Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prądowe listwy systemowe podtynkowe

firepunch 16 Lip 2017 15:45 546 4
  • #1 16 Lip 2017 15:45
    firepunch
    Poziom 13  

Szukam czegoś na czym będę mógł zbudować w domu systemową instalację elektryczną kablową.
    Tzn. porozmieszczać listwy po całym budynku i później instalować w nich rożne gniazdka: prądowe, sieciowe LAN, głośnikowe, USB, hdmi itd.
    Znalazłem system "legrand mosaic - m45" ale jest to system typowo biurowy z listwami montowanymi na ścianach.
    Czy istnieje coś podobnego do montowania bezpośrednio w ścianach, jakieś inne wariacje lub konkurencyjne rozwiązania rozsądne cenowo?

• #2 17 Lip 2017 13:36
    Klosu92
    Poziom 15  

Swojego czasu myślałem nad instalacją tego typu, nie znalazłem jednak "osprzętu dedykowanego".
    Wydaje mi się że można coś takiego stworzyć przez zamontowanie w/w systemu w podkutej ścianie i wyrównanego tynkiem tak aby koryto znajdowało się na równo z ścianą.

Może któryś z kolegów ma jakieś doświadczenie z taką instalacją.

• #3 17 Lip 2017 13:59
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

W poprzedniej firmie robiliśmy taki patent na bazie listew instalacyjnych zakrytych czymś w stylu sztukaterii gipsowej w wykonaniu z PCV - trasy prowadzenia oprzewodowania przy podłodze i suficie, piony w rogach ścian. Instalacja robiona w starym budynku, który był po generalnym remoncie (z wykluczeniem instalacji el.) a Państwo nowobogadcy chcieli mieć inteligentny budynek w stylu retro i nie rozwalać wszystkiego. System sterowania oświetleniem bezprzewodowy.

• #5 23 Wrz 2017 09:47
    firepunch
    Poziom 13  

mawerix123 napisał:
    Wszystko jest nawet pupuszki. Legrand jest przykładem ale inni przoducenic też zapewne mają podobną ofertę.

http://legrand.pl/produkty/osprzet-sterowanie-i-kontrola/program-mosaic

Nie do końca doczytałeś moje pytanie, systey oczywiście są, ale dedykowanych listew podtynkowych nie nikt nie sprzedaje.

Chodzi o listwy zamontowane w długiej bruździe poprowadzonej przez cale pomieszczenie, zamontowana w ten sposob iż nie wystaje poza lico muru ale jest widoczna.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson