Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio Switch Plantronics - Kwestia wspólnej masy obydwu źródeł audio.

axelbenq 21 Lip 2017 22:41 726 1
  • #1 21 Lip 2017 22:41
    axelbenq
    Poziom 7  

Witam serdecznie,
    Posiadam przełącznik źródła audio firmy Plantronics identyczny jak na zamieszczonym zdjęciu poglądowym:
    Audio Switch Plantronics - Kwestia wspólnej masy obydwu źródeł audio.
    Jest to przełącznik głośniki/słuchawki przeznaczony do PC, którym planuję połączyć starą wieżę mającą jedno wejście AUX marki SONY z dwoma źródłami dźwięku pomiędzy którymi byłby wybór; pierwsze źródło - sygnał audio z dekodera DVB-T (pochodzący z podłączonej do dekodera przejściówki HDMI -> VGA + Audio Jack 3,5mm), drugie źródło - Adapter audio Bluetooth -> Jack 3,5mm zasilany niezależnie z ładowarki USB który umożliwia słuchanie muzyki poprzez BT z smartfona/tabletu etc. Ustaliłem że oba wyjścia Jack w tym przełączniku mają wspólną masę podłączoną na stałe niezależnie od wybranego źródła, i czy ta wspólna masa dla obu źródeł dźwięku nie spowoduje zakłóceń bądź co gorsza natychmiastowego uszkodzenia jednego bądź drugiego podłączanego urządzenia w proponowanym układzie ? Z góry dziękuję za każdą sugestie.

0 1
  • #2 22 Lip 2017 05:24
    Polon_us
    Poziom 41  

axelbenq napisał:
    ... czy ta wspólna masa dla obu źródeł dźwięku ...

Jest to jak najbardziej normalna praktyka i nie ma czego się obawiać. Mam tu na myśli jakoweś uszkodzenia.
    Dla spokoju ducha kolega może sprawdzić wejścia w posiadanej wieży Sony - jej wejścia i wyjścia również powinny mieć połączoną masę.

Przez "wyjścia" mam tu na myśli gniazda przeznaczone do podłączenia subwoofera czy wyjścia sygnałów 5.1 (Pre Out) na inny wzmacniacz - o ile wieża takowe posiada, rzecz jasna.

0