Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Amica 51GE2.33ZpP wywala bezp.

veni79 18 Lip 2017 14:24 342 4
  • #1 18 Lip 2017 14:24
    veni79
    Poziom 2  

Witam, Po pięciu latach użytkowania wysiadkę zrobiła kuchnia Amica 51GE2.33ZpP. Podłączenie wtyczki do gniazdka powoduje natychmiastowe wyrzucenie bezpiecznika i różnicówki. Po wstępnej lekturze forum miałem nadzieję, że skończy się na wymianie grzałki. Jednak po zdjęciu tylnej obudowy i odłączeniu wszystkich przewodów od grzałek sytuacja pozostaje bez zmian. Odłączałem również przewody od żarówki i termostatu. Sprawdziłem przewód zasilający, po zdjęciu górnej pokrywy nie widać żadnych nadpaleń. Czy ktoś ma pomysł co by można jeszcze sprawdzić? Miernik posiadam ale nie bardzo umiem go wykorzystać.

0 4
  • #2 18 Lip 2017 16:56
    alkocholik
    Poziom 9  

Moja szklana kula mówi mi że to może być przełącznik zespolony funkcji piekarnika. Jeśli masz miernik a nie umiesz go używać to zaproś kogoś kto posiada takie magiczne moce.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Lip 2017 20:45
    alkocholik
    Poziom 9  

To jest to, tylko z tym odłączaniem przewodów to ostrożnie bo można łatwo się machnąć i wtedy jest problem. Pozostaje jeszcze iskrownik.

0
  • #5 19 Lip 2017 14:18
    veni79
    Poziom 2  

Strzał w dziesiątkę!! Przełącznik zespolony funkcji piekarnika. Przewód prądowy zespawał się z Zerem. Widełki rozciąłem, zaizolowałem i kuchenka dostała drugie życie. Jak na razie nic nie wskazuje na to aby jakiś inny element ucierpiał.
    Wielkie dzięki dla kolegi Alkocholik za pomocną wskazówkę.

0