Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

potrzebuję schemat elektryzatora EB-92 9V

koza17 17 Jul 2017 10:22 2616 17
e-mierniki
    koza17
    Level 9  
    Potrzebuje schematu elektryzatora EB-92, z tego co sprawdzałem to niby wszystko oki, a nie działa
  • e-mierniki
    koza17
    Level 9  
    To jest inny schemat.

Dodano po 3 [minuty]:

Na trafo ferrytowym F1001 L-9 2-2 AL3900 jaka powinna być rezystancja na pierwotnym a jaka na wtórnym uzwojeniu? Bo coś mi się wydaje że chyba z nim jest problem.
    aaanteka
    Level 41  
    Raczej mało prawdopodobne jest uszkodzenie tego transformatora bez ingerencji z zewnątrz. Najprościej jest rozłożyć rdzeń i sprawdzić wizualnie stan uzwojenia. Rezystancja uzwojenia po stronie pierwotnej jest zwykle znikoma, rzędu omów. Uzwojenie wyjściowe w zależności od zastosowanego drutu ma rezystancję rzędu kiloomów. Zasadnicza kwestia, to o jakim rodzaju przetwornicy rozmawiamy i jakim precyzyjnie transformatorze, skoro wskazany schemat według ciebie nie odpowiada posiadanemu urządzeniu ?
    koza17
    Level 9  
    sprawdzałem wszystkie tranzystory, warystory, kondensatory, diody i niby wszystko jest oki. Ale nie daje mi napięcia z płytki na trafo wysokiego napięcia.
  • e-mierniki
    aaanteka
    Level 41  
    Zrób choćby zdjęcia posiadanego urządzenia, skoro twierdzisz, że schemat urządzenia znacznie odbiega od EB-75. Bo tak dyskutujemy teoretycznie o bliżej nie określonym schemacie. Nawiasem mówiąc, to odtworzenie schematu z posiadanego urządzenia nie jest jakimś nader nie wykonalnym zadaniem.
    Wykonałeś pomiary transformatora? Nie.
    jarek_lnx
    Level 43  
    Quote:
    sprawdzałem wszystkie tranzystory, warystory, kondensatory, diody i niby wszystko jest oki.
    Nawet warystory sprawdzałeś? Ciekawe bo ja tam nie widzę warystorów.

Quote:
    Ale nie daje mi napięcia z płytki na trafo wysokiego napięcia.
    A tyrystor sprawdzałeś?

Quote:
    To jest inny schemat.
    Tak samo jak EB75 składa się z generatora samodławnego ładującego kondensatory do kilkuset V, oraz tyrystora wraz z układem wyzwalania który podaje impulsy z kondensatorów na transformator wyjściowy. Może różnic sie szczegółami, ale działa tak samo. Łatwiej wziąść schemat podobnego urządzenia i znaleźć różnice niż odrysowywać schemat z płytki nie wiedząc nie mając żadnej wcześniejszej wiedzy o budowie układu
    koza17
    Level 9  
    przesyłam fot z 2 stron potrzebuję schemat elektryzatora EB-92 9V potrzebuję schemat elektryzatora EB-92 9V
  • Helpful post
    gumisie
    Level 43  
    aaanteka wrote:
    Diak zastąpiony dwoma tranzystorami, obecnie można stosować BC 547.
    Na schemacie #11 występuje błąd, T3 powinien być pnp 177B, T4 npn 107B.
    koza17
    Level 9  
    Dzięki za pomoc. Działa
    matichem
    Level 10  
    Witam i pozdrawiam.
    Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaką rolę pełni C4 na p. schemacie?
    LEDówki
    Level 36  
    Mógłby i to tak za darmo, bo to nie Twój wątek. C4 służy do podwajania napięcia zasilającego transformator WN. Poczytaj o podwajaczu napięcia.
    aaanteka
    Level 41  
    Poprzez niego podawane jest podwyższone napięcie z przetwornicy na układ prostownika jednopołówkowego D10 z którego zasilana jest obwód impulsów wysokiego napięcia. Wpływa on na ograniczenie prądu w obwodzie czyli mniejsze obciążenie transformatora TR1 oraz na bezpieczeństwo eksploatacyjne całego urządzenia.
    matichem
    Level 10  
    Wporządku, rozumiem. Dziekuję za podpowiedź.