Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Za nisko odplyw pralki - Odplyw pralki za nisko

pokoj10 20 Jul 2017 23:56 11940 7
    pokoj10
    Level 9  
    Witajcie. Mój fachowiec zamontował mi odpływ do pralki na wysokości 35cm nad podłogą. Wyczytałam, że min. wysokość to 60cm. Co w takiej sytuacji powinnam zrobić? Płytki są położone, ponieważ kolejny fachowiec, który kładł płytki najwidoczniej zupełnie się tym nie przejął. Dodam, że odpływ do umywalki jest zamontowany na tej samej wysokości. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Helpful post
    akytam
    Level 17  
    Rura odpływowa z pralki musi iść do góry a potem w dół do Twojego odpływu. Gdyby rurę odpływową położyć nisko a na końcu podnieść do góry do odpływu to pralka nie mogłaby nabrać sobie wody więcej niż te 35 cm. Nabierana woda uciekałaby od razu do kanalizacji.
    cirrostrato
    Level 37  
    krzysztofh wrote:
    Jeżeli to prawda co piszesz to będzie i tak problem, może nie z pralką ale z umywalką. Jak chcesz podłączyć syfon na takiej wysokości?
    Chyba dawno nie byłeś w sklepie z kształtkami PCV, miałem problem, szafka wisząca w łazience (nie ja wybierałem i montowałem, ,,wina '' synowej a glazura już była położona), luz z tyłu 7cm (szafka trudna do ew. przeróbki) ale wejście do kanalizacji wystawało jeszcze centymetr ze ściany, pokombinowałem i bez problemy podłączyłem syfon, też zmieścił się za szafką, nic nie przerabiałem, złożyłem wszystko jak klocki lego. W sklepach na dziś jest wszystko, ja niestety budowałem się na początku lat 80-tych. PS. Pionową rurę syfonu (miedzy syfonem a umywalką) przedłużasz i możesz zamontować nawet 15cm od podłogi, koszt ok. 4,5zł jeśli syfon PCV, jeśli metalowy ok. 25-60zł w zależności jak nisko chce się opuścić syfon, tu nie można przedłużyć tylko kupić długą metalową rurę.
    pokoj10
    Level 9  
    Niestety ten odpływ pod umywalką wygląda okropnie, bo kupiłam umywalkę bez szafki i te wszystki ustrojstwa są na wierzchu. Myślałam, że to tylko kwestia wizualna. Natomiast już teraz woda podcieka. Fachowiec nie ma sobie nic do zarzucenia. Uważa, że zrobił dobrze. Dodatkowo mówi, że maksymalna wysokość odpływu do pralki do 60cm nad podłogą...
  • Helpful post
    abart64
    Level 32  
    Ja też tak nisko zrobiłem odpływ. Nie ma to znaczenia, wszystko działa prawidłowo tylko trzeba tę karbowaną rurę przymocować do pralki wyżej i dopiero spuścić w dół do odpływu. Opaska wystarcza a czasami pralka ma takie uchwyty do mocowania węży.
  • Helpful post
    krzysztofh
    Level 29  
    pokoj10 wrote:
    Niestety ten odpływ pod umywalką wygląda okropnie, bo kupiłam umywalkę bez szafki i te wszystki ustrojstwa są na wierzchu. Myślałam, że to tylko kwestia wizualna. Natomiast już teraz woda podcieka. Fachowiec nie ma sobie nic do zarzucenia. Uważa, że zrobił dobrze. Dodatkowo mówi, że maksymalna wysokość odpływu do pralki do 60cm nad podłogą...

To jest o co najmniej 20 cm za nisko.
    Wpisz w Google "wysokość odpływu umywalki" a zobaczysz że standardem jest ok 58cm.
    Fachowiec nie ma racji. Możesz mu pokazać rysunki, których w necie jest cała masa.