Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inproel AURA DGN 30 3000W - odłączenie programatora

18 Lip 2017 18:00 1266 2
 • Poziom 1  
  Witam.
  Mój problem polega na tym że 2 razy na sezon grzewczy przepala się zewnętrzny programator, chciałbym go odłączyć i podpiąć się bezpośrednio do gniazdka wykorzystując programator gniazdkowy. Odłączyłem przewody programatora, wpiąłem wtyczkę do gniazdka ale piec nie zaczął się ładować. Myślę że trzeba poprzepinać przewody w układzie pieca, ale niestety się na tym nie znam. W załącznikach zdjęcia podłączenia przewodów w piecu oraz schemat.
 • Poziom 39  
  To może lepiej aby zrobił to doświadczony elektryk? Bo sposób w jaki jest obecnie podłączony piec woła o pomstę do wykonawcy...
  Od góry masz listwę do której powinno być przyłączone zasilanie na grzałkę (trójfazowe lub jednofazowe) zgodnie ze schematem, z zewnętrznego stycznika sterowanego programatorem który włącza grzanie w tańszej taryfie. W ogóle nie mam pojęcia po co został zdjęty mostek z punktu neutralnego grzałek.
  No i jest potrzebne osobne zasilanie do wentylatora, ewentualnie z termostatu pokojowego.
  BTW. zwróć uwagę że często programatory "gniazdkowe" nie nadają się do takich dużych ciągłych obciążeń, szczególnie chińszczyzna nie trzyma deklarowanych parametrów jakim jest obciążenie znamionowe (16A).
 • Poziom 11  
  Trzeba przepiąć fazę z wtyczki na fazę l1l2l3 i odpiąć sterownik [przewód brązowy]
  Jednak tracisz gwarancje która po autoryzowanym montażu wynosi 3lata
  Połączenie jest prawidłowe
  Nie ma punktu neutralnego grzałek jest tylko śruba zerując całość PE