Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K70IO-TY086V - obrócony obraz kamerki na Windows 10 CU

topiq77 20 Lip 2017 20:26 159 2
  • #1 20 Lip 2017 20:26
    topiq77
    Poziom 10  

Witam.

Przeczytałem kilkadziesiąt tematów ale żaden mi nie pomógł.
    Posiadam laptop Asus K70IO-TY086V.
    Postanowiłem go nieco odnowić i zainstalować system na SSD. Po czystej instalacji Windows 10 CU, zainstalowaniu sterowników (wielu pod Windows 7 i 8 X64) wszystko działa wyśmienicie, prawie wszystko bo kamerka nie.
    Na sterownikach pod Win 7 x64 w ogóle nie działa. Wypróbowałem chyba z 4 wersje. Aparat wywala błędy a Skype nie widzi jej w ogóle.
    Na domyślnym z Windowsa 10 CU aparat i skype działa, ale obraz odwrócony jest o 180 st.
    Próbowałem zmieniać flip w rejestrze, nic to nie pomogło.
    Kamerka to: USB2.0 UVC 1.3M WebCam
    USB\VID_064E&PID_A116&REV_0324&MI_00
    USB\VID_064E&PID_A116&MI_00
    Sterowniki od Windows 7 x64, które wypróbowałem to:
    Camera Suyin 6.5853.77.012, 6.5853.77.014, 6585322014 i Windowsowe 10.0.15063.447 jedyne które działają ale z odwróconym obrazem.
    Można jakoś zmodyfikować, przystosować sterowniki z Windows 7 pod Windows 10, żeby zadziałały z Aparatem Windows 10 i Skype? Albo obrócić obraz z domyślnych?
    W rejestrze flip jest na 1, zmiana na 0 nic nie daje, bo po restarcie znów wartość jest na 1.
    Problemem z tą kamerką jest to, że nie ma żadnego oprogramowania dodatkowego, w którym można by zmienić / obrócić obraz. Już nawet szukałem w internecie, czy można do tego modelu lapka włożyć jakiś inny nowszy model kamerki ze sterownikami pod Win 10, ale raczej nic nie ma.
    Może ktoś podratuje? Wdzięczny będę dozgonnie.
    Pozdrawiam serdecznie.

• #2 20 Lip 2017 20:37
    Kolobos
    Spec od komputerów

Moze zmodyfikuj sterownik:
    HKR,DefaultSettings,Flip,0x00010001,0
    HKR,Settings,Flip,0x00010001,0"

I dopiero zainstaluj, ewnetualnie pozmeniaj prawa dostepu do tych wpisow w rejestrze (na tylko do odczytu). Ale nie wiem czy to zadziala.

Co do oprogramowania to powinno dzialac ogolnodostepne, sprawdz np. https://manycam.com/

• #3 20 Lip 2017 20:43
    topiq77
    Poziom 10  

Dzięki za szybki odzew. Co do modyfikacji sterownika. Defaultowego nie mam jak zmienić, bo ściąga się online w menedżerze sprzętu. Windowsowe z 7 x64 w ogóle nie działają. Instalują się, ale tylko tyle. Dziwne, że na nich skype nie widzi kamery.
    ManyCam zaraz sprawdzę i dam znać czy coś dało.
    Kiedyś w starszych edycjach Win 10 sterownik od 7 działał, przynajmniej w Skype, z aparatu i tak nie korzystam. Teraz niestety nawet Skype nie widzi kamerki z tymi sterownikami tylko domyślnym z Windowsa.

Edyta.

ManyCam owszem obraca obraz ale tylko we własnej aplikacji.

Edyta 2.

Poradziłem sobie połowicznie. Okazało się, że Skype, który instaluje się domyślnie z Windows 10 CU jest jakiś okrojony z ustawień i korzysta z ustawień kamery tych co aplikacja systemowa Aparat. Ściągnąłem i zainstalowałem klasyczną wersję Skype dla Windows i okazało się, że jednak widzi kamerkę na sterownikach z Windows 7, ale poprawnie tylko na tych 6.5853.77.12 lub 6.5853.77.14 bo na 6.5853.22.014 nadal jest odwrócony.
    Jest to jakieś rozwiązanie, może nie takie jak chciałem, ale najważniejsze, że w Skype widać normalnie.
    Póki co temat jest otwarty do dyskusji i jakby się komuś chciało albo po prostu wiedział jak wymusić na aplikacji Aparat i Skype systemowym wymusić działanie z tymi sterownikami albo wyciągnąć skądś sterowniki domyślne do kamerki z Windows 10 by można było zmodyfikować plik .inf jestem otwarty na sugestie i eksperymenty.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME