Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Msi cx-605 - wymiana wentylatora chłodzenia,laptop się nie włącza,nie reaguje

wilhelmw 18 Lip 2017 22:49 312 2
  • #1 18 Lip 2017 22:49
    wilhelmw
    Poziom 3  

Witam. Szukałem takiego tematu, nie było.
    Pacjent to ok. siedmioletni laptop msi.
    Intel pentium dual core,
    3gb GB ramu RAM,
    zintegrowana grafika + ati mobility radeon.
    Ostatnio strasznie trzepotał mi wiatraczek wentylator od układu chłodzenia, więc wymieniłem na nowy. Tzn. podobny, nie dokładnie od tego modelu ale podobny. Laptop ostatnimi czasy mocno się grzał. Rozebrałem, otworzyłem lapka. Jedna śruba od układu chłodzenia miała starty gwint, musiałem wiercić. Założyłem nowy wiatraczek wentylator, zmontowałem wszystko i zdziwiłem się, ponieważ laptop nie reagował na włączanie przyciskiem.
    Wymieniłem baterie bios BIOS, ale dalej nic. Próbowałem podpiąć stary wiatraczek wentylator, ale to także nic nie dało. Laptop nie działa w żadnej konfiguracji i połączeniu baterii i zasilacza, a także nie pali się lampka ładowania kiedy podłączam go pod zasilacz (działo się to zawsze). Kompletnie nie wiem co mogłem uwalić, może ktoś ma jakieś pomysły?

W komputerach nie ma wiatraków, są wentylatory.
    RADU23

0 2
  • #2 18 Lip 2017 22:51
    boro1234567
    Spec od komputerów

wilhelmw napisał:
    Kompletnie nie wiem co mogłem uwalić,może ktoś ma jakieś pomysły?

Pomierzymy?
    Oznaczenie MB?

0
  • #3 19 Lip 2017 21:36
    Przemko21
    Poziom 18  

Zobacz czy podpiąłeś poprawnie wszystkie tasiemki, przewody, szczególnie od przycisku POWER. Sprawdź czy napięcie dochodzi do płyty, czy napięcie jest na tymże przycisku. Bez pomiarów, jak napisał kolega Boro nic nie zdziałasz.

0
  Szukaj w 5mln produktów