Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics 1210 MK2 - Podczas odtwarzania igła wpada w pętle.

qwertozaur 18 Jul 2017 09:32 810 4
    qwertozaur
    Level 9  
    Witam, ostatnio udało mi się kupić po okazyjnej cenie gramofon Technics 1210 MK2. Nie miałem od razu czasu go sprawdzić, ale mam na szczęście czas jeszcze go zwrócić. Pojawił się problem i szukam rady. Mianowicie po kilku minutach odtwarzania igła wpada w pętle, a ramię w ogóle przestaje poruszać się do środka. Na początku cały czas był w pętli, ale trochę poluzowałem śrubkę na górze, ale żeby uzyskać płynność musiałem odważnik przekręcić maksymalnie do przodu tzn. odciążyć koszyszczek, ale i tak po kilku minutach wpadł znowu w pętle. Ponadto na pierwszym zdjęciu widać że do wkładki przyklejona jest moneta 1 pens. Teraz moje pytanie, czy może chodzić o złe skalbrowanie ramienia, czy jednak coś może być w nim zepsute, a części z tego co się orientowałem są bardzo drogie, oraz czy ta moneta to tylko dodatkowe obciążenie, czy może jednak też ma to jakieś znaczenie.

Technics 1210 MK2 - Podczas odtwarzania igła wpada w pętle. Technics 1210 MK2 - Podczas odtwarzania igła wpada w pętle.
  • Helpful post
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    trudno powiedziec jednoznacznie na podstawie twojego opisu.
    Wyglada ze raczej masz jakis opor mechaniczny, sprawdzales czy w tej pozycji w ktorej "nie chce dalej isc do srodka" jest jakis opor mechaniczny czy raczej to punkt balansu ? Oczywiscie opor bedzie raczej maly a jezeli to balans to trzeba poregulowac.
    Moneta to dodatkowe obciazenie wkladki, moze ten gramofon mial juz problemy i ktos go dociazyl w ten sposob. Czy aby przypadkiem nie masz sytuacji ze w punkcie krytycznym ramie sie unosi i dlatego preskakuje do poprzedniego rowka ? wtedy to dociazenie mialo by jako takie "uzasadnienie". A przyczyny bym szukal w balansie ramienia ktore jak sadze jest pogiete.
    Testuj na starej plycie bo w tej chwili to jest raczej rylec niz gramofon.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Możesz zwrócić - to zwróć. Nie wiadomo ile jeszcze takich "wynalazków" kryje się wewnątrz.
    Optymalny nacisk igły powinien wynosić ok. 1-1,5G, w tej chwili jest wielokrotnie większy.
    Suwak korekcji obrotów jest ustawiony na poprawną prędkość w tej chwili? Powinien być blisko środka skali, a nie na max +.
    qwertozaur
    Level 9  
    No i mam poważniejszy problem, ponieważ gramofon został u mojego kolegi gdzie go testowałem pod nagłośnieniem, poprosiłem go żeby spróbował podnieść albo opuścić ramię, podesłałem mu do tego film instruktażowy, a on odpisał mi że przełącznika od blokady nie da się ruszyć, przez co nie może ustawić wysokości. Dzisiaj napiszę do sprzedawcy wiadomość o zwrocie. Dziękuje za pomoc.