Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom ESI88 (Cyfrowy Polsat) - brak siły sygnału

16 Lip 2017 22:25 5808 31
  • Poziom 16  
    Witam. Mam dekoder Sagemcom ESI88 i abonament Cyfrowy Polsat. Od jakiegoś czasu mam coraz większe problemy z odbiorem sygnału np. podczas deszczu/pochmurnego dnia. W związku z tym chciałem poprawić ustawienie anteny ale... w dekoderze nie pojawiają się wskazania dot. jakości i siły sygnału. W menu instalacji - tam gdzie kiedyś były wskazania siła i jakość - mam info tylko że siła 0% i słaba jakość sygnału. Nie zmienia sytuacji przestawienie "kodowania" DVB na S2. Nadmienię że kanały CP - jak jest dobra pogoda - oczywiście odbieram ok.
    Jak mogę w takiej sytuacji uzyskać info o jakości/sile sygnału aby poprawić ustawienie anteny satelitarnej?
  • Poziom 10  
    Kolego, złącza, złącza, złączna. Sprawdź połączenia kabla koncentrycznego
  • Poziom 16  
    Dzięki, ale nie mam problemów z instalacją tylko z tym jak sprawdzić jakość/siłę sygnału w dekoderze Sagemcom ESI88 z Cyfrowym Polsatem.
    Chyba że brak wskazań w menu o którym piszę w poście powyżej może być tym spowodowany? Podczas normalnej pogody kanały odbieram bez przycięć, a wystarczą tylko chmury (bez deszczu) a obraz się rwie.
  • Moderator na urlopie...
    Ustawić poprawnie antenę, następnie w menu dekodera popatrzeć na paski sygnału.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Właśnie chcę poprawić ustawienie anteny (czaszy), nie mam miernika. Dekoder kiedyś (początek 2015r.) na 100% pokazywał jakość i siłę sygnału. Jestem pewny - bo tak ustawiałem antenę.
    Przez te 2 lata musiała się czasza przesunąć i chciałem to skorygować. Teraz mój dekoder sagemcom ESI88 nie pokazuje jakości i siły sygnału - czy to jest zmiana ze strony Cyfrowego Polsatu czy muszę coś przestawić w dekoderze aby pojawiły się te parametry? Oto mi chodzi...
  • Admin grupy GSM
    myrcin napisał:
    Mam dekoder Sagemcom ESI88 i abonament Cyfrowy Polsat. Od jakiegoś czasu mam coraz większe problemy z odbiorem sygnału np. podczas deszczu/pochmurnego dnia.

Jakiej wielkości masz czasze? Problem ten dotyka od jakiegoś czasu chyba wszystkich użytkowników Polsatu.
    Moim zdaniem na dzień dzisiejszy jedyną metodą poprawy jakości sygnału jest zastosowanie większej czaszy.
    Osobiście ze dwa miesiące temu zamiast używanej dotychczas czaszy 80 dałem 120 i jak na razie nawet przy sporym deszczu mam siłę sygnału ok 90% i jakość ok 65%
  • Poziom 16  
    W tej chwili mam 2 letnią antenę z Cyfrowego Polsatu w wersji HD (tą większą). Średnica, o ile się nie mylę, to 90cm.
    Rzeczywiście problemy z zakłóceniami zaczęły się jakieś 2-3 miesiące temu.
    A gdzie kupiłeś tą antenę 120cm?
  • Poziom 35  
    Standardowa antena Polsatu to 70cm.
  • Poziom 35  
    Nie kupuj anteny przez internet. Jeśli już to dokładnie sprawdź, czy nie jest pokrzywiona.
  • Poziom 14  
    Witam.
    A ja mam pytanie odnośnie anteny.
    CP daje standardowe anteny chyba 70cm średnicy.
    Ja mam starą antenę po wizji tv z tym że ona jest taka eliptyczna a nie okrągła.
    Będzie ona hulać z dekoderem cp i konwerterem quad?
  • Poziom 35  
    Będzie działać pod warunkiem bardzo dokładnego ustawienia. Przy dużych deszczach zapomnieć o odbiorze.
  • Poziom 14  
    A jaka musiała by być do bloku żeby hulało dobrze?
  • Poziom 35  
    Czym większa tym lepsza. Minimum 80cm.
  • Poziom 14  
    Ok, zobaczę z tą co mam. Jak będzie kicha to zakupię większą
  • Admin grupy GSM
    mihal2002 napisał:
    Trzeba umieć ustawić poprawnie antenę a nie wydawać kasy zbędnie na zakup nowej i jeszcze większej.

Chcesz przez to powiedzieć, że wystarczyło u mnie ustawić poprawnie antenę?

Otóż antena była ustawiona dobrze a problem leżał tylko w średnicy.

CP mam od czasu gdy dawali te paszporty a więc praktycznie od początku.
    Przez wszystkie te lata odbierałem na średnicy 70 cm i nie było nigdy problemu nawet przy sporych opadach. Jakiś rok temu zaczęły się problemy z odbiorem kanałów HD przy niewielkich opadach więc kupiłem czaszę 90 i do tej pory było w miarę przyzwoicie, ale właśnie od jakichś 3 miesięcy do końca nie wiem z jakiego powodu wystarczyło małe zachmurzenie i już po odbiorze.

Teraz na 120cm mam bardzo dobry odbiór nawet przy sporej ulewie.
  • Poziom 8  
    wejdź w ustawienia anteny ... poszukaj w tej zakładce STANDARD i przestaw opcje DVB-S na DVB-S2.
  • Poziom 24  
    tino2003 napisał:
    Więc uważasz, że CP nie ma obecnie słabszego sygnału?

Taaa 20 stopień zasilania na orbicie, brak mocy.
    tino2003 napisał:
    Każdy kogo znam a posiada CP skarży się na tą samą dolegliwość

Mnie nikt się nie skarży, a założyłem ich trochę.
    tino2003 napisał:
    wszyscy mają problemy z LNB ?

Lichy konwerter też wchodzi w grę.
  • Poziom 35  
    Antena polsatowska to 70-tka. W większości montowana "ze szwagrem" bez miernika. Pogody są takie jakie są. Kanały poupychane na transponderach. Efekt wiadomy. Problemy się zaczęły odkąd przeszli na dvb-s2. Nawet w Polsacie wiedzą, że te anteny są za małe.
  • Poziom 35  
    Wszystko ma znaczenie: rozmiar i stan anteny, ustawienie, jakość konwertera.
  • Admin grupy GSM
    mihal2002 napisał:
    Kolego licz się że słowami!!!!!!!!!!

Liczę się, tylko nie bardzo wiem jak nazwać osobę której wydaje się, że pozjadała wszystkie rozumy bo ma kilka mierników. :D

Wczoraj na infolinii Polsatu usłyszałem, że zmieniony został jakiś sygnał kodowania i takie tam inne gadki szmatki typowe dla tego aby klient nic nie wiedział, ale na koniec usłyszałem, że CP zaleca od jakiegoś czasu stosowanie większych anten gdyż małe średnice nawet przy bardzo dobrym ustawieniu przez techników podczas złych warunków atmosferycznych mogą powodować zakłócenia w odbiorze.