Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.9 cdti alternator trwałość - jak zwiększyć trwałość mostka i regulatora

djohn 21 Lip 2017 12:59 765 10
  • #1 21 Lip 2017 12:59
    djohn
    Poziom 10  

witam,

czy ktoś wie jak naprawić alternator np denso w 1.9 cdti 150KM tak aby nie paliły się diody lub regulator?

osobiście naprawiłem oryginalny mostek w denso (nie pamiętam jakiej mocy) (jedna z diód się rozpadła) - zamontowałem diody diotec 60A i alternator wytrzymał tylko 50kkm - tym razem padł i mostek i regulator.

czemu ten syf się tak psuje, czy te diody wysiadają od temperatury? - te alternatory się dość mocno moim zdaniem grzeją,

czy w boschach też psują się diody i regulatory?

pozdrawiam

0 10
  • #2 21 Lip 2017 13:18
    andrzej20001
    Poziom 43  

Płytę kładziesz na pastę termoprzewodzącą. Powierzchnię obudowy oczyść. Jak opel to klemy do zmiany bo nie przewodzą dobrze i ważna jest kondycja akumulatora aby nie pakował w niego altek bez przerwy na max. i oczywiście czy świece nie grzeją non stop.Ale to rzadko. Cęgi i pomiary na pracującym.

0
  • #4 21 Lip 2017 19:11
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego, czy sprawdzałeś diody w alternatorze tj. każdą oddzielnie, po jej odłączeniu. Nadto, czy badałeś ewentualne "podkradanie" energii z akumulatora np. przez uszkodzoną diodę alternatora. Miernik do dłoni i po "uśpieniu" elektroniki w aucie np. po 15 min. przeprowadź stosowne badanie - materiały poglądowe na forum.
    Nie chce mi się wierzyć, abyś jeździł autem z włączonymi na max. wszystkimi odbiornikami, co mogłoby przyczyniać się do uszkadzania alternatora. A może zamontowałeś w aucie jakieś urządzenie, które bardzo obciąża alternator.

0
  • #6 21 Lip 2017 22:31
    Megawe
    Poziom 29  

Świece żarowe są grzane dość długo po uruchomieniu silnika i tu mamy największy pobór prądu i spadek napięcia.
    W benzynie te same alternatory chodzą aż przetrą szczotki pierścienie ślizgowe.
    Można odłączyć dogrzewanie świec i sprawdzić czy da to efekt.

0
  • #8 24 Lip 2017 16:00
    djohn
    Poziom 10  

pasty termoprzewodzącej trochę aplikowałem,

diód diotec jeszcze nie badałem po wymontowaniu, wytrzymały one 50000km więc obstawiałbym że one wysiadają od temperatury chociaż w karcie katalogowej tych diód dopuszczalne temperatury są chyba znacznie wyższe niż temperatura do jakiej się one nagrzewają w tym alternatorze,

fajnie byłoby wyprowadzić cały mostek i regulator na zewnątrz alternatora ale nie wiem na ile łatwo da się to zrobić w miarę bezpiecznie. na pewno kilka razy więcej ciepła generowane jest od uzwojeń niż od mostka i regulatora - z drugiej strony każdy alternator grzeje się podobnie a mimo to ten denso jest dnem.

samochod to alfa 159 1.9 automat, sama skrzynia bierze ileś amperów ale to jest wszystko nic na diody 60A

0
  • #10 24 Lip 2017 16:19
    djohn
    Poziom 10  

andrzej20001 napisał:
    A może brakuje mu osłony z chwytem powietrza zimnego?? np . https://as-pl.com/p/APC4022

no nie ma takiej osłony, ale fabrycznie takie coś występowało? skąd pociągnąć nawiew? czyli temperatura je niszczy?

0
  • #11 24 Lip 2017 16:27
    Megawe
    Poziom 29  

Wibracje też mają wpływ na trwałość delikatnych struktur krzemowych.
    Opel robi mocowanie alternatorów w tulejkach gumowych.
    Mycie silnika pod cisnieniem i chemia myjąca też może mieć wpływ na trwałość alternatora.

0
  Szukaj w 5mln produktów