Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF FL 45/180 - Brak napiecia na wtryskiwacze CUMMINS

bmwmmz 21 Lip 2017 07:14 396 5
  • #1 21 Lip 2017 07:14
    bmwmmz
    Poziom 8  

Wszystko zaczęło się, od uruchomienia silnika z rozruchu bo padły baterie. Spalone bezpieczniki zostały wymienione, na DIPie brak błędów ( tylko ABS), TEXA nie widzi żadnych błędów, brak możliwości diagnostyki z ECU silnika, zasilania, masa i plus po stacyjce sprawdzone w kostce B sterownika. Brak zasilania na wtryskiwacze. Komputer silnika sprawdzany pod względem wystrzelenia końcówki mocy u osoby, która naprawia sterowniki.

z góry dziękuje o odpowiedz

0 5
  • Pomocny post
    #2 21 Lip 2017 08:23
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Ale co w ECU nic nie padło?

0
  • Pomocny post
    #3 21 Lip 2017 08:26
    kisiol
    Poziom 19  

Podmień ecu silnika i będzie ok. Nie ty pierwszy tak uszkodziłeś ecu. Procesor jest uszkodzony. Rozruch podał za duże napięcie.

0
  • Pomocny post
    #4 21 Lip 2017 10:13
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

Obawiam sié, że kolega Kisiol ma racjé.
    Wszystkie symptomy wskazujá na sterownik ECS-DC3/4/5
    Dlatego w UK DAF trucks UK rozpowszechnil listé konkretnych modeli prostowników do akumulatorów (z funkcjá szybkiego rozruchu) które autoryzuje jako jedyne jakie siec autoryzowanych dealerów może używac (czyli ponad 170 warsztatów ASO). Glownie sá to prostowniki firm Snap-on, MAC Tools I inne. Naprawdé tylko dobrej jakosci prostowniki.

0
  • #5 21 Lip 2017 11:57
    tolo
    Poziom 33  

Nie koniecznie od razu musi być uszkodzony procesor ale uszkodzenie sterownika jak najbardziej prawdopodobne po takim zabiegu. Widziałem kilka sterowników po odpalaniu na rozruchu, jedne dało się naprawić, drugie niestety już nie.

0
  • #6 21 Lip 2017 12:17
    bmwmmz
    Poziom 8  

tak tez się stało, padł sterownik, dobrze, ze znajomy miał identyczny na miejscu. Chłopak, co zajmuje się naprawa sterowników, powiedział, ze jest sprawny a ja przez to zmarnowałem dzień czasu. :)

Ważne, że naprawione,

DZIĘKUJE wszystkim za pomoc.

0