Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EW1220N Solution - elektrozawór dostaje tylko 85V, silnik nie rusza

19 Lip 2017 04:22 1281 8
 • Poziom 12  
  Witam,
  pralka electrolux Solution EW1220N.
  Na Elektrodzie bardzo mało się pisze o tym modelu pralki.

  Przedni panel działa. Można ustawić żądany program. Diody się świecą.

  Nie pobiera wody, gdyż elektrozawór dostaje za niskie napięcie ok 85V. Program nie rusza. Nic się nie dzieje. Silnik nie rusza, ani na moment.
  Doprowadzenie wody sprawdzone. Sitka czyste.

  Dlaczego elektrozawór dostaje takie niskie napięcie 85V ?
  Napięcie na zawór idzie bezpośrednio z płytki. Nie ma nic po drodze. Same kable.

  Czy to wina płytki programatora? Jeżeli tak to jak ją naprawić.
  Czy to może być awaria silnika? Szczotki silnika prawie nowe.

  Czy to prawidłowo, że silnik nie rusza ani na moment? Czy to awaria silnika czy programatora? Czy w razie awarii silnika programator nie puszcza wody do pralki (nie daje pełnego napięcia na zawór?)

  Skąd wziąć schemat do tego modelu pralki? Może ktoś ma schemat pralki Electrolux Solution EW1220N ?

  Płytka programatora:
  Electrolux EW1220N Solution - elektrozawór dostaje tylko 85V, silnik nie rusza
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista AGD
  Czy silnik działa trzeba by sprawdzić na wirowaniu , trzeba by też posprawdzać napięcia zasilania czy są prawidłowe bo za małe napięcie może źle wysterować triak od zaworu dlatego jest na nim złe napięcie . O schemacie modułu można tylko pomarzyć ,
 • Poziom 12  
  Dodaję kilka zdjęć płytki od drugiej strony z zaznaczeniem złącza do którego doprowadzony jest elektrozawór. Do złącza dochodzą z e-zaworu 4 kable (2 zielone i 2 czerwone). Dwa zielone idą od pierwszej wtyczki na elektrozaworze, a dwa czerwona idą od drugiej wtyczki na elektrozaworze. Zimnych lutów raczej nie widać.

  Macie pomysł czy za objawy jakie występują może być odpowiedzialny któryś z elementów płytki programatora? A jeżeli tak to jak wyszukać popsuty element?

  Sprawdzenie silnika nadal się nie udaje. Jeśli przeskoczyć ręcznie do kolejnego etapu prania: pranie zasadnicze, płukanie czy wirowanie --- jedyne co następuje to uruchomienie pompy wody na jakieś 3-4 sekundy po czym pompa przestaje pracować i wszystko staje.

  :arrow: Mam prośbę do kolegi h jaworski . Czy pomimo braku schematu Mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie mierzyć napięcia zasilania?
  Electrolux EW1220N Solution - elektrozawór dostaje tylko 85V, silnik nie ruszaElectrolux EW1220N Solution - elektrozawór dostaje tylko 85V, silnik nie ruszaElectrolux EW1220N Solution - elektrozawór dostaje tylko 85V, silnik nie ruszaElectrolux EW1220N Solution - elektrozawór dostaje tylko 85V, silnik nie ruszaElectrolux EW1220N Solution - elektrozawór dostaje tylko 85V, silnik nie rusza
 • Specjalista AGD
  Na pewno sprawdził bym napięcie na kondensatorze C4 i tym obok chyba C1 , co do sinika sprawdził bym przejścia czy ma prawidłowe bo mogą być szczotki zużyte .
 • Poziom 14  
  Sprawdź grzałkę na przebicie do masy.
 • Specjalista AGD
  Blokada drzwi działa?
 • Poziom 12  
  Proszę o pewny sposób na sprawdzenie blokady drzwi. Nie ma do tego schematu. Jaką więc informację musi dostać sterownik po zamknięciu drzwi jeżeli blokada jest sprawna. Czyli co mierzyć? Czy sprawdzić po prostu zamknięcie obwodu?
 • Poziom 1