Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio 3 2006 1,4 16v - Brak wycieraczek, problem z UPC

t_o_m_e_k_m 20 Lip 2017 01:42 873 4
 • #1 20 Lip 2017 01:42
  t_o_m_e_k_m
  Poziom 9  

  Witam! W pewnym momencie w samochodzie zaczęły świrować wycieraczki tj. albo działamy na max prędkości mimo ich wyłączenia (nawet po wyłączeniu i załączeniu stacyjki startowały na max) , działały na przerywanym trybie niezależnie od położenia manetki, wyłączały się w połowie szyby.
  Co już zrobiłem:
  Po rozebraniu gratów z tym związanych , silnik wycieraczek, UPC - okazało się że wtyczka w silniku jest przyjarana, wtyki w upc odpowiadające za wycieraczki są zaśniedziałe. W skrzynce była kiedyś wilgoć i część lutów była utleniona. Luty poprawiłem, płytkę wyczyściłem - nie pomogło. Wręcz przeciwnie, po wyłączeniu zapłonu potrafi załączyć się wentylator od chłodnicy, zachowuje się jak by zwarcia dostał.

  Po podłączeniu do kompa:
  wymuszenie włączenia wycieraczek - wycieraczki nie reagują (inne systemy reagowały poprawnie)
  działanie manetki w uch - wykrywa każde położenie - wszystko ok
  działanie manetki UPC - niezależnie od położenia manetki włącza się tryb czasowy, ponadto silnik zatrzymuje się zawsze +90stopni względem pozycji z takiej startował ( 0 - 90 - 180 - 270 - 360)
  stycznik w silniku wycieraczki (krańcówka) wykrywana w komputerze każdorazowo w tym samym miejscu (kilka stopni przed pozycją 0) daje wyraźny i powtarzalny sygnał.

  Generalnie typuję UPC - i kilka pytań z tym związanych:
  Czy znajduje się tam immo? Jeśli tak to gdzie? Cały układ ma budowę modułową, jedna duża płytka na dole z gniazdami, ścieżkami, przekładkami, oraz na sporym podwyższeniu mniejszy układ elektroniczny połączony szeregiem pinów.
  Jak wyglądała naprawa tego układu? Co jeszcze mogę zrobić? Być może jest to brak komunikacji UCH -> UPC.
  Jak wygląda założenie innego używanego UPC? Moduły te mają różne numery/obsługujące wyposażenie. Jest to kwestia przegrania oprogramowania, czy może przelutowania czegoś?
  Co się stanie jeżeli założę o innym numerze?

  Dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam

  0 4
 • #2 23 Lip 2017 23:16
  sadek1979
  Spec od samochodów

  Według mnie problemem jest UPC . Podmień i tyle . W renóweczkach jest to częsty problem .

  0
 • #3 12 Lip 2018 00:46
  slawarek
  Poziom 16  

  witam
  czy po podmianie UPC trzeba robić jakieś logowanie - kodowanie clipem , czy odpali bez problemów?

  0
 • #4 12 Lip 2018 06:03
  sadek1979
  Spec od samochodów

  skrzynkę UPC ( bsm rożnie to nazywają ) możesz podmienić - oby numery się zgadzały i numer wyposażenia . Kodowane jest UCH .

  0
 • #5 12 Lip 2018 12:10
  slawarek
  Poziom 16  

  dzięki za odpowiedź , interesowało mnie właśnie czy nie będę miał problemów z immo bo potrzebuje podmienić UPC ponieważ podejrzewam go, bo nie steruje wentylatorami , a gdy zastosuje zworkę w przekaźnikach biegi działają tylko nie ma sterowania przekaźnikami , ścieżki są dobre diody też zostają tranzystory albo procek.

  0