Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Audi a3 1.9 TDI BLS DPF 2008 - Podmiana ECU

16 Lip 2017 10:36 1011 7
  • Poziom 11  
    Witam w wymienionym modelu padł mi ECU zero komunikacji. Numery padniętego ECU to 3G906056N, 03G906021 AD DIESEL EDC16U34,3039, 0281015168. Ecu zostało otwarte i sczytane jakimś tam programatorem nie pamiętam jakim, wszystko zostało wgrane do ECU o numerach 03G906021AR, DIESEL EDC16U34,7818,0281012469. Po podłączeniu Nowo zaprogramowanego ECU cały czas miga kontrolka świec żarowych, wywala parę błędów między innymi P0472 czyli czujnik ciśnienia spalin. Chciałem się tylko dowiedzieć czy te nowe ECU jest w ogóle odpowiednie do mojego auta?
    dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Kupuje się o takich samych numerach a nie o innych.
  • Poziom 11  
    Witaj, no tak niby z tymi samymi numerami. Ten co mi to programowal mowil ze powinno byc ok bo zgral wszystko ze starego ecu i wgral wszystko do nowego. Czyli jednak szukac dokladnie z tym samym numerem?
  • Poziom 43  
    asia23 napisał:
    Witaj, no tak niby z tymi samymi numerami. Ten co mi to programowal mowil ze powinno byc ok

Ale nie jest ok ogarnij się i olej tego wgrywacza, bo do BN auta nie odpalisz.

W ogóle ja bym kazał temu cieciowi ogarnąć auto i niech się dwoi i troi nad tym.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    W bls często sypie się wiązka, ecu wali dziwnymi błędami a silnik chodzi jak chce.
  • Poziom 11  
    Witam,
    prosty01 pardzo fajnie opisales sprzwdzenie czujnika dzis go sprawdze. Byl wgrany pelny wsad to wiem napewno, to co bylo wgrane dostalem tez na maila byly tam 3 pliki. Zastanawia mnie to ze przed wymiana ecu niebylo zadnych bledow tego czyjnika a po wymianie odrazu po przekreceniu stacyjki caly czas spirala swiec zarowych miga i swieci kontrolka silnika. Auto odpala i przyspiesza tak jak powinno wiec sam niewiem co jest tego przyczyna, czy ma to znaczenie czy ecu jest z auta bez fapa i czegos mu brakuje?

Dodano po 13 [godziny] 20 [minuty]:

Oke dzis pomierzylem czujnik tak jak w poradzie, na przewodzie czarnym 5V, brazowy masa, fioletowy 0,55V. Czyli zostaje kupno sterownika z tymi samymi numerami czy cos jeszcze mozna sprawdzic?
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Sterownik z takimi samymi numerami zalatwil sprawe.