Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blow 4502HD - brak reakcji

morton20 18 Jul 2017 10:52 2802 7
    morton20
    Level 8  
    Witam.
    Mam problem z moim dekoderem firmy Blow a mianowicie:
    Podczas wczorajszego oglądania telewizji wszystko było dobrze, wyłączyłem dekoder, telewizor, na dekoderze automatycznie pokazała się godzina i czerwona dioda, lecz kiedy włączyłem wieczorem dekoder to godzina się zacięła i był brak reakcji na cokolwiek. Wyjąłem wtyczkę z prądu, włączyłem i teraz jest tak: albo nic się nie świeci ani dioda czerwona/zielona ani nie wyświetla się godzina... Bądź po włożeniu wtyczki ułamek sekundy dosłownie błyśnie czerwona dioda, po czym od razu zapala się zielona i na wyświetlaczu nic nie widać, zero reakcji na pilota bądź wbudowane guziki dekodera i tyle że dioda zielona świeci tak pulsacyjnie. Rozkręciłem dekoder, ale w środku nie widać żeby było coś spalone bądź uszkodzone, jedynie jeden kondensator(ten w prawym górnym rogu załącznika) jest wypukły.
    Czy ktoś wie czy da się go naprawić ? Co można sprawdzić?
    Bardzo proszę o pomoc.
    andpol 33
    Level 38  
    Wywalony kondensator wymienić.
    LeDy
    Level 43  
    Najlepiej dać na wyższe napięcie niż to co było.
    morton20
    Level 8  
    To sądzicie że po wymianie kondensatora zacznie normalnie działać? Co znaczy dać na wyższe napięcie niż było ? Jak to rozumieć?
    maksar
    Level 31  
    morton20 wrote:
    To sądzicie że po wymianie kondensatora zacznie normalnie działać? Co znaczy dać na wyższe napięcie niż było ? Jak to rozumieć?

Ręce opadają jak się coś takiego czyta.
    Cudowne uzdrowienie - wyłącz z gniazda i na dwa dni do zamrażarki. :D
    simhak
    Moderator of SAT
    Autorze!
    Piszesz w dziale serwis a poziom Twojej wiedzy to -1.
    Dział dla początkujących - tam pytaj.

Kondensator - dajesz taki sam, albo jak radzą tu inni szukasz kondensatora na wyższe napięcie . Przykład: jest 16V - dajesz 25V.
    maksar
    Level 31  
    W czym ci można udzielić pomocy, jak podstawowych pojęć nie ogarniasz.
    Zero wiedzy i startujesz do naprawy? I jeszcze się sadzisz. Trochę pokory.
    User removed account
    User removed account