Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Black Ring - Błąd 1, ustawienie przekładni napędu bloku zaparzacza

17 Lip 2017 22:37 1233 2
 • Poziom 15  
  Witam, w.w. ekspres dostałem od kogoś, niestety po czyjejś ingerencji, jednym słowem nakopane wszystko co możliwe :)
  Przede wszystkim rozebrana przekładnia zaparzacza, poskładałem ją, jednak nie wiem czy dobrze - strzałkę na większej zębatce ustawiłem skierowaną na oś mniejszej zębatki, jednak w tej pozycji blok zaparzacza ustawiony w pozycji zerowej nie wchodzi, trzeba trochę przestawić, czy tak ma być, czy też jakoś inaczej się ustawia?
  Ekspres niby pracuje, po włączeniu uruchomiło się płukanie bloku zaparzacza, wodę grzeje, choć chyba za słabe ciśnienie jest, po próbie zrobienia kawy wyskakuje od razu błąd 1 - co on oznacza?
  Znalazłem info, że błąd 1 związany jest z młynkiem, ale dotyczyło to innego modelu możliwe, że z młynkiem coś jest nie tak, bo czujnik pokrywki był wsadzony do góry nogami, więc tam też ktoś grzebał.
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Koła ustawiłeś poprawnie tylko że nie wkładasz bloku (bo przy tym ustawieniu nie wejdzie) wszystko skręcasz, zamykasz drzwiczki, wstawiasz wszystkie pojemniki i włączasz ekspres (bez bloku) dopiero w tym momencie maszyna robi test i jeśli wszystko jest OK to elektronika ustawi sama koła w prawidłowym położeniu. Dopiero po teście blok wejdzie bez problemu. Co do błędu 01 to w każdym ekspresie Saeco oznacza młynek, zobacz czy nie są zablokowane żarna jeśli nie to silnik do wymiany.
 • Poziom 15  
  Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.