Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XFX 550 TS - Tykanie w dosyć nowym zasilaczu

vojtasek32 16 Lip 2017 20:06 273 6
  • #1 16 Lip 2017 20:06
    vojtasek32
    Poziom 2  

Witam, jakieś 3 lata temu składałem komputer z zasilaczem XFX 550TS, nigdy żadnego problemu z tym zestawem nie miałem (no i w sumie nadal nie mam). Żadnego bluescreena, żadnych zwiech, restartów, problemów z uruchamianiem, nawet pod max obciążeniem. Jakieś kilka tygodni temu usłyszałem z kompa "tykanie", na początku pomyślałem że jakiś kabel się ocierał o wentylator ale tak nie było, jednak po wyłączeniu i włączeniu komputera wszystko ucichło. Dzisiaj tykanie powróciło, i trwa nadal mimo wyczyszczenia komputera i zasilacza z kurzu, kilkukrotnego wyłączenia, próby na innym kablu i innym gniazdku. Dźwięk dochodzi z wnętrza zasilacza, są to dosyć szybkie pojedyncze tyknięcia, jednak czasem potrafią na chwilę ucichnąć, a czasem przyspieszyć (np. przy wyłączaniu komputera). Mimo tego, komputer funkcjonuje prawidłowo tak jak zawsze.

Co to może być i czy da się jakoś to naprawić domowym sposobem (gdyż jest to irytujące)? Z komputerem nic się nie dzieje i nigdy nie działo, a zasilacz ten to nie jest żaden bubel bez nazwy bo ma certyfikat 80+ bronze i był zakupiony nowiutki dopiero 3 lata temu i nie był jakoś mocno eksploatowany (żadnych OC ani wysokich temperatur)

Sprawdziłem też wentylator - zatrzymałem go patyczkiem ale dźwięk nadal się wydobywał tak samo jak wcześniej.

Zestaw z którym pracuje:
    i5 4590, GTX 760, 8gb DDR3, WD 1TB, płyta MSI b85-g43.

• #3 18 Lip 2017 00:12
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Miałem do czynienia z trzema TS550 z podobnym efektem. Dźwięk do złudzenia przypominał łopatki wentylatora telepiące o jakiś kabel. Efekt występował przy obciążeniu, chociaż napięcia były stabilne. Wszystkie reklamowałem na to i zostały one wymienione.

Zasilacze XFX mają 5 lat gwarancji (przynajmniej powinny), więc zamiast otwierać i gmerać może warto z niej skorzystać, o ile jest możliwość?

• #4 18 Lip 2017 03:25
    vojtasek32
    Poziom 2  

Właśnie po napisaniu tego tematu znalazłem dużo tematów z tym samym problemem w tym zasilaczu. Szkoda, że wtedy o tym nie wiedziałem. Jak narazie dźwięk ustał, podejrzewam , że nie ma więc nawet sensu wysyłania na gwarancje dopóki problem nie nasili się do tego stopnia że będzie to słychać cały czas.
    Zestaw kupowany był na firmę z morele, czy w tym przypadku ta 5 letnia gwarancja XFX też obowiązuje?

• #5 18 Lip 2017 03:46
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Powinieneś sprawdzić warunki gwarancji, ewentualnie zwrócić się do sprzedawcy. Kupując XFXy nigdzie nie widziałem, żeby firmy miały krótszą gwarancję, ale nigdy mocniej nie interesowałem się tym tematem - więc mogło mi umknąć.

• #6 18 Lip 2017 11:16
    Kasek21
    Poziom 43  

vojtasek32 napisał:
    czy w tym przypadku ta 5 letnia gwarancja XFX też obowiązuje?

5lat masz tylko jeżeli zarejestrowałeś się na stronie XFX po zakupie PSU.

Co do usterki to norma dla tych PSU - problemem jest "trafo" w zasilaczu.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson