Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filmy na Dell Latitude Cpi A 400MHz

sajn 01 Aug 2005 20:58 3193 23
    sajn
    Level 10  
    Otoz mam taki problem, mam laptopa Dell Latitude Cpi 400MHz 128 ram, karta graficzna NeoMagic 2,5 MB Poczatkowo byl na nim Win XP ale gdy wlaczalem filmy DivX to oczywiscie przerywaly... No nic, mysle ze zrobie formata i zainstaluje Win 98 to powinny chodzic.. Ale niestety, gdy chce wlaczyc jakis odtwarzacz np Bestplayer to mi wyskakuje błąd

"Access violation at adress 00493CAC in module BESTPLAYER.EXE. Read of adress FFFFFFFF."

Gdy wlaczam SubEditPlayer wyskakuje:

"Klasa nie jest zarejestrowana"

Na winampie filmy odtwarza, z dzwiękiem i wogole ale strasznie przerywa, moze nawet gorzej niz na XP. :(

Mam jeszcze jednego PC PII 350 MHz 64 Ram karta Matrox 4mb i kazdy film dziala elegancko, te same kodeki, ten sam windows...

Poradzcie cos.. Da rade odtwarzac jakies filmy na tym dellu? Moga nie chodzic przez karte grafiki słabą?

help

EDIT: dodam jeszcze ze nie chca chodzic nawet plyty VCD :(
    oleq_30
    Level 30  
    dobrze napisales powyzej ? " karta graficzna NeoMagic 2,5 MB" ?

jesli tak to ta karta raczej nie wyrobi
    Platon
    Level 42  
    hmmm no, byla taka karta.

A masz w miare nowego DirextX?
    sajn
    Level 10  
    Platon wrote:
    hmmm no, byla taka karta.

A masz w miare nowego DirextX?

Hmmm.. Nie wiem jakiego mam DirectX wiec zaraz zainstaluje i sprawdze...

Dodano po 59 [minuty]:

Zainstalowanie directx nic nie dalo.. :(

Mam zapomniec o odtwarzaniu filmow na tym kompie? Ale VCD powinny chyba dzialac? No i czemu nie dzialaja bestplayer i subedit?

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Czesciowo problem zniknął... Zainstalowałem najnowszego Windows Media Playera i otwierają sie wszystkie odtwarzacze i filmy niestety skaczą... Jednak ten komp nie nadaje sie chyba do filmow.. :(

Ale dziwi mnie jedno, czemu nie chce odtwarzac oryginalnej plyty VCD?
    sajn
    Level 10  
    Mam kolejne pytanie.. Czy jesli wstawie do tego badziewia naped DVD to bedzie poprawnie dzialac czy moze tez kiepsko chodzic, przerywac itp?

I kolejna sprawa zainstalowalem znowu na tym kompie Win XP i zaczal ostwarzac plyty VCD ale tez nie tak jak powinno, tzn troche przerywa ten film.. Jakie wymagania maja filmy VCD? :(
    sajn
    Level 10  
    Ponawiam pytanie, czy na PII 400MHz 128RAM karta graf Neomagic 2,5 MB beda chodzic filmy DVD? Czy karta jest za slaba?
    Masster
    Level 32  
    Ściągnij i wypal sobie płytę z MOVIXem. Po tym uruchom z niej komputer. Filmy powinny chodzić.
    sajn
    Level 10  
    Zrobilem tak jak mi radziles ale podczas ladowania movixa zatrzymuje sie na "copying scripts in RAM" :( Nagrywalem na dwoch plytach, roznymi predkosciami, na stacjonarnym laduje sie ok

Co to moze byc?
  • Helpful post
    ArteXL
    Level 24  
    Witam, niestety możesz odpuścić sobie DVD na tym sprzęcie. Filmy są dekodowane programowo i procesor jest zbyt wolny. Maksymalnie możesz zainstalować Celerona 466 MHz, złącze MMC2 który ma magistralę 66 MHz. Nie będzie działać na tej płycie Pentium 500 MHz - magistrala 100 MHz. Z kartą NeoMagic nic nie zwojujesz - nie ma innej przeznaczonej do Dell-a CPi. Możesz jedynie spróbować zwiększyć pamięć RAM do 256. Należy zwrócić wtedy uwagę na wysokość kości pamięci. Do tego sprzętu proponuję Ci Windows 98SE. Jeżeli potrzebujesz nowej wersji Bios-u lub sterowników pisz na PW.

Filmy VCD powinny być odtwarzane bez problemów.

Pozdrawiam
    ArteXL
    sajn
    Level 10  
    OK, dzieki za rozjasnienie sprawy

Dodano po 5 [godziny] 8 [minuty]:

ArteXL wrote:
    Witam, niestety możesz odpuścić sobie DVD na tym sprzęcie. Filmy są dekodowane programowo i procesor jest zbyt wolny. Maksymalnie możesz zainstalować Celerona 466 MHz, złącze MMC2 który ma magistralę 66 MHz. Nie będzie działać na tej płycie Pentium 500 MHz - magistrala 100 MHz. Z kartą NeoMagic nic nie zwojujesz - nie ma innej przeznaczonej do Dell-a CPi. Możesz jedynie spróbować zwiększyć pamięć RAM do 256. Należy zwrócić wtedy uwagę na wysokość kości pamięci. Do tego sprzętu proponuję Ci Windows 98SE. Jeżeli potrzebujesz nowej wersji Bios-u lub sterowników pisz na PW.

Filmy VCD powinny być odtwarzane bez problemów.

Pozdrawiam
    ArteXL

A cos takiego jakbym zakupil? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59095956

Daloby to cos? Oczywiscie do odtwarzania DVD
  • Helpful post
    psuja
    Level 17  
    Witam!
    Miałem kiedyś dokładnie takiego samego laptopa jak Ty. Chodziły mi filmy wszelkiego rodzaju od mpg do DVD poprzez DivX. Miałem zainstalowany windows xp.
    Sprzęt który masz w zupełności wystarczy do dekodowania wszystkich filmów.
    Powiedz tylko czy Twoja karta graficzna to NeoMagic 256AV lub 128XD. Jestem w stanie Ci pomóc.
    Pozdrawiam
    sajn
    Level 10  
    psuja wrote:
    Witam!
    Miałem kiedyś dokładnie takiego samego laptopa jak Ty. Chodziły mi filmy wszelkiego rodzaju od mpg do DVD poprzez DivX. Miałem zainstalowany windows xp.
    Sprzęt który masz w zupełności wystarczy do dekodowania wszystkich filmów.
    Powiedz tylko czy Twoja karta graficzna to NeoMagic 256AV lub 128XD. Jestem w stanie Ci pomóc.
    Pozdrawiam

:D Moja karta to NeoMagic 256AV :D

Bylbym wdzieczny za jakakolwiek pomoc :)
  • Helpful post
    psuja
    Level 17  
    To dobrze ze twoja karta to 256AV. W tych notebookach wychodziły jeszcze katry 128XD 2 MB. Na takim kompie uruchomiłem wszystkie filmy ale DVD sie troszeczkę cięły, ale dalo sie oglądać.
    No więc:
    1. Potrzebujesz windows XP
    2. DirectX świeży
    3. Sterownik do karty graficznej obsugujący tryb overlay. Sterownik musisz wcisnąć systemowi "na siłę" :) (patrz załącznik)
    4. Kodeki do DivX ffdshow-20050312: http://www.cdrinfo.pl/download.php?filename=s.../ffdshow-20050312.zip&id=4220004736&baza=soft
    5. Do odtwarzania DVD najlepiej WinDVD luv PowerDVD XP (no i oczywiście napęd :D)

W razie jakiś problemów pisz na pewno pomoge, bo miałem dokładnie taka sama konfiguracje laptopa jak Ty i WSZSTKIE filmy chodziły płynnie. Poinformuj czy działa !!
    Pozdrawiam i powodzenia
    Jacek
  • Helpful post
    tarnowski
    Level 22  
    Używam Della 366 i DivX odtwarza bez problemu pod XP. Masz mało pamięci,zdeklaruj więcej z dysku,ustaw system bardziej oszczędnie(animacje ikon itp ) Wywal z pulpitu wszystkie niepotrzebne rzeczy(zostaw tylko skróty)
    W rzadkich wypadkach kiedy film mi się tnie kopiuje go na dysk i wtedy idzie już bez żadnych problemów...

Pozdawiam D
    sajn
    Level 10  
    psuja wrote:
    To dobrze ze twoja karta to 256AV. W tych notebookach wychodziły jeszcze katry 128XD 2 MB. Na takim kompie uruchomiłem wszystkie filmy ale DVD się troszeczkę cięły, ale dalo się oglądać.
    No więc:
    1. Potrzebujesz windows XP
    2. DirectX świeży
    3. Sterownik do karty graficznej obsugujący tryb overlay. Sterownik musisz wcisnąć systemowi "na siłę" :) (patrz załącznik)
    4. Kodeki do DivX ffdshow-20050312: http://www.cdrinfo.pl/download.php?filename=s.../ffdshow-20050312.zip&id=4220004736&baza=soft
    5. Do odtwarzania DVD najlepiej WinDVD luv PowerDVD XP (no i oczywiście napęd :D)

W razie jakiś problemów pisz na pewno pomoge, bo miałem dokładnie taka sama konfiguracje laptopa jak Ty i WSZSTKIE filmy chodziły płynnie. Poinformuj czy działa !!
    Pozdrawiam i powodzenia
    Jacek

Zrobilem wszystko tak jak mi radziles ale niestety bez zmian.. Moze mam cos skopane ze sprzetem? Win XP zainstalowal sie bez problemu, dysk bez badow...

:(
  • Helpful post
    psuja
    Level 17  
    Czy na pewno dobrze zainstalowales sterowniki do grafiki ? To jest najwazniejsze. Sprawdz w wlasciwosciach sterownika czy dostawca to neomagic czy microsoft. Ma byc neomagic. Jezeli jeszcze nie dziala to sprawdz z innmi serownikami grafiki. To musi dzialac. Popatrz takze za sterownikami pod win2k przewaznie pasuja tez do XP. Musza obslugiwac tryb overlay.
    Pozdrawiam
    Jacek
    sajn
    Level 10  
    OK, sprawdzilem dostawce sterownika i jest nim neomagic, filmy divx dalej sie cieły.. :)

Ale... zmienilem rozdzielczosc na 800x600 i filmy chodzą! Ale niektore troche chodza idealnie a potem zaczynaja przerywac ale to chyba najczesciej xvidy :D

Natomiast dziwna sprawa bo filmy mpg tna sie bardziej niz divx

No i jak zapuszczam VCD to kolory sa jakies nie takie, ale chodzi plynnie :)

Moze trzeba jeszcze cos z kodekami pokombinowac?

Wielkie dzieki psuja! Normalnie wisze ci pare skrzynek browara! :)

Najwazniejsze ze juz cos dziala :D
  • Helpful post
    psuja
    Level 17  
    Nie ma sprawy :) Ciesze sie ze moglem pomoc. Własnie mi sie jeszcze przypomniało coś jak napisałes o tej rozdzielczości. Zmień spowrotem rozdzielczość na 1024 ale ustaw głębie kolorów na 16bit. Powinno coś pomóc...
    Napisz co z tego jeszcze wynikło...
    Dzieki za uznanie.
    Pozdrawiam
    Jacek
    sajn
    Level 10  
    psuja wrote:
    Nie ma sprawy :) Ciesze się ze moglem pomoc. Własnie mi się jeszcze przypomniało coś jak napisałes o tej rozdzielczości. Zmień spowrotem rozdzielczość na 1024 ale ustaw głębie kolorów na 16bit. Powinno coś pomóc...
    Napisz co z tego jeszcze wynikło...
    Dzieki za uznanie.
    Pozdrawiam
    Jacek

Oczywiscie znowu Twoja rada byla strzalem w 10 :D

DiviXy chodza super, xvidy troche sie tna ale trudno :)

Mam jeszcze problem z VCD, praktycznie nie moge uruchomic z nich filmu.. Natomiast gdy owieram osobno pliki dat np bestplayerem to chodza idealnie, ale nie ma wtedy lektora i w ogole..

Już sciągam jakies programy do odtwarzania VCD, zobaczymy :)
    sajn
    Level 10  
    Nio! Wszystkie problemy rozwiazane! :D Wszystkie filmy chodza plynnie i DivX i Xvid i VCD :D

Szczegolne podziekowania dla psuji :D

I ostatnia rzecz, czyli jesli kupie napęd DVD to tez filmy będą śmigać? :D
  • Helpful post
    psuja
    Level 17  
    Witam. Ja mialem w takim laptopie Combo Sony 24/24/24/8 (uzywam do dziś tego combo). Wszystko śmigało odczyt, nagrywanie, DVD (płynnie).
    Pozdrawiam
    Jacek
    raven911
    Level 11  
    witam

mi filmy też ładnie chodzą (choć Xvidy lubią ciąć) ale jak podłączam zewnętrzne dvd przez USB (mostek) to dvd nie chodzą...... zmienia sie rozdziałka na mniejszą i traci kolory (jednak to tłumacze iż mostek nie nadąża z Usb do przetworzenia 4,3 GB w czasie trwania filmu)

Jednak moim głównym pytaniem jest czy pójdzie na tym Xp Prof. (366Mhz 128ram 2,5 Graf.)
    jakie on ma wymagania?