Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ultraszybkie diody Schottkiego wykonane z węglika krzemu

ghost666 17 Jul 2017 10:39 2715 0
Altium Designer Computer Controls
 • Ultraszybkie diody Schottkiego wykonane z węglika krzemu
  Firma IXYS ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży układów DCG45X1200NA oraz DCG130X1200NA. Są to podwójne, izolowane diody Schottkiego o napięciu poracy do 1200 V. Wykonane zostały z węglika krzemu (SiC) i dostępne są w obudowie MiniBLOCTM, zapewniającej pełną izolację galwaniczną.

  Jak komentuje dr Elmar Wisotzki, szef działu technologicznego IXYS Germany, nowe diody doskonale uzupełniają portfolio elementów IXYSa, pasując swoim rozmiarem i parametrami do dostępnych w katalogach firmy tranzystorów MOSFET oraz IGBT. Dzięki temu możliwe jest stworzenie kompletnego rozwiązania o wysokiej gęstości mocy i niewielkiej wysokości gotowego systemu na płytce drukowanej.

  Układy DCG45X1200NA jak i DCG130X1200NA posiadają w swojej strukturze po dwie diody o prądzie pracy, odpowiednio 2 x 22 A i 2 x 65 A. Układ pracować może w temperaturze do 80°C. Czasy regeneracji diody są niemalże zerowe, dzięki czemu minimalizowane są straty na diodach podczas przełączania. Rezultatem tego jest wysoka wydajność energetyczna systemu w którym zainstalowano te elementy.

  Dodatnie termiczny współczynnik spadku napięcia na diodzie sprawia, że bez problemu można elementy te łączyć ze sobą równolegle dla zwiększenia mocy wyjściowej. Jeśli jednak nie chcemy łączyć ze sobą diod obudowa MiniBLOCTM jest idealna, gdyż elementy te są od siebie wyjątkowo dobrze odizolowana galwanicznie, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej rezystancji termicznej obudowy. Niskie straty na diodzie i zredukowana rezystancja cieplna elementu znacznie ułatwia zarządzanie chłodzeniem w systemie o dużej gęstości mocy i wysokiej częstotliwości przełączania.

  Dodatkowymi zaletami diod jest ich wysoka niezawodność. Dzięki zmniejszeniu temperatury pracy i zapewnieniu izolacji galwanicznej pomiędzy diodami i otoczeniem, diody te są w stanie dużo dłużej bezawaryjnie pracować w systemie.

  Nowy dodatek elementów do portfolio IXYSa dedykowany jest do aplikacji takich jak systemy sterowania i kontroli tranzystorów w inwerterach i zasilaczach impulsowych w szerokim spektrum urządzeń: zasilaczach, UPSach, falownikach, spawarkach czy ładowarkach o dużym prądzie.

  Źródło: https://www.eeweb.com/company-news/ixys/ultra-fast-switching-with-1200v-sic-schottky-diode

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11410 posts with rating 9635, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Altium Designer Computer Controls