Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inproel AURA DGN 30 3000W - odłączenie programatora

18 Lip 2017 18:00 981 2
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mój problem polega na tym że 2 razy na sezon grzewczy przepala się zewnętrzny programator, chciałbym go odłączyć i podpiąć się bezpośrednio do gniazdka wykorzystując programator gniazdkowy. Odłączyłem przewody programatora, wpiąłem wtyczkę do gniazdka ale piec nie zaczął się ładować. Myślę że trzeba poprzepinać przewody w układzie pieca, ale niestety się na tym nie znam. W załącznikach zdjęcia podłączenia przewodów w piecu oraz schemat.
  • Poziom 38  
    To może lepiej aby zrobił to doświadczony elektryk? Bo sposób w jaki jest obecnie podłączony piec woła o pomstę do wykonawcy...
    Od góry masz listwę do której powinno być przyłączone zasilanie na grzałkę (trójfazowe lub jednofazowe) zgodnie ze schematem, z zewnętrznego stycznika sterowanego programatorem który włącza grzanie w tańszej taryfie. W ogóle nie mam pojęcia po co został zdjęty mostek z punktu neutralnego grzałek.
    No i jest potrzebne osobne zasilanie do wentylatora, ewentualnie z termostatu pokojowego.
    BTW. zwróć uwagę że często programatory "gniazdkowe" nie nadają się do takich dużych ciągłych obciążeń, szczególnie chińszczyzna nie trzyma deklarowanych parametrów jakim jest obciążenie znamionowe (16A).
  • Poziom 11  
    Trzeba przepiąć fazę z wtyczki na fazę l1l2l3 i odpiąć sterownik [przewód brązowy]
    Jednak tracisz gwarancje która po autoryzowanym montażu wynosi 3lata
    Połączenie jest prawidłowe
    Nie ma punktu neutralnego grzałek jest tylko śruba zerując całość PE