Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] EPSON PRO 9700 ploter - czyżby uszkodzona głowica ?

21 Lip 2017 12:21 1146 3
  • Poziom 13  
    witam
    dostałem takiego epsona - ploter pro 9700 do obejrzenia usterki
    wygląda tak jakby uszkodziła się głowica (kolor niebieski)
    czyszczenia głowicy wielokrotne z poziomu użytkownika nic nie pomogły
    załączam zdjęcie wydruku testowego
    ploter ma bardzo mały przebieg , czyżby rzeczywiście to głowica mogła sama się tak uszkodzić ?
    proszę kolegów o poradę może mieliście okazję z tym modelem pracować , oczywiście nie rozbierałem nic aby wymontować tą głowicę, jeśli to głowica to koszt patrzyłem może być straszny (ewentualnie na priv ofertę kogoś co zna temat i mógłby pomóc)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 1  
    Przeczyść głowice, zaschła na cyjanie na pewno masz opcje czyszczenia w ustawieniach plotera i będzie po sprawie.
    Jeśli się mało drukuje to takie rzeczy się zdarzają.
    tabliczkibhp.pl

Moderowany przez rys57:

3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.
    Część reklamową usunięto z treści posta.

• Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 21  
    Mogło coś przyschnąć na powierzchni głowicy i GAP stacji serwisowej nie przylega poprawnie. Epson oferuje patyczki do czyszczenia głowic i stacji serwisowej są nasączone rozpuszczalnikiem atramentu. Operacja wymaga demontażu stacji serwisowej masz wtedy dostęp do 6 GAP stacji serwisowej po pokręceniu stacją uzyskasz dostęp do listka czyszczącego WIPE CLEANER (czasem trzeba wymienić) nie jest drogi. No i głowica, ostrożnie zmyj przyschnięte pozostałości i ponownie zmontuj. Uważaj tylko bezwzględnie wypnij zasilanie i sprawdź krawędź złącza elastycznego panela plotera jeśli będzie rozwarstwione dla własnego bezpieczeństwa wymień lub nie pozwól sobie na jakikolwiek błąd w podłączeniu panela - można uszkodzić płytę główną.

Pozdr.