Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wyświetlaniem i odtwarzaniem CD w Delco CDR500

01 Sie 2005 22:02 2882 6
  • Poziom 12  
    Niedawno zakupiłem radio CDR500(D) Delco do Opla. Niestety nic się nie pokazuje na wyświetlaczu. Ma ktoś może rozrysowane złącze ISO (część C odpowiedzialna za współpracę z wyświetlaczem) z uwzględnieniem kolorów kabli w Vectrze B? Samochód kupiłem bez radia (został po nim tylko świerzy ślad), niestety nie wiem jakie to było radio i czy instalacja jest w porządku. Być może trzeba odblokować wyświetlacz, ale żeby się upewnić muszę to radyjko właściwie podłączyć. Drugi problem dotyczy odtwarzania CD. Na każdym dołku przeskakuje niezależnie od rodzaju płyty. Czy jest coś uszkodzone czy "te typy tak mają"?. Czy w tym modelu jest jakiś system antywstrząsowy?
  • Poziom 17  
    jeśli to nowy opel to wyświetlacz trzeba odblokować nie z poziomu radia , miałem podobny temat z nowym oplem , firmowo gdy był sprzedawany w salonie bez radia wyświetlacz był zablokowany gdy wstawione zostało radio trzeba było odblokować wyświetlacz w serwisie .
    Co do cd to ten typ tak niema albo radio jest za lużno w kieszeni albo coś z czytnikiem
  • Poziom 15  
    Szykać, szukać i jeszcze raz szukać. Temat wielokrotnie opisywany, wystarczy wpisać "opel" w okienko szukania!
    Po włączeniu radia ma zgasnąć data, jeżeli tak nie jest to albo przecięty kabel z AA, albo zablokowany wyświetlacz i potrzebny TECH.
    Jeżeli gaśnie data, to przełączyć digit 8/10.
    W skrajnym przypadku spreparowane uszkodzenie na potrzeby programu "Usterka".
  • Poziom 12  
    Jeśli chodzi o szukanie to proszę mi wierzyć, poświęciłem na to z kikanaście godzin na różnych stronach, nie tylko Elektrodzie i nie udało mi się znaleźć dokładnie tego czego potrzebuję. Zależy mi najbardziej na opisie złącza w samochodzie z uwzględnieniem kolorów przewodów. Próbowałem przełączania digit 8/10 ale nic to nie daje.
    Podobnie nie mogłem sie doszukać informacji na temat Delco CDR500. Nie wiem czy mam napastować człowieka od którego to radio kupiłem (miało być 100% sprawne) czy tak jest w tych radiach. Nie ma też w instrukcji do tego radia informacji na temat układu antywstrząsowego. Liczę na pomoc i opinie użytkowników tego sprzętu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Też posiadam model CDR500 (D) i jak go kupiłem to przeskakiwał na każdej dziurce. ale przeczyszczenie mechanizmu i lasera rozwiązało problem.
    Ale ten model ma już swoje latka i jak był intensywnie używany odtwarzacz CD to laser może kończyć swój żywot.

A jeśli chodzi o kolory kabli to poszukaj schematu instalacji samochodu, bo ja mam astrę i tam są pewnie inne kolory.
  • Spec od car audio
    Ja bym się kolorami kabli nie sugerował. Spotkałem już takie rozwiązanie, że kolory były niemal identyczne akurat do wyświetlacza. Wyjąć deskę (10 minut roboty) i zrobić przedzwonkę kabli co i jak. A potem jak napisał kolega gonzotom.
    Co do mechanizmów CD w Delco to są jakie są, średni czas życia to 3-4 lata i zaczyna się skakanie. Wymiana lasera daje kolejne lata. W wersji E trochę jest lepiej ale też nie bardzo. Ciekawe jak długowieczne okażą się VDO CDR500, tam już laser z innej stajni jest.
  • Poziom 12  
    Dzieki za info.
    Czyli pozostaje mi się zabrać za demontaż deski i czyszczenie ewentualnie wymianę lasera.
    Wie ktoś może ile kosztuje przeprogramowanie wyświetlacza jeśli zajdzie taka potrzeba i czy tylko w ASO można to zrobić?