Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zasilaniem? Nie działa klawiatura i modem internetowy.

18 Lip 2017 22:16 1038 57
  • Poziom 3  
    Dzisiaj w trakcie gry moja klawiatura się resetowała (nie reagowała na niektóre polecenia i dioda num lock sama się wyłączała i włączała). W tym samym momencie mój modem również padł (diody świeciły się normalnie, ale internetu nie było). Po włączeniu gry owa klawiatura się zawiesiła i nie reagowała na nic, a z gry wyjść nie mogłem.
    Po restarcie komputera ten włączał się i wyłączał i tak w kółko. Pomogło wyłączenie listwy i jej włączenie. Niestety moja klawiatura i modem przestały działać w ogóle. Na klawiaturze świeciła się dioda num lock, ale nic nie można było zrobić, a po przełożeniu jej do innego portu USB system wyświetlał komunikat "USB device not recognized". Z kolei modem po restarcie działał prawidłowo, a po minucie internetu nie było w ogóle choć diody świeciły się prawidłowo. Po restarcie komputera klawiatura zaczęła działać prawidłowo choć w trakcie gry resetowała się co jakiś czas. Po podmianie listwy modem działał prawidłowo, a po minucie znowu się zawiesił w identyczny sposób. Z kolei klawiatura niby działała prawidłowo, ale w trakcie gry resetowała się, aż w końcu zawiesiła się totalnie i zadziałała po restarcie komputera. Klawiatura przełożona do innego komputera działa prawidłowo. Co to może być? Nie wiem czy dział jest dobry, jeśli zły to proszę o przeniesienie.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 37  
    Nikt wróżką nie jest. Podmień zasilacz i wszystko będziesz wiedział...
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 3  
    Pisałem, że podmieniłem listwę. A zasilacz od komputera nie jest problemem bo oprócz klawiatury nie działa też modem, a niby co on ma do zasilacza? Modem to Cisco EPC3208, a klawiatura to Hama slim.

Dodano po 3 [minuty]:

Procesor:
    Intel core 2 quad q9400
    RAM:
    8GB
    Karta graficzna:
    NVIDIA GeForce 9600 GT
    Windows 8.1 64 bit
    Zasilacz:
    Be quiet (nie znam dokładnego modelu)
  • Poziom 43  
    MrPepka napisał:
    a niby co on ma do zasilacza?

A co nie jest na prąd? Telekinetycznie to zasilasz czy masz tam kwantowe rozwiązania?

Albo padł ci zasilacz, albo płyta główna albo masz problem z systemem choć to ostatnie raczej wątpliwe.
    Odłącz jeszcze wszystko od USB prócz klawiatury i testuj. Później odłącz klawiaturę podłącz modem i testuj (mysz działa stale?)
    Sprawdź na linuksie LiveCD

Płyta główna? Dość kluczowe tu.
  • Poziom 43  
    310artur napisał:
    Albo padł ci zasilacz, albo płyta główna

Zgoda. Musisz pomierzyć napięcia, albo podmienić zasilacz.
    Nie podałeś modelu płyty i mocy, modelu zasilacza jedynie markę, ale to "z pamięci"?
  • Poziom 3  
    310artur napisał:
    A co nie jest na prąd? Telekinetycznie to zasilasz czy masz tam kwantowe rozwiązania?

Ale modem nie jest połączony z komputerem (modem jest połączony z routerem, a router z komputerem przez kabel). Więc jeśli zasilacz ma awarię to dlaczego oddziałuje on na modem?
    310artur napisał:
    mysz działa stale?

Tak
    310artur napisał:
    Płyta główna? Dość kluczowe tu.

Gigabyte EG45M-DS2H
  • Poziom 43  
    MrPepka napisał:
    Ale modem nie jest połączony z komputerem (modem jest połączony z routerem, a router z komputerem przez kabel). Więc jeśli zasilacz ma awarię to dlaczego oddziałuje on na modem?

Eh, to przez kabel "ethernetowy" masz go podłączony do komputera. Po stronie komputera masz awarię dlatego nie ma internetu.
    Zostawmy modem w spokoju na razie. Mnie bardziej interesuje objaw:
    MrPepka napisał:
    Po restarcie komputera ten włączał się i wyłączał i tak w kółko. Pomogło wyłączenie listwy i jej włączenie.

dlatego podaj moc zasilacza jak prosiłem.
  • Poziom 3  
    Nie rozumiem tego zdania:
    safbot1st napisał:
    Eh, to przez kabel "ethernetowy" masz go podłączony do komputera. Po stronie komputera masz awarię dlatego nie ma internetu.

Jeszcze raz wytłumaczę. Modem mam połączony kablem z routerem, a router jest połączony z komputerem przez kabel. Router działa prawidłowo, modem (który nie jest połączony z komputerem) nie. Więc jak awaria w moim komputerze może spowodować awarię modemu i brak internetu we wszystkich urządzeniach połączonych z routerem? A wiem to stąd, że jak zresetuję modem to internet powraca... na jakąś minutę, dwie.
    safbot1st napisał:
    dlatego podaj moc zasilacza jak prosiłem.

No niestety komp wyłączony więc teraz jej nie podam. Prawdopodobnie 750 W (albo 500), ale jutro się jeszcze upewnię.
  • Poziom 43  
    Na płycie masz układ grafiki zintegrowany. Odłącz tego "dziadka" GT9600 i zobacz, czy coś się zmieni.
  • Poziom 3  
    310artur napisał:
    Jakim kablem ten router podpięty? Tak z ciekawości.

Ale do czego? Do modemu i do komputera podłączony jest kablami Ethernet
    310artur napisał:
    A burzy przypadkiem nie było?

No właśnie nie. Świeciło ładne słońce.
    310artur napisał:
    Skok napięcia albo coś innego.

Jutro postaram się dłużej przetestować klawiaturę na laptopie, ale po jej podłączeniu klawiatura w innym komputerze nie wskazywała objaw jak w moim komputerze.
    310artur napisał:
    Jak zasilany jest modem?

Podłączony jest do listwy (do niej są też podłączone komputer, monitor, router i drukarka). I z tego wszystkiego tylko 2 urządzenia nie działają. Dziwne.
    310artur napisał:
    Skok napięcia albo coś innego.

Podmiana listwy nic nie dała więc to nie uszkodzenie listwy. W trakcie gry (gdy zepsuła się klawiatura z modemem) nie było objawów skoku napięcia (komputer działał cały czas). W ogóle ciekawa jest sprawa z modemem bo internetu nie ma dopóki nie zrestartuję modemu, ale owy modem gdy nie ma neta świeci diodami jak przy normalnej pracy. Klawiatura jak się zawiesi to też świeci normalnie dioda num lock (tyle, że nie da się jej zgasić). Odwiesi się po restarcie komputera.

Dodano po 13 [godziny] 29 [minuty]:

Klawiaturę sprawdziłem dłużej na innym komputerze i klawiatura działała przez cały czas. Więc klawiatura jest sprawna, ale kontroler USB już nie. Nadal zastanawia mnie jednak jakim cudem kontroler USB i modem internetowy zepsuły się w tym samym czasie? Te urządzenia nie są ze sobą powiązane.
  • Poziom 43  
    Pisałem Ci, że tak będzie jak masz "ubity" "mostek". On odpowiada za LAN, Audio, USB.
  • Poziom 3  
    Ale karta sieciowa działa jak należy, a modem nie. Jeszcze raz napiszę:
    Kontroler USB i modem kablowy nie działają jak należy, ale router, karta sieciowa w komputerze i karta dźwiękowa w komputerze działają wyśmienicie. Dlatego zgodziłbym się z tą teorią:
    310artur napisał:
    Bo coś popsuło ci 2 niezależne urządzenia. Skok napięcia albo coś innego.

Nie napisałem tego, ale wcześniej były podobne cyrki tylko z modułem bluetooth (komputer go nie rozpoznawał). Choć dalej nie wierzę, że kontroler i modem zepsuły się w tym samym momencie. Musiał by naprawdę nastąpić jakiś dziwny zbieg okoliczności.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Po mojemu w tym momencie możesz mieć problem z prądem. Dobrze byłoby zapiąć gnoja pod UPS i wtedy zobaczyć. Sam miałem taki przypadek, że mój kumpel miał problemy z komputerem, resetował się i w ogóle
    Zabrałem go do siebie i okazało się, że działa u mnie nienagannie... Proponuję ściągnąć porządnego elektryka i niech przestrzenie ci elektrykę, bo jak najbardziej jest to możliwe, że może występować spadek napięcia, którego nie odczujesz, a router, czy modem jak najbardziej, bo to jest b. wrażliwy sprzęt na wahania napięcia... Wystarczy, że nastąpi spadek na czas mierzony w mikrosekundach i już router może się wiuchnąć
  • Poziom 3  
    Czyli jeżeli mój komputer nie mógł się czasami włączyć tak jak to opisałem w pierwszym poście to przyczyną mógł być spadek napięcia jak to opisałeś?
  • Poziom 43  
    Piotr160292 napisał:
    problem z prądem

:lol:
    Veeery technical advice... :lol:
  • Poziom 3  
    To niby co według kolegi jest przyczyną moich problemów? Przypominam, że uszkodzeniu uległy 2 niepowiązane ze sobą urządzenia (kontroler USB i modem kablowy). Modem jest połączony z routerem, a router połączony jest z komputerem po kablu. Dlaczego więc modem niepołączony z komputerem uległ awarii w tym samym momencie co kontroler USB?
  • Poziom 43  
    Jak wykonasz wszystkie zalecenia, które otrzymałeś powyżej, to wróć z informacjami, zamiast gdybać.
  • Poziom 3  
    Dobra załóżmy, że to faktycznie zasilacz lub płyta główna. Ale dlaczego awarii uległ również modem skoro to osobne urządzenie, a np. monitor połączony z komputerem (lub router) działają cały czas? Jak to wytłumaczyć? Czy to był przypadek?
  • Poziom 43  
    A modem nie jest połączony z komputerem? :)
  • Poziom 3  
    NIE JEST. Przepraszam za krzyk, ale ja cały czas tłumaczę to samo i już mnie głowa boli. Modem jest połączony z osobnym routerem, a router dopiero jest połączony z komputerem przez kabel. Uff mam nadzieję, że to jest zrozumiałe.
  • Poziom 43  
    Niestety nie masz pojęcia nawet o postawach działania całego systemu. Przeczytaj ze zrozumieniem, co się do ciebie pisze a może załapiesz, bo tłumaczyć sprawy techniczne, można tylko komuś, kto zna chociaż podstawy.
  • Poziom 3  
    Czytam ze zrozumieniem i właśnie dlatego was nie rozumiem. Tłumaczę cały czas: Jeśli tylko kontroler USB uległ by awarii to wtedy zgadzałbym się z wami, że to płyta lub zasilacz. Ale w tym samym momencie awarii uległ też modem kablowy który nie ma nic wspólnego z płytą ani zasilaczem. Co Wy byście zrobili na moim miejscu? Czy też byście twierdzili, że płyta, że zasilacz? Zastanówcie się. To tak jakby padł mi tv, ale rzucilibyście podejrzenia na zasilacz komputerowy. Teraz to rozumiecie? Jeżeli piszę, że padły mi 2 osobne urządzenia (a drugie nie jest w żaden fizyczny sposób połączone z komputerem bezpośrednio) to nie mogę powiedzieć, że to zasilacz lub płyta główna. A w przypadek wątpię. Zgadzam się z tym, że mogą to być skoki napięcia (wskazuje na to zachowanie urządzeń, a zwłaszcza klawiatury). Jutro dostanę nowy modem to potwierdzę. Jeśli nowy modem będzie działać jak należy to przyznaję wam rację.
  • Poziom 43  
    MrPepka napisał:
    Modem jest połączony z osobnym routerem, a router dopiero jest połączony z komputerem przez kabel.

Jeżeli to według ciebie nie jest fizycznym połączeniem, to współczuję wiedzy, właśnie z fizyki.
  • Poziom 3  
    Ale nie jest to bezpośrednie połączenie. Poza tym router jakoś działa, a to właśnie on jest bezpośrednio połączony z komputerem i modemem. Piszę o tym 4 (lub 5) raz, a Ty dalej tego nie rozumiesz i bez sensu przekręcasz moje słowa. Pytam się więc jeszcze raz. Dlaczego awaria zasilacza (lub płyty) oddziałuje na awarię modemu, a nie na awarię routera skoro to router jest połączony bezpośrednio z moim komputerem? W chwili awarii modemu internetu nie ma również na urządzeniach połączonych z moim routerem przez WiFi. Żeby internet wrócił muszę zresetować modem i wtedy internet działa, ale po jakiejś minucie znika na wszystkich urządzeniach połączonych z routerem.
  • Poziom 43  
    MrPepka napisał:
    Żeby internet wrócił muszę zresetować modem

Taki objaw miałem przy spuchniętych kondensatorach w Liveboxie.
    MrPepka napisał:
    Ale nie jest to bezpośrednie połączenie

Telepatyczne?
  • Poziom 3  
    Robert B napisał:
    Taki objaw miałem przy spuchniętych kondensatorach w Liveboxie.

Ale mnie kolega pocieszył. To wychodzi na to, że miałem wielkiego pecha i w ciągu jednego dnia i jednej godziny spuchły mi kondensatory w modemie i jednocześnie padła płyta główna w komputerze lub zasilacz?
    Robert B napisał:
    Telepatyczne?

Pośrednie. Modem jest połączony z moim komputerem pośrednio przez router. A router działa.
  • Poziom 43  
    Pytałem o telepatyczne połączenie modemu z routerem.
  • Poziom 3  
    Modem jest połączony z routerem przez kabel LAN. Do czego zmierzasz?