Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1,6 AKL 2002 - Wskazówka od poziomu paliwa nie podnosi się

20 Lip 2017 09:37 3108 3
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niedawno zakupiłem w/w model. Niby wszystko ok- no może oprócz wyświetlacza FIS ( jeager ). Bez problemu wymieniłem ten lcd'ek, no i przy okazji wyskoczył mi silniczek od prędkości- oczywiście się uszkodził. Podmieniłem na silnik od obrotów i cierpliwie czekałem na zamówioną część. Przy okazji pożyczyłem viakena do ustawiania wskazówek. Poustawiałem, jeździłem przez dosłownie 30 km., następnie założyłem gaz. No i od tego momentu coś wskaźnik paliwa "świrował" raz pokazywał na fis'ie 50, raz 70, raz 30, zatankowaliśmy gaz na full i PB95 za 100. Nie zwracałem uwagi. Teraz wskaźnik spadł do 0 i za cholerkę nie chce się podnieść. Zrobiłem test zegarów w Vag-comie, jest ok. Zdemontowałem pompę paliwa, sprawdziłem pływak, jest ok - rezystancja się zmienia wraz z położeniem pływaka. Podpiąłem na "sucho" pompę ruszając pływakiem, wskaźnik nawet nie drgnął :( . No cóż zamontowałem pompę - jeździć przecież trzeba. Na Fisi'e ciągle pokazuje się rezerwa, choć widziałem przy demontażu że paliwa jest mnóstwo. Ponowny test wskazówek jest ok- idealnie. Zrobiłem pełny test i między innymi wyskoczył mi błąd 00771 - Fuel Level Sensor (G): Open / Short Circuit to B+ , czyli gdzieś linie doprowadzające sygnał są walnięte. Chyba... Dlatego prosiłbym o pomoc w tym problemie. Jak idzie wiązka od pływaka dalej i czy idą bezpośrednio do zegarów ? ( nie mogę namierzyć schematów ). Wiem że mogę jeździć , ale taki stan mnie wkurza"
  • Poziom 41  
    Poszukaj w sieci pin out licznika.Tam będzie czy idzie bezpośrednio na zegary sygnał pływaka.Będzie to jeden przewód.Ewentualnie zobacz kolory przy pływaku i liczniku czy jest przejście.Jak jest to licznik uwalony.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Usterka ustalona., ale nie usunięta :( . Pęknięty przewód przy wtyczce pompy paliwa. Szukam nowej wtyczki albo z używki kawałek wiązki z wtyczką.
    Coś takiego... . Audi A3 1,6 AKL 2002 - Wskazówka od poziomu paliwa nie podnosi się