Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarko-wkrętarka jaką wybrać?

HeksoN 19 Lip 2017 21:09 3039 39
  • #31 19 Lip 2017 21:09
    E8600
    Poziom 31  

Zbigniew 400 napisał:
    Xray, ciekawe jak długo pochodzą te Twoje ogniwa.

Dokładnie ogniwo 18650 można kupić za 8zł nowe a także są takie co jedno kosztuje powyżej 50zł. Wyższa półka ma dodatkowo szereg zabezpieczeń np. przy zablokowaniu wiertła w metalu potrafi odciąć chwilową zasianie tylko po to aby ogniwa nie oberwały po tyłku oddając bardzo duży prąd zwarciowy. Druga kwestia trwałości to ładowarka, która pomimo szybkiego ładowania nie uszkadza ogniwa skracając ich żywotność.
    Tak na marginesie te "darmowe ogniwa 18650" to się nawet na powetbank średnio nadają nie mówiąc już o wkrętarkach no chyba, że do małego wkrętaka akumulatorowego z małym prądem. Regeneracja akumulatorów wkrętarki nie jest tania jak się niektórym osobom wydaje ale jest opłacalna bo zależnie od marki jest to koszt 50-70% nowego akumulatora.
    Jeszcze jedna kwestia parametrów to ja osobiście w dzisiejszych czasach nie ufam cyferkom Nm z pojemnością ogniw też jest różnie są w necie recenzje oryginalny akumulator 2.0Ah a wewnątrz ogniwa 1,3Ah są także sytuacje odwrotne pisze mniej niż jest naprawdę widziałem coś takiego prawdopodobnie w metabo lub makicie.

• #33 19 Lip 2017 21:22
    elektronik999
    Poziom 26  

Jak zamierzasz używać sporadycznie to może rozważ zakup wkrętarki na zasilanie sieciowe? Ja tak rzadko używam wkrętarki, że jak mi była potrzebna to zawsze była rozładowana, dlatego przezuciełem się na 230V.

• #34 19 Lip 2017 22:32
    leotdipl
    Poziom 17  

HeksoN napisał:
    Witam, poszukuje wiertarko-wkrętarki (akumulatorowej) w cenie do ok. 600zł. Będzie używana do drobniejszych prac związanych z majsterkowaniem, wierceniem drewnie i rzecz jasna wkręcaniem i wykręcaniem śrub/wkrętów. Zależy mi na solidnym wykonaniu produktu i możliwości użytkowania go przez lata. Do tej pory wytypowałem 2 modele, będę wdzięczny za pomoc i rzecz jasna jestem otwarty na propozycje. Pozdrawiam

1. http://www.narzedzia.pl/wiertarko-wkretarka-z-udarem-bosch-gsb-180-li,64850.html [Bosch GSB 180-LI]

2. http://www.narzedzia.pl/wiertarko-wkretarka-makita-df457dwe,58402.html [Makita DF457DWE]

Miałem tą Makitę w rękach - wybrałbym ją na Twoim miejscu!

• #35 20 Lip 2017 10:55
    ^ToM^
    Poziom 28  

elektronik999 napisał:
    Jak zamierzasz używać sporadycznie to może rozważ zakup wkrętarki na zasilanie sieciowe? Ja tak rzadko używam wkrętarki, że jak mi była potrzebna to zawsze była rozładowana, dlatego przezuciełem się na 230V.

Zrobiłem podobnie. Mam wkrętarkę B&D i dość rzadko ją używam, więc akumulator po 2 latach jest zużyty, mimo iż jest okresowo ładowany i rozładowywany. Co dwa lata muszę do niej kupić komplet ogniw.
    Zatem jakiś czas temu, kupiłem wkrętarkę sieciową SKIL w Castoramie za około 130 zl. Od tego czasu problemy w wkrętarką w domu nie istnieją. Zawsze gotowa do pracy. Moc nieporównywalnie duża w stosunku do wkrętarek akumulatorowych (potrafi rękę wykręcić przy zbyt słabym trzymaniu) w tej cenie. Okazuje się, że firma SKIL robi porządne narzędzia. Zatem, może zamiast wymieniać co jakiś czas akumulator na nowy to taniej wyjdzie kupić wkrętarkę sieciową w cenie akumulatora czy też połowy ceny nowego akumulatora :)

• #36 20 Lip 2017 11:27
    WędkarzStoLica
    Poziom 28  

tomiok napisał:
    choć wiadomo że teraz każdy producent robi tak aby narzędzia nie były wieczne, bo się to jemu nie opłaca
    Dziwne podejście by to było :D Każdy klient któremu padnie sprzęt nie wróci już do danej marki, tak samo jak i nikomu nie poleci.

Ja tu nie widzę sensu.

Do sporadycznych prac w domu spokojnie wystarczy wkrętarka z allegro za 200zł.

• #37 20 Lip 2017 12:44
    LightOfWinter
    Poziom 28  

Witam

Jeśli ma być wkrętarka do sporadycznych prac i na lata - polecam wkrętarkę sieciową.

Akumulatory używane rzadko padną nie zależnie od firmy.
    A tak nie masz akumulatorów i masz spokój. Dodatkowo wkrętarka zawsze jest gotowa do pracy.

Ja używam ponad 3 lata taką jak w linku poniżej i jestem zadowolony.
    Używam sporadycznie do drobnych prac.
    Link

Jest to chińszczyzna brandowana i sprzedawana przez firmę z Rzeszowa.

• #38 22 Lip 2017 20:46
    tomiok
    Poziom 32  

xray81 napisał:
    ....
    Test wiertarko-wkrętarek 18V:
    https://www.youtube.com/watch?v=BBU7VC51YwE

Patrzyłem na 10 minutę, i ... Bosch jako pierwszy skończył wkręcanie.

Całości niestety nie oglądałem bo brak czasu.

Jak pisze @LightOfWinter, warto mieć taką sieciówkę.
    Ja mam dodatkowo takiego zwykłego chińczyka (dałem coś ok 70zł), i jak robię coś na miejscu w domu, to często ją używam, aby oszczędzić akumulatorki w innych wkrętarkach. :)
    O dziwo działa, choć gwarancja chyba już minęła.

• #39 23 Lip 2017 13:33
    xray81
    Poziom 19  

tomiok napisał:
    Patrzyłem na 10 minutę, i ... Bosch jako pierwszy skończył wkręcanie.

Popatrz jeszcze raz, Bosch skończył jako trzeci po Milwaukee i Panasonicu.

• #40 24 Lip 2017 00:31
    tomiok
    Poziom 32  

xray81 napisał:
    ...
    Popatrz jeszcze raz, Bosch skończył jako trzeci po Milwaukee i Panasonicu.

Ale widać jak ewidentnie sam poprawia swoje wcześniej nie dokręcone śruby?
    To jest jego wina - nie wkrętarki, wg. mnie jest to stronnicze.
    Bez tego - Bosch wygrywa.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo