Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z tabletem lenovo tab2 a7-10f zanikająca pamięć

Tingo 19 Lip 2017 01:48 1185 7
  • #1 19 Lip 2017 01:48
    Tingo
    Poziom 2  

Witam wszystkich forowiczów i pozdrawiam.

Jestem tu nowy i mam nadzieje , że mi pomożecie za co z góry dziękuje. Otóż mam problem z tabletem lenovo tab2 a7-10f .Chodzi o małą pamięć. Wiem że swojej pamięci wbudowanej ma 8GB a dostępne są jakieś 4GB -W tabku mam jeszcze kartę pamieci o pojemności 24GB .

Danych technicznych tableta raczej nie muszę przedstawiać bo są one dostępne w internecie .

W pamięci zewnętrznej zajęte mam 14 GB a wolne 8 GB
    W pamięci wewnętrznej wolne mam tylko 384 MG ..do niedawna było to 500 MG . Początkowo myślałem że to niektóre aplikacjie ale po przeniesieniu ich na SD problem nie zniknął. Wszystko co się dało przeniosłem na pamięć zewnętrzną. Aplikacji typowo androidowych nie mogę oczywiście przenieść na zewnętrzna..ale to normalne.

Jednak chciałbym zapytać was czy normalne jest to że gdy wolnej pamięci wewnętrznej jest poniżej 600 MG to tablet nie chce przyjąć żadnej aktualizacji .nawet takiej która waży 30MG ..nie mówiąc już o takiej 1,3 MG...
    Dodam też że przez aktualizacje w tablecie próbowałem aktualizować jedną apkę..uznał że ma za mało miejsca. Uruchomiłem więc apkę i aplikacja poinformowała mnie że musi dokonać aktualizacji..i tak też się stało..aktualizacja weszła na aplikację i ważyła jakieś 45 MG..a tablet dalej twierdzi że aplikacja jest nieaktualna. Mimo że jest.
    Pliki pobierane z internetu..typu muzyka ,obrazki wchodzą normalnie bez żadnego problemu ..mimo że pliki te wpierw lądują na pamieci wewnętrznej.
    Nie mogę aktualizować już aplikacji typowo androidowych ...bo ponoć jest za mało miejsca . Nie mogę też aktualizować aplikacji na karcie pamięci ..mimo że tam mam 8GB wolnego miejsca.

Mam takie pytanie czy ktoś miał podobny problem ? Mój kolega też ma tableta lenovo..nie pamiętam modelu ale mówił że miał podobny problem. Czy tablety lenovo mają jakieś ograniczanie miejsca ..w sensie blokady że poniżej iluś megabajtów nie pobierają aktualizacji a ni aplikacji ?
    Czy wyjęci karty pamięci i wyczyszczenie tableta za pomocą apki do czyszczenia pamięci wewnętrznej powinno coś dać czy może powinienem iść z nim do serwisu (gwarancja powinna jeszcze być aktualna) czy kupić nowy tablet ?
    Proszę o odpowiedzi i dziękuję każdemu.

0 7
  • #2 19 Lip 2017 14:43
    gradek83
    Poziom 36  

Tingo napisał:
    MG
    MB

Nie wiem jakiego masz androida ale sprawdź
    USTAWIENIA - Pamięć - Buforowane Dane jeśli masz ich sporo kliknij i wyczyść tymczasowe pliki.

0
  • #3 19 Lip 2017 18:33
    Tingo
    Poziom 2  

A no tak MB ..racja

Dodano po 3 [minuty]:

Nie wiem co mi strzeliło że pisałem MG zamiast MB .

Wersja androida 4.4.2
    wersja jądra 3.4.67
    CPU 4core 1,3 GHz
    Pamieć RAM 1GB

0
  • #5 25 Gru 2017 01:01
    edokadobe
    Poziom 1  

Freddy gdzie dokładnie, podasz linka?

0