Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom ESI88 (Cyfrowy Polsat) - brak siły sygnału

myrcin 16 Lip 2017 22:25 2235 31
  • #1 16 Lip 2017 22:25
    myrcin
    Poziom 16  

Witam. Mam dekoder Sagemcom ESI88 i abonament Cyfrowy Polsat. Od jakiegoś czasu mam coraz większe problemy z odbiorem sygnału np. podczas deszczu/pochmurnego dnia. W związku z tym chciałem poprawić ustawienie anteny ale... w dekoderze nie pojawiają się wskazania dot. jakości i siły sygnału. W menu instalacji - tam gdzie kiedyś były wskazania siła i jakość - mam info tylko że siła 0% i słaba jakość sygnału. Nie zmienia sytuacji przestawienie "kodowania" DVB na S2. Nadmienię że kanały CP - jak jest dobra pogoda - oczywiście odbieram ok.
    Jak mogę w takiej sytuacji uzyskać info o jakości/sile sygnału aby poprawić ustawienie anteny satelitarnej?

• #2 17 Lip 2017 00:17
    mcezar
    Poziom 10  

Kolego, złącza, złącza, złączna. Sprawdź połączenia kabla koncentrycznego

• #3 17 Lip 2017 07:42
    myrcin
    Poziom 16  

Dzięki, ale nie mam problemów z instalacją tylko z tym jak sprawdzić jakość/siłę sygnału w dekoderze Sagemcom ESI88 z Cyfrowym Polsatem.
    Chyba że brak wskazań w menu o którym piszę w poście powyżej może być tym spowodowany? Podczas normalnej pogody kanały odbieram bez przycięć, a wystarczą tylko chmury (bez deszczu) a obraz się rwie.

• #4 17 Lip 2017 08:29
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Ustawić poprawnie antenę, następnie w menu dekodera popatrzeć na paski sygnału.

• #5 17 Lip 2017 08:51
    mihal2002
    Poziom 43  

mcezar napisał:
    Kolego, złącza, złącza, złączna. Sprawdź połączenia kabla koncentrycznego

Bzdura.
    myrcin napisał:
    w dekoderze nie pojawiają się wskazania dot. jakości i siły sygnału.

I NIGDY się nie pojawią.
    Taki wynalazek ten dekoder.
    Do ustawienia użyć miernika sygnału, NIE wskaźnika.

• #6 17 Lip 2017 11:27
    myrcin
    Poziom 16  

Właśnie chcę poprawić ustawienie anteny (czaszy), nie mam miernika. Dekoder kiedyś (początek 2015r.) na 100% pokazywał jakość i siłę sygnału. Jestem pewny - bo tak ustawiałem antenę.
    Przez te 2 lata musiała się czasza przesunąć i chciałem to skorygować. Teraz mój dekoder sagemcom ESI88 nie pokazuje jakości i siły sygnału - czy to jest zmiana ze strony Cyfrowego Polsatu czy muszę coś przestawić w dekoderze aby pojawiły się te parametry? Oto mi chodzi...

• #7 17 Lip 2017 11:39
    mihal2002
    Poziom 43  

myrcin napisał:
    czy to jest zmiana ze strony Cyfrowego Polsatu czy muszę coś przestawić w dekoderze aby pojawiły się te parametry

Zmiana oprogramowanie tak uczyniła.
    myrcin napisał:
    Przez te 2 lata musiała się czasza przesunąć i chciałem to skorygować.

Bez miernika tego nie zrobisz chyba że posiadasz wystarczająco dużą wiedzę na temat ustawienia anteny sat.

• #8 21 Lip 2017 11:50
    tino2003
    Admin grupy GSM

myrcin napisał:
    Mam dekoder Sagemcom ESI88 i abonament Cyfrowy Polsat. Od jakiegoś czasu mam coraz większe problemy z odbiorem sygnału np. podczas deszczu/pochmurnego dnia.

Jakiej wielkości masz czasze? Problem ten dotyka od jakiegoś czasu chyba wszystkich użytkowników Polsatu.
    Moim zdaniem na dzień dzisiejszy jedyną metodą poprawy jakości sygnału jest zastosowanie większej czaszy.
    Osobiście ze dwa miesiące temu zamiast używanej dotychczas czaszy 80 dałem 120 i jak na razie nawet przy sporym deszczu mam siłę sygnału ok 90% i jakość ok 65%

• #9 21 Lip 2017 16:03
    myrcin
    Poziom 16  

W tej chwili mam 2 letnią antenę z Cyfrowego Polsatu w wersji HD (tą większą). Średnica, o ile się nie mylę, to 90cm.
    Rzeczywiście problemy z zakłóceniami zaczęły się jakieś 2-3 miesiące temu.
    A gdzie kupiłeś tą antenę 120cm?

• #10 21 Lip 2017 16:11
    andpol 33
    Poziom 33  

Standardowa antena Polsatu to 70cm.

• #11 21 Lip 2017 16:17
    tino2003
    Admin grupy GSM

myrcin napisał:
    A gdzie kupiłeś tą antenę 120cm?

Kupiłem na allegro i Ciebie też to czeka o ile chcesz w spokoju oglądać CP. ;)

• #12 21 Lip 2017 16:20
    andpol 33
    Poziom 33  

Nie kupuj anteny przez internet. Jeśli już to dokładnie sprawdź, czy nie jest pokrzywiona.

• #13 23 Lip 2017 11:07
    the_eye777
    Poziom 14  

Witam.
    A ja mam pytanie odnośnie anteny.
    CP daje standardowe anteny chyba 70cm średnicy.
    Ja mam starą antenę po wizji tv z tym że ona jest taka eliptyczna a nie okrągła.
    Będzie ona hulać z dekoderem cp i konwerterem quad?

• #14 23 Lip 2017 11:09
    andpol 33
    Poziom 33  

Będzie działać pod warunkiem bardzo dokładnego ustawienia. Przy dużych deszczach zapomnieć o odbiorze.

• #15 23 Lip 2017 15:34
    the_eye777
    Poziom 14  

A jaka musiała by być do bloku żeby hulało dobrze?

• #16 23 Lip 2017 20:15
    andpol 33
    Poziom 33  

Czym większa tym lepsza. Minimum 80cm.

• #17 23 Lip 2017 23:07
    the_eye777
    Poziom 14  

Ok, zobaczę z tą co mam. Jak będzie kicha to zakupię większą

• #18 24 Lip 2017 10:22
    mihal2002
    Poziom 43  

the_eye777 napisał:
    Ok, zobaczę z tą co mam. Jak będzie kicha to zakupię większą

To kup od razu i zamontuj. A ustawienie jest najważniejsze.

tino2003 napisał:
    Kupiłem na allegro i Ciebie też to czeka o ile chcesz w spokoju oglądać CP.

Trzeba umieć ustawić poprawnie antenę a nie wydawać kasy zbędnie na zakup nowej i jeszcze większej. Za chwilę okaże się że 120-ka za mała i potrzebna 180.

• #19 24 Lip 2017 12:35
    tino2003
    Admin grupy GSM

mihal2002 napisał:
    Trzeba umieć ustawić poprawnie antenę a nie wydawać kasy zbędnie na zakup nowej i jeszcze większej.

Chcesz przez to powiedzieć, że wystarczyło u mnie ustawić poprawnie antenę?

Otóż antena była ustawiona dobrze a problem leżał tylko w średnicy.

CP mam od czasu gdy dawali te paszporty a więc praktycznie od początku.
    Przez wszystkie te lata odbierałem na średnicy 70 cm i nie było nigdy problemu nawet przy sporych opadach. Jakiś rok temu zaczęły się problemy z odbiorem kanałów HD przy niewielkich opadach więc kupiłem czaszę 90 i do tej pory było w miarę przyzwoicie, ale właśnie od jakichś 3 miesięcy do końca nie wiem z jakiego powodu wystarczyło małe zachmurzenie i już po odbiorze.

Teraz na 120cm mam bardzo dobry odbiór nawet przy sporej ulewie.

• #20 25 Lip 2017 13:22
    mihal2002
    Poziom 43  

tino2003 napisał:
    Chcesz przez to powiedzieć, że wystarczyło u mnie ustawić poprawnie antenę?

Oczywiście że tak. Do tego sprawdzić połączenie elektryczne z LNB oraz jego jakość.

• #21 25 Lip 2017 14:52
    tino2003
    Admin grupy GSM

mihal2002 napisał:
    Oczywiście że tak. Do tego sprawdzić połączenie elektryczne z LNB oraz jego jakość.

Więc uważasz, że CP nie ma obecnie słabszego sygnału?
    Każdy kogo znam a posiada CP skarży się na tą samą dolegliwość, wszyscy mają problemy z LNB ?

• #22 25 Lip 2017 16:30
    szperal
    Poziom 8  

wejdź w ustawienia anteny ... poszukaj w tej zakładce STANDARD i przestaw opcje DVB-S na DVB-S2.

• #23 25 Lip 2017 21:52
    maksar
    Poziom 21  

tino2003 napisał:
    Więc uważasz, że CP nie ma obecnie słabszego sygnału?

Taaa 20 stopień zasilania na orbicie, brak mocy.
    tino2003 napisał:
    Każdy kogo znam a posiada CP skarży się na tą samą dolegliwość

Mnie nikt się nie skarży, a założyłem ich trochę.
    tino2003 napisał:
    wszyscy mają problemy z LNB ?

Lichy konwerter też wchodzi w grę.

• #24 26 Lip 2017 15:45
    tino2003
    Admin grupy GSM

maksar napisał:
    Mnie nikt się nie skarży, a założyłem ich trochę.

Do wszystkich którzy upierają się, że problem leży w ustawieniu anteny, proszę poczytać kilkadziesiąt wpisów ludzi którzy mają od jakiegoś czasu ten sam problem.

http://downdetector.pl/status/cyfrowy-polsat

• #25 26 Lip 2017 15:54
    andpol 33
    Poziom 33  

Antena polsatowska to 70-tka. W większości montowana "ze szwagrem" bez miernika. Pogody są takie jakie są. Kanały poupychane na transponderach. Efekt wiadomy. Problemy się zaczęły odkąd przeszli na dvb-s2. Nawet w Polsacie wiedzą, że te anteny są za małe.

• #26 26 Lip 2017 16:21
    tino2003
    Admin grupy GSM

andpol 33 napisał:
    Nawet w Polsacie wiedzą, że te anteny są za małe.

Więc dlaczego tutaj co niektórzy z upartością pewnego zwierzęcia pociągowego twierdzą, że rozmiar nie ma znaczenia? :D

• #27 26 Lip 2017 19:34
    andpol 33
    Poziom 33  

Wszystko ma znaczenie: rozmiar i stan anteny, ustawienie, jakość konwertera.

• #28 19 Wrz 2017 19:13
    Kurtka na wacia
    Poziom 19  

myrcin napisał:
    Dzięki, ale nie mam problemów z instalacją tylko z tym jak sprawdzić jakość/siłę sygnału w dekoderze Sagemcom ESI88 z Cyfrowym Polsatem.
    Pasek sygnału pojawia się przy ręcznym wyszukiwaniu i poprawnym wpisaniu parametrów transpondera. Paski sygnału przy wyszukiwaniu /Kanały Cyfrowego Polsatu/ zawsze będą na zero. Ma to związek że są tam sztywno przypisane parametry wyszukiwania bez możliwości zmiany prze użytkownika. Kiedyś ten przypisany transponder nadawał nadawał w systemie DVB-S i dekoder widział na tych parametrach sygnał. Po zmianie systemu nadawania z tego przypisanego transpondera na DVB-S2 dekoder pokazuje 0% sygnału. Sagemcom ESI88 (Cyfrowy Polsat) - brak siły sygnału

Dodano po 9 [minuty]:

maksar napisał:
    Taaa 20 stopień zasilania na orbicie, brak mocy.
    Tu może nie chodzić o 20-sty stopień zasilania. Moc transpondera można dostosować do ilości pieniążków tego co wynajmuje dany transponder. Polsat mógł np. zdecydować się na zmniejszenie mocy transponderów z oszczędnością roczną na poziomie milionów zł rocznie. Raczej tak nie zrobili, ale kto ich tam wie? W każdym razie ja nie mam problemu z ich odbiorem.

• #29 19 Wrz 2017 23:27
    mihal2002
    Poziom 43  

tino2003 napisał:
    Więc dlaczego tutaj co niektórzy z upartością pewnego zwierzęcia pociągowego twierdzą, że rozmiar nie ma znaczenia

Kolego licz się że słowami!!!!!!!!!!

• #30 23 Wrz 2017 11:56
    tino2003
    Admin grupy GSM

mihal2002 napisał:
    Kolego licz się że słowami!!!!!!!!!!

Liczę się, tylko nie bardzo wiem jak nazwać osobę której wydaje się, że pozjadała wszystkie rozumy bo ma kilka mierników. :D

Wczoraj na infolinii Polsatu usłyszałem, że zmieniony został jakiś sygnał kodowania i takie tam inne gadki szmatki typowe dla tego aby klient nic nie wiedział, ale na koniec usłyszałem, że CP zaleca od jakiegoś czasu stosowanie większych anten gdyż małe średnice nawet przy bardzo dobrym ustawieniu przez techników podczas złych warunków atmosferycznych mogą powodować zakłócenia w odbiorze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME