Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWG 875D - Wymiana fartucha

raf217 19 Lip 2017 17:04 570 5
  • #1 19 Lip 2017 17:04
    raf217
    Poziom 2  

Cześć wszystkim,
    proszę Was o poradę lub sposób na wymianę fartucha w pralce Whirlpool AWG 875 D. Po przeszukaniu internetów znalazłem podobny temat na tym forum, a mianowicie ten: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1325830.html
    Jest tam super instrukcja krok po kroku jak zmienić fartuch. Niestety trochę się przeliczyłem i napotkałem kilka problemów.
    Nie wiem czy to brak zdolności manualnych czy coś innego, ale próbując wsadzić "cycek" fartucha do dziurki ni cholery nie mogę go odpowiednio założyć. Wchodzi albo wszystko albo nic.
    Zaznaczam, że wszytko próbuję bez zdjętej przedniej części pralki przez co ledwo co mogę wcisnąć tam łapy.
    Podejrzewam, że łatwej byłoby zakładać fartuch jakby bęben był odsłonięty, ale pralka jest tak skręcona, że śrubokrętem nie jestem w stanie dotrzeć do wszystkich wkrętów.
    Macie jakiej sprawdzone sposoby jak to zrobić?
    Dodam, że jest to moja pierwsza wymiana, więc każda odpowiedź doda coś do wiedzy laika.
    Pozdrawiam i dzięki z góry!
    Rafał

0 5
  • #3 20 Lip 2017 14:05
    raf217
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź! Wracam z pracy i walczę dalej ;) Przednia osłona jest skręcona wrętami od środka. Dadatkowo główki wkrętów zasłonięte są całym okablowaniem pralki. Nie wiem czy to wyszło tak od producenta czy ktoś przede mną to przerobił, ale pomysł niesamowicie głupi...

0
  • #4 21 Lip 2017 18:22
    raf217
    Poziom 2  

Udało się! Nowy fartuch założony! Dziewczyna rano przetestowała to ustrojstwo i okazało się, że bęben trze o gumę... (prawdopodobnie tylko przednia częścią, gdzie styka się bęben z uszczelką).
    Co mogło pójść nie tak?
    Może trze, bo tak ma być i musi się "wyrobic"? :D

0
  • #5 21 Lip 2017 20:04
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Nie powinno nic ocierać.
    Czy pralka nie pracuje przypadkiem głośno?

0
  • #6 22 Lip 2017 09:03
    stiff12
    Poziom 19  

Nie sprawdziłeś po założeniu ruszając bębnem? To błąd. Prawdopodobnie źle wszedł fartuch na kant otworu. Ja smaruję od środka fartuch płynem do naczyń i wchodzi jak malina. Po założeniu musi być bez nierówności i dolegać idealnie. Raz się bardzo śpieszyłem i było podobnie, fartuch ściągnąć i od nowa powoli i dokładnie.
    Powodzenia.

0