Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP270E5E-K06PL - Karta sieciowa włączona, Windows 8 widzi ją wyłączoną

RemikGd 16 Lip 2017 17:05 147 1
  • #1 16 Lip 2017 17:05
    RemikGd
    Poziom 1  

Witam. Kilka dni temu uruchomiłem laptopa Samsung NP270E5E-K06PL, przywitał mnie bluescreen z informacją " ACPI BIOS Error" po czym laptop cały czas się resetował i wyświetlał ów bluescreen. Wyjąłem dysk, włączyłem laptopa, otrzymałem informację "All boot options are tried. Press <F4> key to recover with factory image using Recovery or any other keys for next boot loop interation. ", włożyłem dysk po czym przywróciłem ustawienia fabryczne.
    Podczas pierwszego uruchomienia karta Wi-Fi działała bez zarzutów, podłączyłem się do routera, ściągnąłem wszystkie aktualizacje do Windows 8, programy itp, wszystko za pomocą karty Wi-Fi. Zresetowałem laptopa, wszedłem do BIOSu i w nim ustawiłem: Advanced > AHCI Mode Control "Manual" > Set AHCI Mode "Disabled". Następnie w: Boot > Secure Boot "Disabled" > OS Mode Selection "CSM OS". Zapisałem ustawienia, system włączył się na nowo i karta Wi-Fi przestała działać. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty sieciowej, jak i karty sieci bezprzewodowej, lecz nadal bez zmian. Ponownie przywróciłem system do ustawień fabrycznych, karta sieci bezprzewodowej działała bez zarzutów, jeden reset, drugi, działała bez zmian, podłączyłem kabel Ethernet, odłączyłem, wykonałem reset i karta znowu przestała działać.
    W połączeniach sieciowych, karta sieci bezprzewodowej jest włączona, lecz po kliknięciu w prawym dolnym rogu na logo sieci, otrzymuję informację że "Wi-Fi Wyłaczone". Wyłączenie jak i włączenie Wi-Fi nie skutkuje, odinstalowanie w menedżerze urządzeń i zainstalowanie tak samo nic nie daje. W BIOS w zakładce: Configuration > WLAN Device "Enabled". Dziwne jest, że za pierwszym przywróceniem karta działała, za drugim tak samo. Jakieś pomysły, się z tym upować, by system widział kartę? Zamieszczam zdjęcia poglądowe, będę wdzięczny za każdą pomoc :).

• #2 16 Lip 2017 21:15
    Luxor
    Poziom 11  

Uruchom linuxa z pendrive. Jesli pod linuxem nie bedzie dzialac to bedzie uszkodzona albo zeczywiscie namieszales cos w Biosie.
    Roboty 10min a wyeleminujesz ewentualny blad w systemie Widowsa. Pozdrawiam!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME