Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saunier Duval Opalia 9003 - zapala i gaśnie w kółko

Inkluzo 19 Jul 2017 09:40 2454 1
    Inkluzo
    Level 1  
    Mam problem z tym piecykiem :(

Od dwóch tygodni wynajmuję mieszkanie. Zauważyłem, że od czasu do czasu, po odkręceniu ciepłej wody, piecyk się zapala, jest płomień, po sekundzie gaśnie sam, znów się zapala i znów gaśnie w dość szybkim tempie w kółko tak...
    Raz działa dobrze, a czasami dzieje się to co powyżej... Nie wiem czy nie wtedy, kiedy piecyk jest już "nagrzany".

Ktoś wie co to może być? I dlaczego tak się dzieje? Nie znam się na tym, boję się, że kogoś wezwę i zostanę naciągnięty :/
    A piecem gazowym raczej nie ma żartów :(
    maciejkao
    Level 13  
    Jeśli jest zimny i nie robi tego,a zdarza się to mu gdy jest już nagrzany, to oznaczać może, że piecyk wyłącza zabezpieczenie, albo w przerywaczu ciągu, albo na samej nagrzewnicy, to znaczy, albo ma za gorące spaliny i zabezpieczenie wyłącza piecyk, albo ma za gorącą wodę w nagrzewnicy i tak samo. Sprawdź ciąg kominowy oraz temperaturę wody w nagrzewnicy podczas pracy piecyka. Popróbuj odpalać go przy otwartym oknie i sprawdź, czy objaw nie zniknie. Jeśli piecyk jest "niepewny", nie grzeb w nim sam, jeśli go nie znasz i nie wiesz, co i jak w nim działa, profilaktycznie zaopatrz się w czujnik czadu, żeby, jak coś się będzie złego dziać, wył zawczasu.