Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

małe spalanie lpg jaki model

marek67a 20 Lip 2017 23:39 13164 42
    sk700
    Poziom 31  
    Eidems napisał:
    1.6 8v to stara konstrukcja ale i paliwożerna, więc 10-11l gazu trzeba liczyć (przy 2.0 podobnie).

Tylko jeśli koniecznie musisz być pierwszy przy kolejnych światłach. Dyche gazu to spaliła mi zapakowana fabia 1 kombi 2.0 v8 z zapakowaną po dach przyczepką i średnią prędkością w okolicy 100-110 :) Na pusto spokojnie jadąc ale nie zamulając żadnym wyczynem nie jest zmieścić się w 7,5l.
    Eidems napisał:
    Zobacz jak mało pali renault 1.2 16v. Sam mam taki silnik w clio, i w benzynie schodzę często poniżej 6 litrów (mieszany tryb),
    Ibiza 6j 1,4 v16 o litr mniej. Tylko co to za jazda nie przekraczając stówy?
    tzok
    Moderator Samochody
    ociz napisał:
    Taa, tylko przekroczysz 120km/h na trasie i od razu spalanie z 5 rośnie do 8l benzyny.
    Chyba w każdym samochodzie z małym silnikiem przekroczenie 110-120km/h powoduje radykalny wzrost spalania. Prędkość ekonomiczna dla większości samochodów jeżdżących po naszych ulicach to 70-90km/h. Poniżej 60km/h spalanie również wzrasta (przy małych obciążeniach sprawność silnika spada). Dlatego strefy 30km/h w centrach miast to głupota. Przy tej prędkości spalanie wielu samochodów jest porównywalne ze spalaniem przy prędkościach autostradowych.

Stare 1.4MPI od VW to paliwożerny silnik, podobnie silnik 1.2 FIATa, zaś ekonomiczne silniki zazwyczaj uchodzą za "nie lubiące LPG". Pod LPG szukałbym niewysilonego silnika 8V, a przy cenie LPG specjalnie spalaniem bym się nie przejmował.
    marek67a
    Poziom 3  
    Clio odpada bo muszę mieć bagażnik a jak wsadzę butle to połowy bagażnika nie ma, dzisiaj oglądałem Polo przed fl i ma rdze na przednich nadkolach przy progu z jednej i drugiej strony czy to normalne?

Czy meganka 2 z 1.4 naprawdę spala LPG na poziomie 8l po mieście ?
    Eidems
    Poziom 29  
    marek67a napisał:
    Clio odpada bo muszę mieć bagażnik a jak wsadzę butle to połowy bagażnika nie ma, dzisiaj oglądałem Polo przed fl i ma rdze na przednich nadkolach przy progu z jednej i drugiej strony czy to normalne?

Czy meganka 2 z 1.4 naprawdę spala LPG na poziomie 8l po mieście ?

Jest jeszcze thalia. Jak auto bierze rdza to odpuść. Francuzy mają dobry ocynk;).
    sk700
    Poziom 31  
    marek67a napisał:
    dzisiaj oglądałem Polo przed fl i ma rdze na przednich nadkolach przy progu z jednej i drugiej strony czy to normalne?

I tak i nie. Za nadkolem zbiera się błoto które gromadzi wodę i dlatego pojawia się ruda. Taka trochę wada fabryczna na którą cierpi połowa samochodów na drogach.
    marek67a
    Poziom 3  
    A jak wypadają silniki w peugeocie 207? Pod względem ekonomi i współpracy z LPG?
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    marek67a napisał:
    Clio odpada bo muszę mieć bagażnik a jak wsadzę butle to połowy bagażnika nie ma,

Z takim spalaniem po mieście to tylko najmniejsze i najlżejsze auta, co oznacza, ze bez kompromisu sie nie obejdzie.
    Wg mnie przy zamontowaniu instalacji LPG 1-2 litry gazu więcej miałbym gdzieś i wybrałbym coś w miarę przestronnego, bezpiecznego z działającą klimatyzacją itd. i przede wszystkim wygodnego do jazdy. 8-9 litrów gazu to dzisiaj 15 zł, czyli cena 3,6l diesla- ( nieosiągalne w żadnym aucie po mieście i z ogromnym trudem w trasie- chyba, ze w testach producentów :D )
    U znajomego 207 w cyklu mieszanym , małe miasto + 20-kilometrowe odcinki na powiatówkach wychodzi 7-8 l LPG. Wersja 1,4 , 75 KM, który jest najoszczędniejszy.
    Toporek98
    Poziom 11  
    rafcio_21 napisał:
    No właśnie może pali mu 7-8 l na tej instalacji brc gazu tylko zapytaj ile jeszcze przy tym spali benzyny . Ogólnie brc się długo przełącza na gaz za to np stag na ciepłym silniku pali odrazu z gazu.

To akurat można chyba ustawić jak sobie klient zażyczy. Kwestia tego co będzie najbardziej optymalne dla silnika i instalacji.
    marek67a
    Poziom 3  
    Witam koledzy powiedzcie mi na co zwrócić uwagę przy oględzinach tego samochodzika? Jak zachowuje się w nim elektronika bo jest nią naszpikowana. Jak znosi silnik 1.4 95 KM zasilanie LPG ? Na jakim poziomie autko jest zabezpieczone przed korozją ?
    Link
    ociz
    Moderator Samochody
    Nie znam auta wiec nie podpowiem o co pytasz, ale gdybyś się na zdecydował to sprawdź koniecznie ile ma miejsc w dowodzie wpisanych, bo nie widzę z tyłu 3 pasa i możesz mieć z tym problem na przeglądzie jeśli w dowodzie 5-osobowy a faktycznie 4-ro.
    tzok
    Moderator Samochody
    Ypsilon to taka bardziej prestiżowa wersja Punto II... ten silnik był montowany też m. in. w Punto II/FL i w Grande Punto. Z miejscami bardzo słuszna uwaga, bo Ypsilon tej generacji występował zarówno w wersji 4'ro jak i 5'cio miejscowej.