Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Romet Chart - Regulator od skutera nie działa jak należy

charper 16 Jul 2017 12:20 2787 4
    charper
    Level 9  
    Witam, przewinąłem nieco prądnice w romecie charcie na 12V i został mi jeszcze problem z ładowaniem. Tutaj pomocny miał być regulator napięcia od skutera, dokładniej taki.
    Romet Chart - Regulator od skutera nie działa jak należy
    podłączam go trochę inaczej, bo za mostkiem prostowniczym, bo mam cewkę ładowania bezmasową oraz na innym forum o simsonach kazali podłączyć drugi pin z trzecim (licząc od góry od lewej strony), bo bez tego ponoć regulator miał nie regulować nic. zrobiłem tak, wziąłem sobie multimetr w rękę i mierzę. na akumulator płynie prąd 2,8A, a napięcie przekracza 15V i rosłoby dalej ale postanowiłem, że szkoda mi akumulatora i przerwałem test. Regulator ma spora aluminiową obudowę która nawet trochę się nie ugrzała, z resztą z pomiarów wynika że regulator przepuszcza cały prąd i nie zamienia nadmiaru w ciepło. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, za 5 dni chciałem odpocząć od pracy nad jeziorem:)
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Taki regulator napięcia nie może pracować z mostkiem Graetza, bo wówczas nie odcina ładowania.
    Radziłbym zastosować regulator napięcia od 125 cm³, tudzież 50 cm³ ze światłem z akumulatora, które mają uzwojenie ładowania bezmasowe.
    charper
    Level 9  
    BANANvanDYK wrote:
    Taki regulator napićcia nie moýe pracowaă z mostkiem Graetza, bo wówczas nie odcina ůadowania.
    Radziůbym zastosowaă regulator napićcia od 125 cmł, tudzieý 50 cmł ze úwiatůem z akumulatora, które majŕ uzwojenie ůadowania bezmasowe.
    czy mógůbyú poleciă jakiú konkreny regulator? Najlepiej taki, ýeby caůy prŕd z cewki ůadowania moýna byůo podůŕczyă do regulatora, ýeby nie trzeba byůo po drodze zakůadac ýadnych ýarówek.
    charper
    Level 9  
    BANANvanDYK wrote:
    W jakim kodowaniu Ty piszesz?
    Tego na rynku obecnie jest tyle, że nie ma czego polecać. Trzeba tylko dobrze szukać.

Nie wiem które skutery mają cewki bezmasowe. Czy jest kolega w stanie pomóc bez zbędnego owijania w bawełnę? Skoro tyle tego jest, liczyłem na rzeczową odpowiedź. Zawsze sądziłem, że forum służy by pomagać ludziom na tyle na ile się da.