Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarko-wkrętarka jaką wybrać?

18 Lip 2017 00:37 30585 47
  • Poziom 2  
    Witam, poszukuje wiertarko-wkrętarki (akumulatorowej) w cenie do ok. 600zł. Będzie używana do drobniejszych prac związanych z majsterkowaniem, wierceniem drewnie i rzecz jasna wkręcaniem i wykręcaniem śrub/wkrętów. Zależy mi na solidnym wykonaniu produktu i możliwości użytkowania go przez lata. Do tej pory wytypowałem 2 modele, będę wdzięczny za pomoc i rzecz jasna jestem otwarty na propozycje. Pozdrawiam

1. http://www.narzedzia.pl/wiertarko-wkretarka-z-udarem-bosch-gsb-180-li,64850.html [Bosch GSB 180-LI]

2. http://www.narzedzia.pl/wiertarko-wkretarka-makita-df457dwe,58402.html [Makita DF457DWE]
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 39  
    Zainteresuj się sprzętem Hitachi lub Dewalt.
    Ja osobiście polecam Hitachi, według mnie bije na głowę Boscha i Makite.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 20  
    Ja jednak proponuję Boscha.
  • Poziom 39  
    Niestety teraz Bosch to już nie ten sam co kiedyś, miałem dwie Boscha wkrętarki i Hitachi zdecydowaniw z nimi wygrywa, baterią kultura pracy i jest faktycznie japońska a Boscha już robią nie wiadomo gdzie w sumie.
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Ten bosch to lepiej i taniej kupić coś w biedronce lub lidlu jakość wykonania i żywotność ta sama, już oryginalnie uchwyt telepie się na boki przez te pojedyncze łożyskowanie od udaru, a po jakimś czasie wiercenie wiertłem poniżej 3mm będzie niewykonalne, nawet wkręcanie śrub przy telepiącym uchwycie jest uciążliwe.

A ta makita dla amatora prawie idealna, wzmocniony uchwyt - przez parę lat nie do zajechania, trzeba tylko uważać przy wierceniu w suficie, aby nie zasypać pyłem bo się solidnie zablokuje, jakość wykonania na wyższym poziomie, i dość fajnie wyważona, nie należy tylko zbyt często doładowywać akumulatorów, bo po dwóch latach trzeba będzie je regenerować, na szczęście akumulatory samsunga są dość tanie.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Niestety to prawda bosch i b&d są obecnie nic nie warte. Ja podrzucę jeszcze 2 marki Metabo i Sparky. Bierz taka co ma gwarancję na akumulatory 3 lata bo to słaby punkt każdej wkrętarki.
  • Poziom 38  
    W ldlu jest w sprzedaźy za 179zł, 3 lata gwarancji.
    Zdejmowany uchwyt wiertarski, funkcja zakrętarki.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Zbigniew 400 napisał:
    W Lidlu jest w sprzedaży za 179 zł, 3 lata gwarancji.
    Zdejmowany uchwyt wiertarski, funkcja zakrętarki.
    można i tak podejść do tematu mając do wydania 600 zł, kupujemy od razu 3 szt. i mamy ful akumulatorów, i zapas części zamiennych, albo co trzy lata kupujemy nowszy model i mamy gwarancję aż 9 lat i przez ten czas ładne i nowsze wkrętarki :D i sprawne akumulatory. ;) i jak wspominałem, od Boscha niczym się nie różni ? może dłuższą gwarancją, pod warunkiem, że masz do tego paragon, a nie fakturę na firmę.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Chyba zapominacie że Bosch ma dwie linie.
    Zielona dla amatorów, i ta się szybko psuje.
    Niebieska dla profesjonalistów, i nawet do domu, warto tylko niebieskie kupować, choć tych (niebieskich) zwykle nie ma w marketach.

@HeksoN, Z tego zestawienia, Bosch ma ciut większy moment obrotowy, oraz minimalnie pojemniejsze akumulatory.

Używam niebieskiego Bosha od lat (na 36V), choć wiadomo że teraz każdy producent robi tak aby narzędzia nie były wieczne, bo się to jemu nie opłaca.

Hitachi - dużo osób narzeka na serwis.

Dewalt - wyjdzie znacznie drożej.

---------------
    Update:

Znalazłem coś fajnego w tej cenie. :)
    Chyba trudno to będzie przebić.

DeWALT Wiertarko-wkrętarka 18V XR 2x1,3Ah za 544 zł
    Silnik bezszczotkowy, moment do 70nm, szkoda że Akumulatorki tylko 1,3Ah.
    Metalowe koła zębate, choć mam nadzieję że metal to nie jest stop aluminium.
    Do tego fajny kufer z serii TSTAK.
    Gwarancja producenta: 3 LATA - po zarejestrowaniu narzędzia na stronie DeWALT (door-to-door).

http://sklep.anb.com.pl/product-pol-8497-DCD7...fy6Nqfdj-SD5CFpovAZoX87ghkUIRMggaAg2FEALw_wcB

Niestety doczytałem - nie jest tak różowo bo ... akumulator i ładowarka dostępne oddzielnie.
    A już myślałem że super promocja.
  • Poziom 38  
    Dodam, że wspomniana przeze mnie Sparky to prawdopodobnie Elprom Łowecz po zmianie nazwy. W skrócie jest to sprzęt trwały rodem z PRL. Narzedzia Sparky mają sporo testów w internetach. Ja kupując nowy sprzęt zaufam tej marce. Marka bardzo słabo znana ale z tego co patrzyłem kiedyś robi sprzęt u siebie a nie jak inni w Chinach.
  • Poziom 33  
    E8600 napisał:
    Dodam, że wspomniana przeze mnie Sparky to prawdopodobnie Elprom Łowecz po zmianie nazwy. W skrócie jest to sprzęt trwały rodem z PRL. ...

ELPROM LOWETSCH BULGARIEN - http://elprom-ems.com/

Wskazuje raczej na Bułgarię niż na PRL. ;-)

• Poziom 37  
    HeksoN napisał:
    Będzie używana do drobniejszych prac związanych z majsterkowaniem, wierceniem drewnie i rzecz jasna wkręcaniem i wykręcaniem śrub/wkrętów. Zależy mi na solidnym wykonaniu produktu i możliwości użytkowania go przez lata.

Moim zdaniem, nie ma co sobie zawracać głowy drogim sprzętem. Do majstrowania kupić wkrętarkę w Biedronce. Ważne aby miała akumulator LiON. Narzędzia w Biedrze albo Lidlu są wystarczającej jakości dla amatora, mają 2 lata gwarancji i nie ma żadnych problemów z ewentualną reklamacją - zwykle zwracają kasę i można sobie kupić następną i znowu mieć nową. Jak kupisz takie narzędzie do majstrowania, to będzie sprawne przez wiele lat. Znowu na 10 lat nie ma co kupować, bo jednak jest postęp i za 2-3 lata będzie coś nowszego to sobie kupisz. Zaleta tanich narzędzi jest taka, że za ceny które podałeś, w markecie kupisz cały zestaw i jeszcze zostanie na wiertła, zapasowe ostrza itd. Sam mam zarówno narzędzia z marketu jak b. zawodowe i powiem Ci, że dla domowych prac to nie ma to jakiegoś istotnego znaczenia. Co mogę podpowiedzieć; looknij na narzędzia MacAllister z Castoramy. Cena gdzieś ze 2x niższa a wykonanie b. solidne. Ostatnio zakupiłem sobie dla przykładu tzw. Urządzenie wielofunkcyjne 300 W tejże firmy. Były też Bosch, ale 2 razy droższe i nic w nich lepszego w działaniu nie było po przeprowadzeniu prób. Przy czym MacAllister ma 3 lata gwarancji a Bosch 2 lata.
    Jednak wybór zależy od Ciebie.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 33  
    Co do tańszych wersji, mam też taką z Lidla, Parkside 12V.
    Do tych "mniejszych" zadań, sprawuje się nieźle, ale mam dopiero pół roku.
    Z zalet to na pewno 3 letnie gwarancja, i cena.

Jeśli iść w tym kierunku to można szukać:
    https://www.pepper.pl/promocje/wiertarko-wkretarka-parkside-pabs-20-li-b2-lidl-31456
    20V, 2Ah, szybka ładowarka.

Ale pojawiają się rzadko i zwykle długo na półce nie leżą.
    Sposób wykonania na duży plus w porównaniu do MacAllister-a.

Ale jak kolega ma kasę - po chyba jednak wziąłbym tego Boscha z pierwszego postu.
  • Poziom 38  
    tomiok napisał:
    Wskazuje raczej na Bułgarię niż na PRL.

Tak ale za czasów PRL ten sprzęt był importowany z Bługari do Polski i to głównie dla firm. Szukając w sieci znalazłem, że Spary to dawny Elprom z tym, że 2 razy zmieniał nazwę.
    Filmik gdzie jest robione Sparky.

Link

A tutaj test 10,8V.

Link

Autor musi sobie odpowiedzieć w jaki akumulator celuje napięcie i pojemność bo akumulator jest najważniejszy we wkrętarce. Część osób kupuje trupa np. Makity z padniętą baterią oddają do regeneracji i mają tanim kosztem mocny sprzęt z akumulatorem 4Ah.
  • Poziom 33  
    No tak.
    Tylko żaden z tych testów nie określi trwałości urządzenia.
    To jak sobie da radę, można w przybliżony sposób zobaczyć w danych technicznych po obrotach i Nm.

Idąc w pełni budżetowo, mojemu bratu zmieniłem w zwykłej wkrętarce (za ok.50-70 zł) typu TOYA 14,4V,
    zużyte akumulatory na Li-ion, nabrała mocy, i nic więcej on do majsterkowania nie potrzebuje.
    Jedynie ładowarkę do kompletu dorobiłem.

Rozwiązań jest wiele, ale sam zainteresowany się nie wypowiada, w którą stronę chce iść.
    Bez tego nie ma co ciągnąć tematu.
  • Poziom 24  
    Ja bym kupił Makita. Makita jest dużo lepsza od Boscha moim zdaniem. Bosch też jest niezły i tani, tyle że np. dla mnie zepsuł sie w Boschu akumulator.
  • Poziom 33  
    Łukasz.K napisał:
    Ja bym kupił Makita. Makita jest dużo lepsza od Boscha moim zdaniem. Bosch też jest niezły i tani, tyle że np. dla mnie zepsuł sie w Boschu akumulator.

Kupiłem używanego (niebieskiego) Boscha, wkrętarkę i wiertarkę z SDS - wszystko na 36V, aby zamiennie mieć zapasowe akumulatory.
    Początkowo obawiałem się że może być za słaba, ale niepotrzebnie, jest super.
    Wiertarka wierci mocno jak sieciowy Bosch na 230V (wiem bo też taką mam od ok 10 lat).
    Kupiłem poprzednio jakiegoś chińczyka to ledwie 6-8 otworów wywiercił na jednym ładowaniu.
    Jak kupowałem (używkę) sprzęt Boscha, to miał już kilka lat, następne kilka lat ja używam, więc ogólnie sprzęt sporo ma czasu, i nie leży na półce, tylko zarabia na siebie.
    Nie mam żadnych kłopotów.
    Akumulator w każdej marce może się zepsuć (chociaż u mnie nie wysiadł).
  • Poziom 38  
    Każda marka ma lepsze i gorsze modele. Kolega kupił używany bosch ale zapewne starszy model dlatego jest trwały. W nowych modelach to loteria i coraz częściej marka jest mało ważna bo dużo firm obniżyła jakość. Miałem zakładać nawet temat o starych sprawdzonych markach, które obecnie sprzedają swoje logo i brandują chiński sprzęt.
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Witam!
    Testowałem wiele modeli i do takich niewielkich robót w warsztacie polecam Milwaukee M12BDD - jakość bardzo wysoka - ok trzech lat trenowana w najróżniejszy sposób przez różne osoby i tak naprawdę bez kłopotu. Jeżeli chodzi o solidniejszą pracę to AEG seria 18V też ćwiczona w najróżniejszy sposób od ponad 5 lat i tylko wymiana akumulatora, nieźle również radzi sobie Makita XPH01 ale te są trochę droższe.
    Natomiast bardzo źle w naszych testach wypadła Makita DF330 ale tu i cena chyba sugerowała jakość.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Użytkuję taniego Einhela 18v od 2 lat i jestem bardzo zadowolony. Po 2 latach bateria krócej trzyma, ale nie jest źle. Polecam DeWALT Wiertarko-wkrętarka 18V XR 2x1, 3Ah, podobną mój sąsiad dekarz używa już parę lat. Polecam, 18v, mocna i wytrwała.
  • Poziom 25  

Zwróć uwagę na ten model. Fajny sprzęt, a po zdjęciu wrzeciona możesz włożyć bita.
  • Poziom 33  
    Zbigniew 400 napisał:
    Taka jest w lidlu.

Taka - tzn. Jaka?
    Której wypowiedzi się to dotyczy?
    Bo Milwaukee - pokazanej wersji, to raczej tam nie widziałem.
  • Poziom 38  
    Z odejmowanym uchwytem.
  • Poziom 40  
    Ze sprzętem akumulatorowym na długie lata do amatorskiego użytku mam zawsze taką obawę że prędzej czy później szlag trafi nie sprzęt a akumulator.
    Dlatego tutaj jestem zwolennikiem tanich bo zawsze można kupić następną, zawsze można wymienić na gwarancji, czasem można trafić na niezniszczalnego zawodnika.
  • Poziom 38  
    Im większe napięcie akumulatora tym teoretycznie większa jego trwałość. Droższe modele mają więcej zabezpieczeń przed uszkodzeniem ogniw. Nie oszukujmy się w tanim sprzęcie są tanie ogniwa zaś dla sprzętu profesjonalnego sam akumulator kosztuje 600zł.
  • Poziom 21  
    Akumulatory można naprawić wymieniając ogniwa na popularne 18650 które można mieć za darmo. Jeżeli sprzęt będzie używany sporadycznie i tylko do majsterkowania to może lepiej kupić coś w typie Einhell, Macallister, Skill lub B&D. Z tych dwóch podanych przez autora to ten bosch wygląda trochę lepiej od tej Makity, lepszy moment obrotowy i pojemniejsze aku, w cenie do 600zł może znajdziesz jeszcze Metabo, Hitachi trzeba by ze 100zł więcej dać.
  • Poziom 40  
    @xray81
    No niby masz racje ale jak ktoś kupuje wyższa półkę to nie po to żeby dłubać przy akumulatorach.
    To lepiej poszukać takiej która ktoś na śmietnik z powodu zepsutego aku wyrzucił i sobie zregenerować.
  • Poziom 38  
    Xray, ciekawe jak długo pochodzą te Twoje ogniwa.