Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7165 - Blade wydruki po dłuższym nieużywaniu

lukanow92 18 Lip 2017 22:47 459 14
  • #1 18 Lip 2017 22:47
    lukanow92
    Poziom 6  

Witam,
    Chcę odkupić maszynę jak w temacie.
    Problem jest z bardzo bladymi wydrukami po dłuższym postoju.
    Ostatni wydruk z okolic końca roku 2016 jest bardzo ładny.
    Jeszcze jednym problemem jest zacinanie papieru w podajniku ADF.
    Przy jednej kopii przechodzi bez problemu.
    Przy dwustronnej kopii już się zacina.
    Powiedzcie czy opłaca się inwestować w tę maszynę czy to stracone pieniądze?
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

0 14
  • #2 18 Lip 2017 23:02
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Moim zdaniem nie warto. To dość stary model mający swoje wady... Czy naprawdę potrzebujesz tak szybkiej maszyny ? Moze kupić wolniejszą ale nowszą ?

C.

0
  • #3 19 Lip 2017 08:15
    lukanow92
    Poziom 6  

Szybkość nie jest dla mnie ważna i to faktycznie nie jest istotna cecha.
    Pytanie czy ten wyblakły wydruk to jakieś poważne uszkodzenie. Na koniec roku dobre wydruki a teraz wyblakłe. Dodam że była przechowywana w garażu.

0
  • #4 19 Lip 2017 09:29
    copyman

Najprawdopodobniej upływnosc na HV ale bez zajrzenia do maszyny można tylko gdybać ... Jaki budżet na odkupienie przewidywałeś ? Zobaczymy co sensownego można by za to kupić .

C.

0
  • #5 19 Lip 2017 09:38
    lukanow92
    Poziom 6  

Tę maszynę mogę odkupić za grosze bo 150 zł.
    Budżet do 400. Nie będzie to jakoś mocno eksploatowane także z tego powodu chcę kupić jak najtańszą. Zależy mi na skanowaniu i drukowaniu przez sieć lub jeśli to możliwe dodatkowo tak jak własnie w tej 7165 zapis na dysk.

0
  • #6 19 Lip 2017 10:06
    copyman

Fakt że cudów za tą kase nie kupisz ... Z drugiej zaś strony warto żeby zobaczył ją ktoś z serwisu bo jak ją nabędziesz a okaże się że trzeba w nią grubsze pieniądze włożyć to bedzie dopiero problem ...

C.

0
  • #7 19 Lip 2017 10:14
    lukanow92
    Poziom 6  

Właśnie zdaje sobie sprawę że napewno fajerwerków za taką kwotę nie będzie. Sprzedaje ją właśnie serwisant tych maszyn. I właśnie boje się co mogło się w niej stać. Stała zupełnie nie używana... toner nowy. Jestem w kropce

0
  • #8 19 Lip 2017 10:36
    copyman

Sorry ale jeżeli sprzedaje ją serwisant to chyba potrafi ten temat ogarnąć ??? Głupio jeżeli nie umie tego naprawić a Ciebie zostawia z problemem i niesprawną maszyną. To tak jakby mechanik sprzedawał Ci uszkodzony samochód na zasadzie „panie , on jeszcze miesiąc temu palił od ręki a teraz to chyba silnik zatarty albo co innego” :)

C.

0
  • #9 19 Lip 2017 10:39
    lukanow92
    Poziom 6  

Jak to stwierdził za te pieniądze nie chce mu się grzebać :(

0
  • #10 19 Lip 2017 12:55
    marcin4
    Poziom 19  

Prawdopodobnie wytarte małe koło zębate w developingu. Jeśli taka kwota wchodzi w grę to naprawa jest nieopłacalna.

0
  • #11 19 Lip 2017 13:00
    lukanow92
    Poziom 6  

A da radę samemu wymienić te koło? Trochę grzebię w drukarkach i elektronice także może bym dał radę.

0
  • #12 19 Lip 2017 15:29
    piwos
    Poziom 23  

lukanow92 napisał:
    Witam,
    Chcę odkupić maszynę jak w temacie.

Maszynę za 150zł? 8-O Żyjącą maszynę, do tego cyfrową, A4, A3, z dyskiem? 8-O Złoty pociąg lub od komornika z jakiegoś zajęcia, ktoś pewnie nie zapłacił za coś, a komornik nie wie co ma i z czym to zjeść i oddaje za darmochę? :D
    Taka sprawna maszynka jest warta dużo więcej pieniędzy. Sam toner to jakieś dwie - trzy stówki będzie. Takie maszynki na usługach także stały i stoją jeszcze po Polsce. Te Koniki są tanie jak barszcz w eksploatacji, a trwałe niesamowicie, nie do zjechania.

Cytat:
    Problem jest z bardzo bladymi wydrukami po dłuższym postoju.
    Ostatni wydruk z okolic końca roku 2016 jest bardzo ładny.

Rozumiem że od roku prawie nie była włączana?
    Z wydrukami czy z kserokopią po dłuższym postoju, bo to różnica? Blady wydruk czy blada kopia?
    W jakich warunkach stała, duże zapylenie, jakaś zmienna temperatura, jakaś wilgoć była? Toner wilgoci nie lubi, kawali się i zapycha, trzeba wtedy przepchać manualnie zator.
    Jak bledsza kserokopia od wydruku to optyka zasyfiona na bank!
    Jak wydruk tak samo blady to możliwy problem z przebiciami prądu, być też może usyfiona troszkę. Pąd, wysokie napięcie brudu nie lubi, bo ucieka po nim!

Cytat:
    Jeszcze jednym problemem jest zacinanie papieru w podajniku ADF.
    Przy jednej kopii przechodzi bez problemu.
    Przy dwustronnej kopii już się zacina.

Syf na czujnikach rejestracji drugiej strony - podajnik do czyszczenia!
    Któraś rolka gumowa też może być wytarta lub zużyta, elektromagnes kierowania listwy rozdzielającej drugiej strony zasyfiały.

Cytat:

Powiedzcie czy opłaca się inwestować w tę maszynę czy to stracone pieniądze?
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Jeżeli maszyna żyje to koszt zakupu symboliczny (jeżeli to 150zł, a nie 1500zł, to jak za darmo)
    Jeżeli masz tylko 400zł na zabawę w doprowadzenie jej do prima stanu to może być ciutkę za mało.
    W takim układzie tylko własna inwencja i grzebanie własnymi rękoma jak masz smykałkę. Każdy mechanior będzie chciał kasę, nie ma nic za darmo!

Narka

0
  • #13 19 Lip 2017 15:55
    marcin4
    Poziom 19  

Wymienić koło nie problem, tylko czy ktoś jeszcze ma je w sprzedaży. Około rok temu szukałem i nie znalazłem. Wyjmij zespół bębna i developingu zobacz czy się obracają wszystkie ośki, sprawdź czy podawanie tonera jest zapchane, sprawdź czy w ogóle kręci silnikiem dodawania tonera.

0
  • #14 19 Lip 2017 16:31
    piwos
    Poziom 23  

lukanow92 napisał:
    Jak to stwierdził za te pieniądze nie chce mu się grzebać :(

Też by mi się nie chciało, za 150 z maszyną? Sorry, wszystko kosztuje 8-)
    A, pytałeś ile chce za pogrzebanie? Ile?
    U mnie za diagnostykę takiej maszynki 300-350zł biorą. Jakie miasto, duże czy małe, centralna Polska (Mazowsze), czy prowincja. Polski Może jakieś okolice Rzeszowa? Ceny są mocno rozbieżne. Na przykład: 150zł na Podkarpaciu, 500zł na Mazowszu (za to samo!)
    Narka

0
  • #15 23 Lip 2017 01:37
    lukanow92
    Poziom 6  

Temat maszyny 7165 nieaktualny.

Moderowany przez rys57:

Zamknięty.
    W sprawie innej maszyny proszę otworzyć nowy temat.

0