Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucz licencyjny Windows 7 nieprawidłowy.

15 Lip 2017 21:22 699 6
  • Poziom 16  
    Witam,

Dostałem od znajomych do naprawy laptop Toshiba Satellite A300D-21D.
    Usterkę Hardware naprawiłem, później musiałem zainstalować na nowo system. Na komputerze był Windows 7 Professional. Laptop nie posiadał partycji recovery (nie wiem czy usunięta, czy jej nie było...). Naklejka licencyjna była kiedyś naklejona, ale się oderwała.

Pobrałem obraz Windowsa 7 Professional, a przed jego instalacją odczytałem klucz licencyjny specjalnym programem.

Windows się zainstalował, chciałem go aktywować, ale występuje komunikat, że ów klucz jest nieprawidłowy. Jest jeszcze jakieś wyjście z tej sytuacji?
  • Poziom 16  
    A czy jest możliwość odczytania tego klucza Visty? Jest on zapisany w Biosie?
  • Specjalista Sieci, Internet
    franz87 napisał:
    A czy jest możliwość odczytania tego klucza Visty? Jest on zapisany w Biosie?

Niestety. Nie te lata. Dopiero Win 8 miał klucz w biosie.
  • Poziom 16  
    Czyli jednym słowem klapa ;/
    Kupno nowej licencji nieopłacalne w tym laptopie... jedynie jakiś linux ...
  • Specjalista Sieci, Internet
    Polecam Ubuntu lub Mint. Poprzeglądaj i zainstaluj. Mint ma GUI bardziej podobny do Windowsa.
  • Poziom 42  
    Trzeba by użytkownika tego laptopa z działającym systemem żeby wyciągnąl certyfikat i klucz - lub poszukać na necie takiej paczki certyfikat + klucz bo klucz napewno będzie jeden uniwersalny jak i sam certyfikat.

Takie paczki do HP są do wyszukania to może ktoś gdzieś ma a jak nie to szukać użytkownika.