Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA 5580- szalejący bęben przy wirowaniu

01 Sie 2005 22:57 12920 35
  • Poziom 10  
    Mam problem z lokalizacjom usterki. Pralka ma 5 lat i od jakiegoś czasu zaczeła szaleć po łazience podczas wirowania i przecierać prane rzeczy. Załorzyłem "zestaw na tańczącą pralkę" ale bemben dalej mocno się kołysze i wciąga przne rzeczy podczas wirowania. Co to może być??!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Tak, szkło wymieniłem ale niewiem czy dobrze, znacznik na szkle jest skierowany do góry lekko w prawo od pionu, proszę o podpowiedź
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Głębsza część ma być na dole, jak otworzysz drzwi to na górze ma być mniej wciete. Dół szyby ma wchodzic dalej do pralki
  • Poziom 10  
    Już się biorę do przekładania szkła, za kilka dni bedzie pranie to zobaczymy efekty, dzięki:D.
  • Poziom 19  
    Wziernika (szkła) w amice nie da się inaczej założyć on ma takie wycięcie trójkątene i inaczej nie pasuje.Tak zapytam z ciekawości czy pralka dobrze wypompowuje wodę, jeżeli ma aqua jet czy zawór przesterowania dobrze przełancza wodę nie zacina się, czasami jak się przycina lub czymś jest zablokowany to równolegle z wylewaniem wody nadal polewa aqua jet.

pozdr...
  • Poziom 14  
    danyx napisał:
    Wziernika (szkła) w amice nie da się inaczej założyć on ma takie wycięcie trójkątene i inaczej nie pasuje.
    pozdr...

W starszych Amikach nie było tego wcięcia w plastiku i trzeba było go wyciąć, więc można było zamontować szybę odwrotnie 
  • Poziom 10  
    W końcu zrobiłem pranie, po przełożeniu szkła bęben podczas wirowania przestał szaleć ale zauważyłem, że ma trudność z wyważeniem prania. Bardzo długo prubuje wyważyć pranie gdy już zacznie wirowaćn to nie wchodzi na pełne obroty, tak się dzieje przy różnje ilości prania, czy to mogą być uszkodzone amortyzatory?
  • Poziom 10  
    A po co wymienia się szkło - na tańcżącej pralce - co ma szkło do wirowania - prosze o odpowiedz bo nie rozumiem a moja pralka też tańczy
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Co to jest "zestaw na Tańczenie pralki"? Szukałem na forum, ale nie znalazłem, a moja staruszka PA też ostatjnio spaceruje po całym pomieszczeniu :)
  • Poziom 9  
    Pompa-amortyzatory. Sprawdź również czy nóżki nie są zasyfione .
  • Poziom 8  
    A jaki wpływ na pompa na "tańczenie" pralki? Pytam, bo nie wiem, nie ma w moim pytaniu rzadnych złośliwości :)
  • Poziom 26  
    Mam ten sam problem, czy dobrze rozumiem zestaw na "tańczenie" tj: pompa+amortyzatory+
    szyba-wziernik?. A co z łożyskami? może przy okazji też je wymienić?, - pralka ma 10 lat :( .
  • Poziom 26  
    irus.m napisał:
    U mnie wymiana amortyzatora uspokoiła pralkę

Tylko jednego?

Też bym stawiał na amortyzatory :), ale dlaczego pompa?. Czytałem w innych postach, że łożyska w amice mogą być 6203,6204,6205 ,- od czego to zależy?. Czy można ustalić wcześniej i kupić właściwe a nie najpierw rozbierać pralkę, aby odczytać ich oznaczenie?
  • Poziom 1  
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jeden był uszkodzony.
    Podpowiedzi, by odwrócić szkło wziernika są dla mnie niezrozumiałe. Pompa wodna też nie może być przyczyną tańczenia pralki. Nie dajcie sobie odwirować mózgu.
    Przed wymianą łożysk upewnij się , że są uszkodzone- słychać to ,,gołym" uchem.
    Dane łożysk są w IS, jeżeli nie masz dostępu, to w sklepie z częściami AGD znają je na pamięć
    z popularnych modeli.
    pozdrawiam
  • Poziom 26  
    skryn napisał:
    Zależy od tego, co akurat w fabryce było nadmiarem. Stare to dzieje...

Czyli najpierw muszę pralkę rozbebeszyć :( a potem dopiero biegać za łożyskami i simmeringiem :) ?

irus.m napisał:
    Przed wymianą łożysk upewnij się , że są uszkodzone- słychać to ,,gołym" uchem.

To jest na bank, trzeba zamykać łazienkę podczas wirowania bo można o^^eć :( , tak szumi !!!.

irus.m napisał:
    Dane łożysk są w IS, jeżeli nie masz dostępu, to w sklepie z częściami AGD znają je na pamięć

Właśnie, że mogą być różne usłyszałem w sklepie :( . Próbowałem dojść po kodzie (44511000) ale też nic :( .
    Jak ustaliłeś, że tylko jeden amorek trzeba wymienić?, to chyba zawsze się robi parami podobnie jak w samochodach?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Powinno się robić parami, ale ja przyoszczędziłem.
    Wymontowałem obydwa, jeden latał jak tłok w dziurawej pompce do roweru, drugi pracował jak- amortyzator, więc darowałem mu jeszcze trochę żywota.
    pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 26  
    skryn napisał:
    Pary to są dobre w przedszkolu.

Skryn ja jeszcze mam przed oczami ps 663 :), którą ponad 30 lat temu złożyłem z części, takie były czasy (najtrudniej było o obudowę).
    skryn napisał:
    A dla checy masz wziąć fleksa w łapę i cyrka jeden centymetr obciąć tłoki

Dzięki fest, szlag by mnie trafił, jakby faktycznie zalało sąsiada :( .
    Jak ten nowy przyłożę do starego to wyjdzie ile trzeba dokładnie obciąć?.
    Nie będę używał towotu-słowo harcerza :) .
  • Poziom 1  
  • Poziom 26  
    Jutro ruszam po łożyska, simmering, amorki i myślę, że w tygodniu to wrzucę.
    Wezmę łożyska 6203,04 i 05 a te które zostanie zwrócę do sklepu.
    Słowa dotrzymam, bo ja z tych harcerzy przedwojennych :) .

No niestety w sklepie nie chcą się zgodzić na zwrot niewykorzystanych łożysk, zatem nie pozostaje nic innego jak najpierw otwarcie bębna a potem zakup :( .
  • Poziom 26  
    Wyciągnąłem bęben , zaraz idę do garażu wyciągać łożyska. Gdybym mógł jako laik ocenić teleskopy, to lewy (czerwony) jest ok. stabilne mocowanie w gumie i silnie wypycha, natomiast prawe (białe) huśtają się w podkładkach gumowych, ale też wypychają mocno. Może wystarczyło by wymienić gumowe gniazda tych białych i będzie stabilniej?
    Simmering zaczął przepuszczać , z tyłu bębna brązowa plama i niewielka strużka wody. Myślę, że wyjęcie łożysk nie sprawi kłopotu :) .
  • Specjalista AGD
    Jak już rozebrałeś tę praleczkę to dobrze obejrzyj krzyżak bo po tylu latach potrafi go proszek wszamać :D .
  • Poziom 26  
    Przed chwilą wróciłem w chwale :) .
    Więc mam jednak 6203 i 6204 oraz simmering 25X47X11/13, wrzuciłem to wszystko i pralka od 5 min pracuje.
    AXXX krzyżak czyściłem a potem dokładnie umyłem, był ob^^^^^iony mazią szaro brązową :( , jest cały nie zauważyłem jakiś rażących braków (szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, żeby go dokładniej opukać. Może jeszcze trochę wytrzyma.

Po złożeniu pralki nie założyłem dolnej pokrywa, aby mieć oko na to, czy gdzieś nie cieknie.
    Przy okazji zauważyłem, że silnik jak kręci w prawo to jest większe iskrzenie na szczotkach, aniżeli jak kręci w lewo. Czy to jest normalne, czy też rozglądać się za szczotkami?
  • Poziom 19  
    10 letnie szczotki w tej pralce już nie długo pochodzą ale wymieniaj jak przestanie obracać bębnem. Co do amorów najczęściej siada ten czerwony - jak nie "skrzypi" po naciśnięciu bębna i nie wydobywa się z niego maź to zostaw.
  • Poziom 26  
    phiter napisał:
    10 letnie szczotki w tej pralce już nie długo pochodzą ale wymieniaj jak przestanie obracać bębnem

Czyli jechać do końca :) , komutator na tym nie ucierpi?
    Amortyzatory nie skrzypią w ogóle, na jednym białym na tłoku jest tak jakby ktoś go posmarował wazeliną, więc chyba coś już puszcza?
    Wczoraj pierwsze pranie na nowych łożyskach i jest ok., nie skacze po łazience ( ale zapewne nie jest to efekt wymiany łożysk), przy okazji wypoziomowałem pralkę :) .