Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 307 - Niskie napięcie akumulatora peugeot 307 2.0 hdi 136 km 2006 r.

18 Lip 2017 11:22 2082 11
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z moim autem. Pewnego dnia zostawiłem go pod blokiem i rano już nie chciał odpalić. Po podłączeniu komputera pokazało ze słabe napięcie akumulatora . Bateria ma pół roku . Ale podłączyłem je do ładowania. Po odpięciu ma napięcie 12.4 V , a błąd dalej nie chce się wykasować i auto dalej nie odpala.
  • Poziom 28  
    No proszę Cię, naprawdę nie wiesz/nie widzisz o co chodzi?
  • Poziom 8  
    Właśnie nie. :) Może klolega mi da jakiś pomysł.
  • Poziom 24  
    A kręci wogóle?Jeśli nie to znajdź "złodzieja prądu" i naładuj lub już niestety tylko wymień akumulator.
  • Poziom 8  
    Sprawdzę jaki ma pobór prądu ale zdaje mi się że po naładowaniu by odpalił chociaż na chwilę. Sprawdziłem masy koło silnika kostki w kabinie tez sprawdzone. Wygląda tak jakby ecu nie dostawało albo dostawało zbyt mały prąd.

Dodano po 1 [minuty]:

Wcześniej już też miałem podobny przypadek tylko, że odpiąłem acu i naładowałem i było ok.
  • Poziom 8  
    ma go wyciągnięte z auta i na prostowniku ma 12.7
  • Poziom 43  
    Czyli prostownik złom. Dobry pomysł ze sprawdzaniem napięcia komputerem. :) Naładuj akumulator i potem jak odpali sprawdz miernikiem napiecie ładowania i pobór prądu spoczynkowego. Wyniki wrzuć na forum.
  • Poziom 8  
    Ok. Dam znac jak bedzie. :)

Dodano po 4 [godziny] 25 [minuty]:

Aku 14.5V podłączam do autka i lipa. dalej nie odpala błędy jakie są to 1169 P0562 i P1352

Dodano po 32 [minuty]:

Pomiar poboru prądu na postoju.
  • Poziom 2  
    Widać, że masz złodzieja prądu. Wyjmuj kolejno bezpieczniki i sprawdzaj na mierniku. Zlokalizujesz w jakim obwodzie. Później trzeba szczegółowo szukać. :|

Moderowany przez CameR:

Zwracaj uwagę na daty postów.
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• Poziom 8  
    Wymiana sterownika silnika.