Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera ip nie widzi sieci WiFi

19 Lip 2017 17:17 7602 14
  • Poziom 10  
    Witam
    Zakupiłem prostą kamerkę wifi -NEO COOLCAM NIP-61GE MINI Wifi IP Camera wi-fi 720P Wireless P2P CCTV , i nie mogę się połączyć z siecią wifi. Mam modem Cisco eps 3825 kablowy.
    Po wł zasilania , kamerka przechodzi test(obroty) i zaczyna wydawać cykliczny dźwiek.
    Uruchamiam wskazaną apk -P2PIPCamHi- Add Camera- WiFI Search- i kamera jest niewidoczna.
    Gdy podam UID kamery, też brak połączenia.
    Czy to problem z routerem , czy kamera może być uszkodzona.
    Była testowana w odl. 1m od modemu. Może w tym wypadku potrzebne są jakieś ustawienia w modemie(brak dostępu).
    Będę wdzięczny za sugestie.
    Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Moderator - Sieci, Internet
    Czy kamera generuje jakąś sieć bezprzewodową? Pewnie trzeba się z nią połączyć i dalej konfigurować przez dedykowaną aplikację.
  • Poziom 10  
    Nie generuje sieci bezprzewodowej.
    Reset do ustawień fabrycznych robiłeś?
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Tak, kilkakrotnie.
    total99 napisał:
    Nie generuje sieci bezprzewodowej.

Sprawdzałeś jakąś aplikacją i na kilku urządzeniach?
  • Poziom 10  
    Tablety, telefony, laptopy, TV, w sieci wifi generowanej przez modem Cisco pracują poprawnie. Tylko ta kamera nie może się z nią połączyć.
    No to nie mam więcej pomysłów.
  • Poziom 10  
    Może inaczej.
    Jak sprawdzić czy moduł wifi w kamerze jest sprawny?.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zrobić chyba coś takiego, jak jest na podanym filmiku. Skoro tam wystarczył smartfon z aplikacją do nawiązania połączenia ...
    Ma ona jakieś wejście na kabel sieciowy? Nie ma instrukcji do tej kamery? Mnie to wygląda na kamerkę p2p, czyli chyba musi działać z jakąś aplikacją na smartfonie albo komputerze. Ale kamery to nie moja działka.
  • Poziom 8  
    Jeśli kamerka poleca dedykowany program na Androida,łatwiej ją skonfigurować na smartfonie.Ja mam kamerkę Techage i bez problemu ruszyła w telefonie(aplikacja YYP2P).Wpisałem ID kamery standardowe hasło ( u mnie 123) które później można
    zminić i bez problemu widzę ją z innej sieci.Natomiast mam podobny problem z konfiguracją na laptopie (Windows 7). Program CMSClient widzi kamerę w sieci
    lokalnej a nie mogę jej znaleźć z sieci T-mobile (Router Huawei B-315s). Może ktoś wie jak toto skonfigurować
    stefan2-35 napisał:
    Program CMSClient widzi kamerę w sieci
    lokalnej a nie mogę jej znaleźć z sieci T-mobile

W T-Mobile nie uzyskasz publicznego IP dla klienta indywidualnego, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Bez tego przekierowanie portu nic nie da.
  • Poziom 8  
    Chodzi mi o to by kamerę pracującą w sieci Lukman (z adresem publicznym)
    posiadającą przypisany adres IP można było zobaczyć na laptopie pracującym
    w sieci T-mobile,więc teoretycznie nie jest konieczny statyczny adres w tej sieci
    Ale może masz rację .Może ktoś jeszcze wypowie się w tym temacie.Z góry dzięki

Dodano po 19 [minuty]:

Jeszcze jedno.Kończy mi się umowa na internet mobilny w t-Mobile.Czy jakaś mobilna sieć oferuje adres publiczny i czy to wiąże się z dodatkową opłatą?
    stefan2-35 napisał:
    Jeszcze jedno.Kończy mi się umowa na internet mobilny w t-Mobile.Czy jakaś mobilna sieć oferuje adres publiczny i czy to wiąże się z dodatkową opłatą?

Tak. Publiczne IP uzyskasz za dodatkową opłatą 5 zł w Orange oraz Plus.