Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-80 - zacinające się gry po kwietniowej aktualizacji windowsa 10

20 Lip 2017 19:34 609 6
  • Poziom 2  
    Cześć,
    zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie mojego lapka Lenovo G50-80. Do kwietnia wszystko było cacy, można było grać godzinami w gry typu Star Wars Battlefront, natomiast po kwietniowym updacie (Windows Creators Update?) występuje problem zawieszania się gier - wygląda to tak: w grach online problem pojawia się w dowolnym momencie, czasami 5 minut po rozpoczęciu meczu, czasami po pół godzinie, ale zawsze wygląda to tak samo: nagła zawiecha ekranu, dźwięk zapętlony, ale ewentualne komunikatory w tle działają bez problemu, nie da się zamknąć okna poprzez alt+f4, alt-tab czy alt+ctrl+del i zamknięcie procesu, bo nie da się otworzyć okienka procesów, jedyną opcją jest restart komputera. Nie wiem na czym problem polega, bo grając np. w World of Warships problem w ogóle nie występował, natomiast we wspomnianym Battlefroncie czy innych strzelankach online zawiecha jest pewna. Problem pojawia się także grając offline, na przykład w starej gierce BusDriver problem występuje jako zawieszenie obrazu i dźwięku na 5-8 sekund, po czym da się grać normalnie (z racji gry offline nie wywala z meczu), ale po ok. minucie dalej występuje zawiecha na kilka sekund.
    Wiem, że mój laptop nie nadaje się specjalnie do grania, ale przed tą aktualizacją dało się grać w Battlefronta na średnich ustawieniach i kosić przeciwników aż miło (de facto gra na laptopie przynosiła lepsze efekty niż gra na stacjonarze z dobrym monitorem i na full ustawieniach...) natomiast teraz jest to dramat. Był robiony format i instalacja Windows 10 od nowa, ale niczego to nie zmieniło. Sterowniki zaktualizowane, ale też bez zmian. Na czym to polega? Wina dysku? Jakiegoś softu, chociaż niczego tu oprócz gier nie mam? Obsługa internetu czy praca na komputerze przebiega bez żadnych problemów, jedynie zacinanie się gier uniemożliwiające rozgrywke psuje nerwy.
    Parametry pacjenta w pliku DxDiag, proszę o pomoc!

Pozdrawiam,
    LenkaG50
  • Poziom 18  
    Sprawdź najpierw dysk programem CRYSTALDISKINFO, zrób screena i wrzuć. Być może HDD siada.
  • Poziom 2  
    W załączniku screen, dysk faktycznie był u mnie jednym z podejrzanych, ale patrząc na dane z programu, chyba nic mu nie dolega?

Lenovo G50-80 - zacinające się gry po kwietniowej aktualizacji windowsa 10
  • Poziom 18  
    Dysk w porządku. Pisałeś, że instalowałeś Win 10 od nowa.
    W BIOSIE nic nie przestawiałeś?
    Wgrane zostały wszystkie sterowniki, szczególnie od chipsetu i karty graficznej
    Win 10 wrzuca swoje sterowniki ale trzeba je zaktualizować na te ze strony producenta. Jak miałeś problem aktualizacjami to wyłącz je domyślnie i problem z głowy. Z aktualizacjami jest tak, że nie wszystko jest potrzebne.
  • Poziom 2  
    W BIOSie nic ruszane nie było, do tej pory (tj. do kwietnia tego roku) wszystkie aktualizacje windowsa były bezproblemowe i nic się nie działo. Sterowniki był przeinstalowywane kilka razy i nic, w rejestrze zdarzeń jedyne co rzucało się w oczy to błąd sterownika AMD (błąd 16387), ale po KOLEJNEJ aktualizaccji sterowników problemu nie ma, natomiast gry zacinają się dalej, a następny błąd, który pojawia się w dzienniku to igfxcuiservice2.0.0.0 ale przy próbie pobrania sterów do tego błędu kończy się na tym, że nie ma odpowiednich sterowników itp. więc nie wiem czy to wina tego czy jeszcze coś.
  • Poziom 18  
    Czy microsoft.net framework zainstalowane wersje? Biblioteki muszą być wszystkie. U nie gdy tego nie było, kilku sterowników nie dało się poprawnie zainstalować.
  • Poziom 2  
    Tak, NetFramework zainstalowany, przy próbie instalacji pojawia się :

"Szczegóły
    Na tym komputerze jest już zainstalowany program .NET Framework 4.7 lub jego nowsza wersja."

Z rzeczy, które pojawiają się w dzienniku zdarzeń są jeszcze dwie rzeczy, które zwróciły moją uwagę:
    Event ID 10016 i SynTPEnhService2.0.0.0, ale czy któreś z nich może powodować zacinanie się gier w dowolnym, przypadkowym momencie?