Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Electrolux EOC6800X - uszkodzona blokada drzwiczek?

dove30 21 Lip 2017 13:34 666 2
  • #1 21 Lip 2017 13:34
    dove30
    Poziom 2  

Witam.

W 8 letnim piekarniku Electrolux EOC68000X po zakończeniu programu pyrolizy nie mogłam otworzyć drzwiczek. Z tego co pamiętam, jest tam blokada uniemożliwiająca otwarcie w trakcie programu i tuż po wyłączeniu. Nie mam na myśli blokady przed dziećmi.
    Niestety w trakcie prób otwarcia uszkodziłam listwę drzwiczek . Czekam na dostawę nowej, ale mam obawy czy po założeniu i zamknięciu drzwiczek będę je mogła ponownie otworzyć.
    W tej chwili wyglada to jak na zdjęciu
    Moje pytanie. Czy można ocenić w tej chwili, czy ta blokada jest uszkodzona? Czy można ją ewentualnie zdemontować i oczywiście zrezygnować z używania pyrolizy?
    Z góry dziękuję za pomoc

0 2
  • Pomocny post
    #2 21 Lip 2017 13:58
    hobbysta92
    Specjalista AGD

Po włączeniu piekarnika przy temperaturze pokojowej blokada powinna znajdować się w pozycji otwartej.

Jest to blokada z silnikiem, wewnątrz powinny znajdować się krańcówki sygnalizujące skrajne położenia blokady. Proponuję sprawdzić działanie tych krańcówek oraz silnika.
    Koleją rzeczą do sprawdzenia jest czujnik temperatury, jego uszkodzenie może powodować zadziałanie blokady.

0
  • #3 21 Lip 2017 21:15
    dove30
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wygląda na to, ze będziemy musieli jednak skorzystac z pomocy serwisu
    pozdrawiam :)

0