Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko WMB 61221 PTM - głośna praca podczas wirowania - co to może być ?

up8051 17 Lip 2017 12:41 387 5
  • #1 17 Lip 2017 12:41
    up8051
    Poziom 14  

Witam, podczas pracy słychać nierównomierną pracę silnika. Tak podejrzewam. Najlepiej posłuchaj i daj radę co to może być, ocierań nie ma. Po odłączeniu silnika kręci się dobrze tj. cicho. Co to może być, szczotki czy łożyska, a może coś innego?
    http://testuj.5v.pl/beko/beko.mp4

0 5
  • Pomocny post
    #2 17 Lip 2017 12:48
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Zdejm pasek napędowy, pokręć ręką koło bębna i wszystko będziesz wiedział.Jak głośno, to łożyska.

Dodano po 1 [minuty]:

Pisałem jak był inny wpis. W takim razie puść silnik, bez paska i słuchaj.

0
  • #3 17 Lip 2017 13:47
    up8051
    Poziom 14  

Robiłem to bęben chodzi ok. na końcu filmu słychać, że jest dobrze.
    Edit:
    Witam, może się przyda komuś, pasek napędowy był przesunięty o jeden skok na wale napędowym. Jak to się stało to nie wiem. Ale przesunąłem go i jest dokładnie w osi wału bębna. Dziwne dźwięki ustąpiły. Przy okazji muszę wymienić szczotki bo aż czarno od sadzy się zrobiło wkoło, ale to już wkrótce. Będzie prać. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam marek

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lip 2017 14:02
    Gobro
    Poziom 28  

Wymień szczotki w silniku bo już się kończą i będzie cicho. Przed wymianą sprawdź czy szczotka się nie zawiesiła .

0
  • #5 18 Lip 2017 11:05
    up8051
    Poziom 14  

Hm, szczotki już zamówiłem, dalej trochę jakby coś by ocierało, ale to przy dużych obrotach, przedtem stukało jakby ubranie z zamkiem metalowym się prało, komutator wygląda na dobry.

0
  • #6 21 Lip 2017 19:06
    up8051
    Poziom 14  

Beko WMB 61221 PTM - głośna praca podczas wirowania - co to może być ?
    Witam, szczotki wymienione. Tak wyglądały przed wymianą. Trochę się zużyły. Dźwięki są inne, różnej tonacji. Przy dużych obrotach głośny coraz cieńszy ale przyjemny, bez przerywania i turkotania. Pewnie szczotki muszą się dotrzeć i będzie ciszej. Dobrze że działa. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Marek

0