Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabia II FL - Załączający się alarm,wariujace oświetlenie wnętrza

20 Lip 2017 00:42 474 1
  • Poziom 14  
    Witam,
    Wczoraj miałem taki przypadek że mechanik po zakończonej pracy,zakładał klemy(tydzień postoju auta),ze względu na spore iskrzenia klemy plusowej próbował założyć ja z cztery raz,powodujac zwarcie,niestety w stacyjce był przekręcony do kontrolek kluczyk więc cała elektryka dostała pewnie w kość.
    Gdy miałem już jechać do domu w okolicy skrzynki bezpieczników, pewnie też tam znajduje się moduł komfortu,słyszałem dźwięk jakby przekaźnika, dźwięki były bardzo nie regularne ,raz szybciej raz wolniej.
    Wszystko było ok,do momentu aż auto odstawiłem pod blokiem zaczęły się problemy z fabrycznym alarmem, który uruchamiał się co parę minut,brak reakcji na pilot,kluczyk scyzoryk.
    Gdy się ściemniło,na dworze zauważyłem że
    oświetlenie wewnętrzne, zaczęło głupieć, tak jakby działało odwrotnie, niż powinno. Tzn.po odryglowaniu drzwi z pilota ,oświetlenie świeciło, po otwarciu drzwi zaś zgaslo, zamknęłam drzwi lampka w podsufitce świeci.
    Po odpaleniu silnika zamiast automatycznie się wyłączyć ,to świeci cały czas,chyba że wyłączę ręcznie,ogólnie mruga,przerwa itp.
    Syrenę od alarmu musiałem wykręcić bo nie było kompletnie żadnej kontroli nad alarmem.
    Jedyne co przychodzi mi do głowy to uszkodzony,spalony modul komfortu.
    Jutro postaram się podłączyć VCDS ,może zapisał się jakieś błędy.
    Jeżeli ktoś miał podobny problem, prosił bym o jakieś informacje, sugestie, być może kombinuje w złym kierunku, może coś się rozkodowało.
    Pozdrawiam,
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    W VCDSie powinno być widać co spowodowało ostatnie wyzwolenia alarmu.
    Ale tym powinien martwić się mechanik bo odłączanie/podłączanie akumulatora z kluczykiem w stacyjce to elementarny błąd w sztuce.