Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekrój kabli dla długotrwałego obciążenia 16A

Karwos00 22 Paź 2017 19:59 1635 34
  • #31 22 Paź 2017 19:59
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda

Karwos00 napisał:
    Właśnie o takich myślałem. Przy kolejnym ładowaniu sprawdzę jak jest z temperaturami i podmienię na mocniejsze.

Wtyczka już teraz jest podmieniona na europejską - oryginalnie była 240V ale w standardzie USA.
    i tu największy błąd, badziewna wtyczka i badziewne gniazdo, zostaje tobie założenie wtyku i gniazda przemysłowego na 32A, wiele stacji doładowujących też ma takie gniazda lub też wystarczy ta https://www.kablex.net/pce-gniazdo-stale-3p-16a-230v-niebieskie-ip44-113-6-p-633.html
    Kolega co ma EV to wolał założyć w garażu gniazdo w standardzie Amerykańskim, przynajmniej zostały oryginalne srebrzone złącza.

• #32 22 Paź 2017 20:12
    Karwos00
    Poziom 12  

Co prawda mam tą starą wtyczkę - to nie była wtyczka zatapiana - normalnie rozkręcana ze złączami na śruby. Ale ciężko pewnie byłoby dostać w polsce gniazdko.

A te przemysłowe - jest jakaś różnica między niebieskimi a czerwonymi?? No i czy szukać na styk 16A czy te większe 32A

• #33 22 Paź 2017 20:46
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda

czerwona jest trójfazowa, niebieska jednofazowa
    16A od 32A różni się grubością kołków , w domu lepiej podejść z przesadą i dać 32 , więcej razy wytrzyma wielokrotne wtykanie. Problem będzie jak gdzieś będziesz chciał się doładować, warto mieć jak mój znajomy drugi kabel ładowania z normalną ale lepsiejszą wtyczką.

• #34 22 Paź 2017 20:54
    Karwos00
    Poziom 12  

A są jakieś przejściówki z takiej 32A przemysłowej jednofazowej na normalną wtyczkę ?? Czy jedynym rozwiązaniem jest zrobienie przejściówki z 20cm kabla. Tylko czy taka ilość połączeń stykowych dobrze robi na przesył :)

• #35 23 Paź 2017 23:34
    WojcikW
    Poziom 38  

Karwos00 napisał:
    ...Tylko czy taka ilość połączeń stykowych dobrze robi na przesył :)
    Nie demonizujmy. Przejściówkę trzeba zrobić we własnym zakresie.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson