Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

First CR-4020 gra i odrazu znika g這s

wojtek742 01 Sie 2005 17:29 1775 19
  • #1 01 Sie 2005 17:29
    wojtek742
    Poziom 19  

Witam
    Mam radyjko firsta i jak pod陰cze to gra ale nigdy nie wiadomo jak d逝go gra gra czasami ca造 dzien a czasami kr鏂ej i odrazu znika dzwiek wszystkie funkcje dzia豉j oczywiscie equalize nic nie pokazuje na wyswietlaczu co swiadczy o braku sygna逝 na wyjsciu dotyka貫m do n霩ki sygna這wej konc闚ki mocy i stwirdzi貫m ze jest dobra bo w g這郾ikach by s造szalny brum !!! Jak resetuje radio to mam wrazenie ze ten reset co nie dzia豉 bonawet nie zeruje godziny Nieraz jak zresetuje to nie wyswietla sie napis Tape jak chodzi kaseta a jak radyjko jest w陰czone to nie wyswietla czestotliwosci danej stacji
    macie jakis pomys
    Pozdrawiam
    Wojtek

0 19
  • #2 17 Sie 2005 01:17
    wojtek742
    Poziom 19  

Teraz radyjko znowu zaczelo dzialac dosz貫m do wniosku ze jedynie cos z softem radyjka jest nie tak poprostu sioe zawiesza i dlatego tak mi sie wydaje znika g這s Czy jest mozliwosc wgrania nowego softu do radia i czy wogole sa wsady?

0
  • #3 17 Sie 2005 01:30
    olecki
    Poziom 27  

to nie komorka....soft jedynie mozna zagrac do glowy wlasdciciela by nabyl "normalny" sprzet...

0
  • #4 17 Sie 2005 02:14
    wojtek742
    Poziom 19  

wyglada ze cos z prockiem ostatno w豉czy貫m gra這 i po paru minutach g這s znik ale na wyswietlaczu wszystko ok Co to za czary ??

0
  • #5 17 Sie 2005 08:26
    vespereq
    Poziom 26  

to ze eq nic nie pokazuje to jeszcze o niczym nie swiadczy a tymbardziej o braku sygna逝 na wyjsciu...najlepiej by這by go przyniesc do domu i obserwowac.. pomierzyc napi璚ia w trakcie normalnego dzia陰nia i w trakcie 進wrowania... popatrrze na bebechy w 鈔odku czy si cos gdzies nie upali這

0
  • #6 17 Sie 2005 08:50
    maryann
    Poziom 37  

Mo瞠sz mie zwarcie w samochodzie na kt鏎yms g這郾iku, kt鏎e tylko czasem sie ujawnia; m康ra ko鎍闚ka wtedy po prostu si wy陰czy a i procek mo瞠 dosta informacj o problemie lub odczu jego skutki- spadek napi璚ia -i fiksuje!

0
  • #7 17 Sie 2005 23:36
    wojtek742
    Poziom 19  

oto chodzi ze radyjko mam na stole jezeli chodzi o zwarcie na glosniku to odpada podam przyk豉d radyjko chodzi popd豉czone na zasilaczu regulowanym tak dla pr鏏y zmniejsza貫m napiecie zasilajace az sie wy陰czy這 przed ta proba chodzilo teraz w陰czam normalne zasilanie 12V i dzia豉 wszystko ale cisza w g這snikach jak dotkn n霩ke koncowki mocy ta na ktora podaje sie sygna to w g這snikach slychac brum wiec konc闚ka dobra w czy szukac przyczyny ?

0
  • #8 18 Sie 2005 15:39
    maryann
    Poziom 37  

Je瞠li ten model ma przycisk RESET i u篡cie go przywraca funkcje, to wiadomo o co chodzi.
    Zdaj sobie jednak spraw, 瞠 to nie oznacza usuni璚ia sedna usterki.

0
  • #9 19 Sie 2005 02:43
    wojtek742
    Poziom 19  

Reset jest niby dzia豉 ale godzina sie nie resetuje czyli wed逝g mnie cos nie tak Teraz wpad貫m na mysl ze moze jest to cos z przyciskiem mute bo tak sie zachowuje jakbym go wcisno Przycisk mute dzia豉 na zasadzie odciecia napiecia od konc闚ki mocy Dobrze mysle ?? CZy jest ktos wstanie wyt逝maczyc mi droge sygna逝 np. od g這wicy magnetofonu do n霩ki ko鎍闚ki mocy bo na tej drodze jest jakas usterka

0
  • #10 19 Sie 2005 09:12
    maryann
    Poziom 37  

Id帷 od ko鎍闚ki trafisz na potencjometr elektroniczny (np. TDA7313D) a bli瞠j g這wicy na prze陰cznik wej嗆; czasami jest to jeden uk豉d. Obydwa bloki sterowane szyn przez procka.
    Nie znam Twojego modelu, ale przycisk MUTE odcina zwykle sygna na potencjometrach.
    Napisz, jakie tam masz ko軼i.

0
  • #11 19 Sie 2005 09:41
    olecki
    Poziom 27  

na automatycznym wyszukiwaniu radio zatrzymuje sie na stacjach?? jak nie to brak 8v ktore pedzi zarowno glowice jak i tor fonii..

0
  • #12 23 Sie 2005 01:36
    wojtek742
    Poziom 19  

Na automatycznym wyszukiwaniu radio zatrzymuje si na stacjach nie ma z tym problemu ale tak na marginesie to mam alphe ktora w豉snie nie zatrzymuje sie na stacjach gdzie to 8v konkretnie powionno byc oto link do tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=346891&highlight=

a wracaj帷 do Firsta to zrobie zdjecie wnetrza i sami zobaczycie co tam za bebechy siedza

0
  • #13 24 Sie 2005 00:16
    wojtek742
    Poziom 19  

Witam znalaz貫m przyczyne poprostu odlutowany cz窷ciowo tranzystor mocy bf435 zamieszczam fotke
    Ps.JAk mg貫m tego nie zauwazyc :D
    Wojtek

0
  • #14 30 Sie 2005 23:43
    wojtek742
    Poziom 19  

Wracam z tematem odlutowany tranzystor mocy nie rozwi您a problemu kolega olecki napisa "na automatycznym wyszukiwaniu radio zatrzymuje si na stacjach?? jak nie to brak 8v ktore pedzi zarowno glowice jak i tor fonii.." No w豉snie teraz sie nie zatrzymuje na stacjach tylko co tam daje te 8v jaki stabilizator ? Gdzie go szukac ? za豉czam fotke

0
  • Pomocny post
    #15 31 Sie 2005 04:09
    olecki
    Poziom 27  

kolo owego tranzystora powinna znajdowac sie zenerka 9.1v..sprzawdz ja jak i owego tranzystora...oporki tez po kodzie kreskowym posprawdzaj czy wartosci sie zgadzaj...przegladnij druk czy sie nie upalil...brak masy rowniez wywoluje takie objawy...mogla tez gdzies strzelic...na tym tranzystorze bedzie robione 8.5v...zreszta z opisu usterki ze raz bylo a raz nie i znajdujac 1 element ktory jest obrewany ...reszte sobie mozna dopowiedziec

0
  • #16 31 Sie 2005 04:56
    wojtek742
    Poziom 19  

co za upierdliwe radio jutro posprawdzam dzieki
    gg cos mi nie dziala za to tez musze sie wzi帷 :D

0
  • #17 01 Wrz 2005 00:15
    wojtek742
    Poziom 19  

Witam ponownie sprawdzilem zenarke bylo na niej napi璚ie 1V od陰czy貫m noge bazy tranzystora bd435 i napiecie ok 9.1 v Czyli tranzystor spalony Znalaz貫m bdp284 i go pod陰czy貫m radyjko wymniata tyllko bede musia wymnienic go na tego orginalnego bo s造chac delikatne szumy podczas s逝chania radia na magnecie nie ma ich Oczywiscie do豉cze jakis kawa貫k radiatora do tego tranzystora bo First oszczedza na wszystkim na scalakach mozna placki gotowa.
    Szczego軟e podziekowania dla kolegi Oleckiego trafi w dziesi徠ke :D Takich elektrodowicz闚 wiecej !!!!! :D:D:D:D:D

0
  • #18 02 Wrz 2005 01:23
    wojtek742
    Poziom 19  

Mam takie jeszcze ma貫 pytanko odnosnie takiego metalowego pude貫czka do豉czonego razem z przewodami zailajacymi i g這snikowymi. Do tego uk豉du w metalowym pude趾u dochodzi przew鏚 5 cio zy這wy w oplocie tak jak koncentryk Co to jest ? I jak pe軟i funkcje do陰czam fotke

0
  • #19 02 Wrz 2005 14:41
    vins
    Poziom 11  

To jest przetwornica do pod鈍ietlania wy鈍ietlacza

0
  • #20 03 Wrz 2005 00:38
    wojtek742
    Poziom 19  

Dzieki no tak mierzy貫m jest tam 30V

Wyswietlacz to cudo w tym modelu :D

0