Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa oscyloskopowa i jej reanimacja

21 Lip 2017 18:47 780 6
  • Poziom 37  
    Witam.
    Wiem że nie ma głupich pytań tylko głupi ludzie je zadają a może coś inaczej to miało brzmieć a mniejsza o to. Do sedna skoro już wstęp mamy za sobą.
    Jest sobie lampa oscyloskopowa wysłużona, pomijam ślady cieni linii na luminoforze.

Lampa świeci ale tylko określę to w punkcie ustawień potencjometrów ( na płytkach ) już inaczej podkręcić się nie da. Regulacja zewnętrzna prawie nie ma już co regulować.
    Sedno pytania brzmi. Jest szansa na regenerację lampy oscyloskopowej? Do TV istniały urządzenia niby regenerujące kineskopy.

Kiedyś coś gdzieś czytałem i spróbowałem takiego hokus pokus ale magik zemnie gów...ny i lampa na żarnik zamiast 6.3V z lekkim naddatkiem Voltów dostała ile tam z 15V i się spaliła :D od taki zemnie majster.

Spotkaliście się z patentem regeneracji lamp? Ktoś coś o teoriach słyszał dokonywał ?
  • Poziom 38  
    zdzisiek1979 napisał:
    lampa na żarnik zamiast 6.3V z lekkim naddatkiem Voltów dostała ile tam z 15V i się spaliła

Jeżeli żarzenie ma przerwę , to niestety nie uratujesz oscyloskopu . :cry:
  • Poziom 37  
    A to, to nie ta co spaliłem to jest ozdobą :D zaś mi chodzi o próbę zregenerowania lampy już wyeksploatowanej co świeci bo świeci ale już ostatkiem sił.

Widziałem kilka tematów z sugestią odtrucia katody przez przeżarzenie ale nie jestem w temacie. Informacje są lakoniczne.
  • Poziom 38  
    zdzisiek1979 napisał:
    chodzi o próbę zregenerowania lampy już wyeksploatowanej

Sam tego nie zrobisz. W dobie telewizorów CRT były warsztaty regeneracji kineskopów .
    Spróbuj poszukać , może jakiś dziadek jeszcze "sprzeta" nie wyrzucił ? :D
  • Poziom 37  
    Co to za lampa lub oscyloskop ?