Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop do 3500 zł. Ogólne zastosowanie, jaki wybrać?

Kobey22 18 Jul 2017 20:24 1101 15
    Kobey22
    Level 18  
    Witam.
    Przymierzam się do zakupu laptopa. Kwota jaką chce przeznaczyć to 3500 zł.

-Matryca:
    15,6 " lub 17,3" Full HD led, matowa
    -Dysk:
    1 TB
    -Pamięć RAM:
    8 GB lub więcej
    -Karta graficzna:
    GeForce
    -Procesor:
    fajnie jakby był i7 cztery rdzenie.

-Przeznaczenie laptopa:
    Przeglądanie internetu, ściąganie, używane różne programy, do lekkich gier od czasu do czasu.
    Laptop może być bez systemu operacyjnego.

Znalazłem taki laptop ale nie wiem czy cena tego laptopa jest adekwatna do jego podzespołów i możliwości?
    (MSI GL72 i7-6700HQ/8GB/1TB GF940MX FHD)
    (kod producenta GL72 6QC-029XPL)

https://www.x-kom.pl/p/295696-notebook-laptop...6700hq-8gb-1tb-gf940mx-fhd.html#specification

Może ktoś podzielić się swoją opinią lub podać swoje propozycje?

Pozdrawiam.
    siewcu
    Level 34  
    Sprecyzuj jeszcze te lekkie gry... Każdy to inaczej interpretuje, bo dla mnie lekkie to są gry z epoki NFS Underground 2, dla innych Diablo 3.
    kim126
    Level 13  
    Sam przymierzam się do kupna laptopa w tej cenie, jeśli chodzi o ten model to nie jest najgorzej najsłabsze punkty to grafika i dysk twardy.
    Co to za programy i gry, które zamierzasz używać?

Nie wiem ile w tym prawdy ale gdzieś w internecie przeczytałem, że podobno AMD szykuje coś nowego na jesień tego roku, tak więc istnieje szansa, że pod wpływem konkurencji stanieją produkty Intela i można będzie wyrwać lepsze maszyny za mniejsze pieniądze. Ale jak pisałem to tylko pogłoski.
    krzysztof723
    Level 30  
    Kobey22 wrote:
    Witam.
    Przymierzam się do zakupu laptopa. Kwota jaką chce przeznaczyć to 3500 zł...

...-Przeznaczenie laptopa:
    Przeglądanie internetu, ściąganie, używane różne programy, do lekkich gier od czasu do czasu.

Znalazłem taki laptop ale nie wiem czy cena tego laptopa jest adekwatna do jego podzespołów i możliwości?
    (MSI GL72 i7-6700HQ/8GB/1TB GF940MX FHD)
    (kod producenta GL72 6QC-029XPL)

https://www.x-kom.pl/p/295696-notebook-laptop...6700hq-8gb-1tb-gf940mx-fhd.html#specification

Może ktoś podzielić się swoją opinią lub podać swoje propozycje?

Podany przez Ciebie laptop MSI 17,3" (cena 3499,-zł) nie posiada zainstalowanego systemu operacyjnego, ma słabą dedykowaną kartę graficzną (GT940MX) w stosunku do mocnego i wydajnego procesora 4-rdzeniowego (i7 6700HQ - turbo 2,6...3,5 GHz - CPU Benchmark 8132 pkt.) oraz nie posiada podświetlanej klawiatury i aluminiowej obudowy, a te dwie rzeczy w laptopie - urządzeniu mobilnym po za podzespołami elektronicznymi są bardzo ważne podczas użytkowania i przenoszenia...

Proponuję laptop Acer F5-771G (cena 3579,-zł) z mocnym procesorem 2-rdzeniowym (i7 7500U - turbo 2,7...3,5 GHz - CPU Benchmark 5243 pkt.) i dedykowaną kartą graficzną GTX950M, która przewyższa wydajnością o około 43% kartę grafiki GT940MX...

Acer F5-771G / procesor 2-rdzeniowy i7-7500U (2 x 2,7...3,5 GHz) / matryca matowa 17,3" LED Full HD / RAM 8 GB (2133 MHz) / dysk HDD 1000 GB / grafika GTX950M - 4 GB GDDR5 / zainstalowany Windows 10 Home / napęd optyczny DVD / podświetlana klawiatura / obudowa aluminiowa / możliwość zainstalowania dodatkowego dysku SSD M.2...

https://www.x-kom.pl/p/337072-notebook-laptop...-f5-771g-i7-7500u-8gb-1000-win10-gtx950m.html

Jest jeszcze ciekawa propozycja kupna laptopa Ideapad 700-17 w cenie 3599,-zł z matrycą matową 17,3" LED Full HD wykonaną w technologii IPS (szerokie kąty widzenia z dobrym odwzorowaniem kolorów, głęboka czerń, duży kontrast), z dyskiem: SSD 240 GB (szybsze uruchamianie systemu i aplikacji), z procesorem 4-rdzeniowym i5 6300HQ (turbo 2,3...3,2 GHz - CPU Benchmark 6038 pkt.), z RAM 8 GB DDR4 (2133 MHz), dedykowana karty grafiki GTX950M - 4 GB GDDR3, zainstalowany Windows 10 Home, podświetlana klawiatura , aluminiowe wnętrze laptopa, brak napędu optycznego...

https://www.x-kom.pl/p/335055-notebook-laptop...d-700-17-i5-6300hq-8gb-240-win10-gtx950m.html

Jest w sprzedaży laptop Lenovo IdeaPad 700-17ISK (80RV009KPB) bez zainstalowanego systemu operacyjnego w cenie 3283,-zł:, z matrycą matową 17,3" LED Full HD, z procesorem 4-rdzeniowym i5-6300HQ, z RAM 8GB, z dyskiem HDD 1000GB, z grafiką GTX950M - pamięć własna 4 GB, z podświetlaną klawiaturą, w aluminiowej obudowie, brak napędu optycznego...
    https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-700-17isk-80rv009kpb-,id-827872

lub laptop LENOVO IdeaPad 700-17ISK (80RV009LPB) 17,3" w cenie 3555,-zł z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 Home z podzespolami taki samymi, jak w powyższym Lenovo...
    https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-700-17isk-80rv009lpb-,id-827862

Jeżeli można dołożyć 300,-zł do kwoty 3500,-zł to proponuję laptop HP Omen 17-w211nw z kartą graficzną GTX1050 - 4 GB GDDR5 wydajniejszą o 43% od karty GTX950M, z procesorem 4-rdzeniowym i5 7300HQ (turbo 2,5...3,5 GHz, CPU Benchmark 6807 pkt.), z matrycą matową 17,3" LED Full HD wykonaną w technologii IPS, z RAM 8 GB DDR4 (2400 MHz), z dyskiem HDD 1000 GB- 7200 obr/min., z Bluetooth 4.2, z Wi-Fi standard ac, z napędem optycznym DVD, z kamerą HD + dwa mikrofony, z podświetlaną klawiaturą, z Windows 10 Home, z super akumulatorem - producent zapemnia pracę laptopa na akumulatorze do 12 godzin...
    https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-omen-17-w211nw
    Ationx
    Level 35  
    Kobey22 wrote:
    Przymierzam się do zakupu laptopa

A kiedy tego zakupu zamierzasz dokonać? Tydzień? Miesiąc? Kwartał?
    Kobey22
    Level 18  
    Co do gier:
    Nie jestem graczem, nie znam się tak na grach. Chodziło mi abym mógł pograć w gry tupu NFS lub GTA.
    Che zakupić laptopa abym go miał na kilka lat i aby służył wydajnością.

Programy:
    Ciężko napisać jakie różne, na pewno nie są to programy do obróbki filmów, grafiki czy zdjęć.

Dziękuję "krzysztof723" za tak wyczerpujący opis i porównanie. Poczytam to wszystko na spokojnie.

Systemu operacyjnego nie musi być w laptopie. Mogę go sobie sam potem zainstalować.

Zakup laptopa:
    Przymierzam/rozglądam jak będzie co OK to kupię. Ale ogólnie nie rozumiem pytania, możesz sprecyzować swoją myśl bo nie bardzo wiem co ona ma wnieść do tego tematu ?
    Ationx
    Level 35  
    Kobey22 wrote:
    Przymierzam/rozglądam jak będzie co OK to kupię. Ale ogólnie nie rozumiem pytania, możesz sprecyzować swoją myśl bo nie bardzo wiem co ona ma wnieść do tego tematu ?

To, że generalnie branża sprzętu komputerowego ma to do siebie, że nic nie jest wieczne. Co chwila wychodzi coś nowego, nowe modele tego czy tamtego. I przykładowo jeśli zamierzasz sprzęt kupić za powiedzmy pół roku to rozglądanie się teraz za sprzętem jest bez sensu, bo za pół roku tego sprzętu może już nie być, albo mogą być znacznie bardziej opłacalni następcy. I rozglądanie od nowa czas zacząć.. Natomiast jeśli masz kasę i czekasz tylko na konkretną propozycję, którą będziesz w stanie od razu nabyć to ok, wtedy nie ma żadnego problemu ;)
    Kobey22
    Level 18  
    Zdaje sobie z tego sprawę że dziś jest taka cena a np za miesiąc może być już inna lub inny producent a lepsze parametry.
    Przeglądałem oferty i w oko mi wpadł tamten laptop MSI ale nie wiedziałem właśnie czy jest opłacalne kupienie go, dlatego postanowiłem zapytać Was tutaj bardziej obeznanych w tym temacie.
    Nie mam jakiegoś parcia aby zakupić już w tej chwili.
    Zakup i tak by był na raty a nie za gotówkę.
    kim126
    Level 13  
    Nie jestem alfą i omegą w tych sprawach ale na Twoim miejscu skoro nie zamierzasz korzystać z programów do obróbki zdjęć/filmów, czy też CAD gdzie potrzebna jest spora moc obliczeniowa procesora, rozglądałbym się za czymś z dobrą i5, go gier i innych zadań będzie w sam raz.
    Jeśli chcesz pograć w gry z wysoką rozdzielczością, tym bardziej, że kupujesz sprzęt na kilka lat, zwracaj dużą uwagę na grafikę, GT940MX to dość słaby wybór bez perspektyw. Jak na razie nie znalazłem ciekawych modeli w tej półce cenowej, ciekawie zaczyna robić się w cenach około 4000zł. Ja zaczekałbym aż ceny pójdą w dół albo wyrwał taniej jakiegoś lapka z outleta, czasem trafiają się fajne okazje.

PS: Procesory z końcówką "U" może i kuszą energooszczędnością ale to zły wybór jeśli zależy Ci na wydajności. Poczytaj, w internecie jest sporo informacji na ten temat.
    Kobey22
    Level 18  
    Witam ponownie :)
    Odświeżę temat zakupu laptopa do kwoty 3500 zł.

Parametry i zastosowanie laptopa:
    -Matryca:
    -Dysk:
    1 TB plus dysk SSD
    -Pamięć RAM:
    8 GB lub więcej
    -Karta graficzna:
    GeForce
    -Procesor:

-Przeznaczenie laptopa:
    Przeglądanie internetu, ściąganie, używane różne programy, do lekkich gier od czasu do czasu. (GTA lub NFS, oczywiście nowsze wydanie gier).

Chyba że w dobrej cenie i bardzo dobrej konfiguracji będzie laptop z matrycą 15 "

Czy karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 jest dobra ?

Co myślicie o tym:
    https://www.x-kom.pl/p/457398-notebook-laptop...asus-tuf-gaming-fx705gd-i5-8300h-8gb-1tb.html

https://allegro.pl/oferta/laptop-lenovo-330-i...1tb-gtx1050-7612330881?fromVariant=7612334157
    Laptop Lenovo 330 i5-8300H 8GB 250SSD+1TB GTX1050
    krzysztof723
    Level 30  
    Kobey22 wrote:
    Witam ponownie :)
    Odświeżę temat zakupu laptopa do kwoty 3500 zł.

Parametry i zastosowanie laptopa:
    -Matryca:
    -Dysk:
    1 TB plus dysk SSD
    -Pamięć RAM:
    8 GB lub więcej
    -Karta graficzna:
    GeForce
    -Procesor:

-Przeznaczenie laptopa:
    Przeglądanie internetu, ściąganie, używane różne programy, do lekkich gier od czasu do czasu. (GTA lub NFS, oczywiście nowsze wydanie gier).

Chyba że w dobrej cenie i bardzo dobrej konfiguracji będzie laptop z matrycą 15 "

Czy karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 jest dobra ?

Co myślicie o tym:
    https://www.x-kom.pl/p/457398-notebook-laptop...asus-tuf-gaming-fx705gd-i5-8300h-8gb-1tb.html

Kobey22 wrote:
    Zakup i tak by był na raty a nie za gotówkę.

Zwróciłbym uwagę na wybrany laptop "Asus TUF Gaming", ale proponowałbym dołożyć do tego laptopa 300,- zł aby zwiększyć ilość pamięci RAM do 16 GB.
    Pozostałbym przy ekranie 17,3".
    Zwiększenie kwoty przeznaczonej na zakup laptopa nie powinno być bardzo odczuwalne, gdyż sprzęt podobno ma być kupiony na raty.
    wnoto
    Level 34  
    W laptopach ważna jest obudowa i bateria. Jeśli potrzebna jest moc to kupuj stacjonarke.
    Zwróc uwagę na grafikę i dysk (powinien być SSD). B.często jest tak że procesor czeka na dane i się nudzi - nie warto w niego inwestować w laptopach (moim zdaniem).
    siewcu
    Level 34  
    No tak. Kupmy laptopa z przykładowo 32 GB RAM, GTX1060 i HDD ale z celeronem, bo i5 czy i7 będzie się nudzić. Powagi trochę, bo takie gadanie to mało rozsądne bzdury. Cała konfiguracja powinna być wyważona i dopasowana do zapotrzebowania(inne będą wymagania do pracy biurowej a inne dla grafika lub gracza).
    wnoto
    Level 34  
    siewcu wrote:
    No tak. Kupmy laptopa z przykładowo 32 GB RAM, GTX1060 i HDD ale z celeronem, bo i5 czy i7 będzie się nudzić. Powagi trochę, bo takie gadanie to mało rozsądne bzdury. Cała konfiguracja powinna być wyważona i dopasowana do zapotrzebowania(inne będą wymagania do pracy biurowej a inne dla grafika lub gracza).

Nie używajmy do porównań skrajności. Większość laptopów jest tak skonfigurowanych że wydajnościowo procesor jest najlepszy = bo tego oczekują nieświadomi klienci. Zapuść w windowsie "wydajnośc systemu" to zobaczysz co jest najwolniejsze a co najszybsze w laptopie.