Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] astra 1.7 dtl - astra 1.7 dtl nie odpala

20 Jul 2017 22:17 1209 5
  • Level 5  
    Witam posiadam astre g rok 99. Silnik 1.7 dtl 55kw. Problem mam taki ze auto w czasie jazdy szarpnelo i zgaslo. Kreci kreci nie chce odpalic. Dodam iz malo paliwa bylo w zbiorniku . wlalem do baku 5 litrow i nadal nic . auto odpali tylko na plaka po czym po chwili zgasnie nie mam juz pomyslu paliwa w filtrze bezposrednio wlane natomiast na wtryskach sucho nie chce sie ropa pojawic o co tu chodzi to nie wiem
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    Jak Astra G pociągnie powietrze to nie tak łatwo odpowietrzyć układ. Nie ma pompki elektrycznej w zbiorniku ani ręcznej pod maską. Do tego kręcąc "na sucho" można łatwo uszkodzić pompę wtryskową. Jak się bierzesz za odpowietrzanie to tak z pół zbiornika paliwa wypadałoby mieć. Jak wyjechałeś do 0, to te 5l to tyle co nic. Ludzie się tu śmiali z tego sposobu ale mój ojciec woził gumowy korek do dymionu (z otworem na rurkę), pasujący do wlewu paliwa i pompę to materaca. Jak się pompa zapowietrzała (przez jakiś czas mechanik nie potrafił zlokalizować nieszczelności w układzie) to zakładał korek na wlew paliwa i pompką wytwarzał nadciśnienie w zbiorniku paliwa. Metoda stosowana bardziej powszechnie to popuszczenie nakrętek na przewodach paliwowych przy wtryskiwaczach. Jest też serwisowa pompka włączana przy filtrze paliwa, a co poniektórzy zakładali na stałe ręczną pompkę (jak np. w Peugeotach 306 z 1.9 XUD) na powrocie z filtra.

Wszystko to - zakładając, że rzeczywiście się zapowietrzył, a nie podał sterownik pompy (co w tym modelu jest nagminne). Co rozumiesz przez "było mało paliwa". Dla mnie mało to mniej niż 10l, ale znam takich dla których mało to wtedy jak po włączeniu zapłonu wskazówka paliwa nie drgnie.
  • Level 5  
    A wiec jak go odpowietrzyc kolevo bo probowalem z rurki przy filtrze paliwa ssac paliwo az sie pojawilo szybko krecilem kilka razy i nadal nic

Dodano po 34 [minuty]:

Z tego co mowisz to nigdy go nie odpowietrze jak wlalem paliwa z banki 5 litrow to te proby chyba na darmo . a warto podlaczyc komputer wykryje cos ?no szok dzis kolejne proby zrobie taj jak mowisz popuszcze sruby te przy pompie wtryskowej bo w filtrze paliwa ropa jest bo sprawdzalem ale czy podaje do pompy to nawet nie wiem a i najpierw z 20 l paliwa wleje 😜
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    Podpięcie pod komputer powie czy to kwestia sterownika pompy czy tylko zapowietrzenia.
  • Level 5  
    No i juz wiadomo. Po ciezkich probach. Stwierdzono uszkodzony sterownik pompy nie ma nawet poboru pradu. Probowka podczas krecenia silnikiem powinna mrugac a nie swieci sie wcale padl tranzystorek z tego co wiem to czesty przypadek w tym silniku wiec zrobic i sprzedac auto . nie polecam tych silnikow w tdi byl by mniejszy koszt i male prawdopodobne zeby sterownik padl.