Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Presario CQ56 - Ciągłe pikanie, pikanie w BIOSIE, pikanie podczas botowania

19 Lip 2017 13:10 1011 6
  • Poziom 2  
    Witam
    Dostałem laptopa do naprawy, dosyć nietypowo się ona zachowuje.
    Próbując botować windows 10, gdy pojawia się logo ładowania składników systemu laptop stale pika w jednym rytmie, beep beep beep beep i tak w kółko.
    Gdy wchodzę do biosu dzieje się to samo a bios na naciśnięcia klawiszy reaguje dopiero po 5-7 sekundach różnie, strasznie się zacina.
    Gdy ładuje windows 7 i pojawia się pasek ładowania składników systemu, laptopa beepie w momencie gdy pasek stoi, przestaje beepać gdy pasek kawałek rusza, teraz stoje nie wiem czy na zawieszonym ekranie ładowania systemu czy jednak coś się zmieni mimo wszystko teraz nie beepie.
    OCB>?!!!

Dodano po 15 [minuty]:

Update*--- po wyjęciu dysku BIOS działa płynnie a laptop nie beepie

Dodano po 54 [sekundy]:

Update*--- po minucie działąnia bios znów zamula
  • Spec od monitorów
    Odłącz klawiaturę.

- jak nie pomoże , po kolei każdy z elementów laptopa( RAM,...) aż przestanie.
  • Poziom 43  
    Pikanie może oznaczać przegrzewanie. Sprawdź to / układ chłodzenia / jeśli konserwacja była dawno temu albo wcale - wymień pastę, termopady, usuń kurz i brud. itd.
  • Poziom 2  
    Teraz zamierzam usunąć klawiaturę.

Dodano po 3 [minuty]:

Włożyłem dysk i znów beepa od razu po włączeniu biosu, bez dysku zaczynał po minucie.

Dodano po 7 [minuty]:

klawki Klawiatury brak, system start, zobaczymy zaraz.

Dodano po 8 [minuty]:

Bez klawki klawiatury lapek nie beepie lecz windows 7 zostaje na sztywnej animacji podczas odpalania instalatora, probuje windows 10.

Dodano po 3 [minuty]:

Windows 10 kręci kółkiem w nieskończoność no i to jakby na tyle, teraz też nie mam pomysłu.
  • Spec od monitorów
    Odłącz klawiaturę, odłązcdysk odłącz dysk
    - załatw live Cd Linux dystrybucja odpala się automatycznie (lub dystrybucja na USB)
    zobacz efekt
    *klawiatura nowa pod usb

jak bez problemów działą działa
    - masz uszkodzony system lub dysk
  • Poziom 43  
    Zamieść SMART dysku z bootowalnego MHDD.
    gvphjw395jp napisał:
    bez klawki lapek nie beepie lecz windows 7 zostaje na sztywnej animacji podczas odpalania instalatora, probuje windows 10

Możesz być na ostatniej prostej. Po sprawdzeniu SMART użyj inny nośnik instalacyjny windowsa.
    lub
    Zrób jak radzi @lisek . Jeśli linux z USB będzie chodził ok, to masz do wymiany HDD i klawiaturę.
  • Poziom 2  
    Dysk do wymian, klawka klawiatura do wymiany, Hard disc 1 quick (303) w biosie BIOS'ie, temat kosz! Dzięki wszystkim!