Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Amica 51GE2.33ZpP wywala bezp.

18 Lip 2017 14:24 411 4
 • Poziom 2  
  Witam, Po pięciu latach użytkowania wysiadkę zrobiła kuchnia Amica 51GE2.33ZpP. Podłączenie wtyczki do gniazdka powoduje natychmiastowe wyrzucenie bezpiecznika i różnicówki. Po wstępnej lekturze forum miałem nadzieję, że skończy się na wymianie grzałki. Jednak po zdjęciu tylnej obudowy i odłączeniu wszystkich przewodów od grzałek sytuacja pozostaje bez zmian. Odłączałem również przewody od żarówki i termostatu. Sprawdziłem przewód zasilający, po zdjęciu górnej pokrywy nie widać żadnych nadpaleń. Czy ktoś ma pomysł co by można jeszcze sprawdzić? Miernik posiadam ale nie bardzo umiem go wykorzystać.
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 9  
  Moja szklana kula mówi mi że to może być przełącznik zespolony funkcji piekarnika. Jeśli masz miernik a nie umiesz go używać to zaproś kogoś kto posiada takie magiczne moce.
 • Sklep HeluKabel
 • Pomocny post
  Poziom 9  
  To jest to, tylko z tym odłączaniem przewodów to ostrożnie bo można łatwo się machnąć i wtedy jest problem. Pozostaje jeszcze iskrownik.
 • Poziom 2  
  Strzał w dziesiątkę!! Przełącznik zespolony funkcji piekarnika. Przewód prądowy zespawał się z Zerem. Widełki rozciąłem, zaizolowałem i kuchenka dostała drugie życie. Jak na razie nic nie wskazuje na to aby jakiś inny element ucierpiał.
  Wielkie dzięki dla kolegi Alkocholik za pomocną wskazówkę.