobie ile taki ampli kosztuje a no obsługuje zaledwie trzy strefy.
  Główną gdzie możesz mieć system 5.1/7.1/5.2/7.2 i Atmosa w wersji 5.1.2./5.2.2.
  Taki amplituner obsłuży dwie dodatkowe strefy ale, tylko w stereo lub w mono.
  Jeżeli chcesz stereo to musisz wyjść z ampli po Pre Out do dodatkowego wzmacniacza w danym pomieszczeniu lub z zacisków głośnikowych, gdy np dla drugiej strefy wykorzystasz dwie pary zacisków głośnikowych to dla trzeciej zostaje Ci tylko wyjście Pre Out.
  Natomiast gdy chcesz aby ampli Ci zasilał głośniki w Strefie 2 i 3, to ampli obsłuży tylko po jednym głośniku dla każdej strefy, czyli w każdym pomieszczeniu będziesz miał Mono.

  Model X4300 posiada już 9 końcowek mocy, i przy założeniu że główna strefa będzie miała obsłużyć zaledwie 5.1 to dwie pozostałe będą mogły być zasilane bezpośrednio z ampli i będziesz już miał w dwóch dodatkowych pomieszczeniach stereo.