Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32A430 - brak obrazu

22 Lip 2017 16:17 2538 17
  • Poziom 9  
    Witam, Tv załącza się, podświetlenie działa prawidłowo lecz na ekranie brak jakiejkolwiek treści.
    Wszystkie napięcia w zasilaczu pomierzone - są prawidłowe, po ściągnięciu serwisówki matrycy udało mi się jeszcze pomierzyć napięcia 12V dochodzące do T-con, również się zgadzają. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, co jeszcze mógłbym sprawdzić? Czy jedynym sposobem na sprawdzenie Main lub T-con jest podmiana? Dodam, że do Tv nie posiadam pilota, więc nie jestem w stanie sprawdzić czy na niego reaguje. Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam Mariusz
    Matryca v315b3-l04
    Main BN41-00982b
    T-con v315b3-c04
    Zasilacz BN44-00208A
  • Poziom 43  
    maqniool napisał:
    Czy jedynym sposobem na sprawdzenie Main lub T-con jest podmiana?

Możliwe, możliwe. :) Dokładnie wtedy, gdy się chce naprawiać, ale nie wie "jak to działa". :)
  • Poziom 9  
    Witam, uszkodzeniu uległ bezpiecznik, po wymianie na nowy (3,15A), uszkodzeniu uległ tranzystor widoczny na zdjęciu, którego oznaczenia nie uda mi się już odczytać, czy ma ktoś możę taką płytkę pod ręką by odczytać symbol?. Jednak nadal pozostaje pytanie co jest przyczyną tego stanu rzeczy
    Serdecznie dziękuje za podpowiedzi, pomijając (tą) nie wnoszącą nic do tematu i czekam na kolejne sugestie
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Ano wpisz sobie panie nazwę układu w naszą wyszukiwarkę i poczytaj o nim.
    Obejrzyj sobie "papiery" tej przetwornicy. Są bez problemu dostępne.
    Popatrz sobie, do czego tam ten tranzystor jest.
    Potem pobierz z bazy parę schematów T-CON - https://www.elektroda.pl/rtvforum/schematy.html (fraza: t-con) i zobacz co się z tego da wygłówkować. ;)
  • Poziom 33  
    maqniool napisał:
    uszkodzeniu uległ bezpiecznik, po wymianie na nowy (3,15A), uszkodzeniu uległ tranzystor widoczny na zdjęciu, którego oznaczenia nie uda mi się już odczytać

Dlatego warto zainwestować w zasilacz warsztatowy, wymiana bezpiecznika spowodowała spalenie kolejnego układu a ty dziękujesz za podpowiedź:
    sebastian.los napisał:
    Sprawdź bezpiecznik na płytce Tcon.

Nie rozumiem was, bezpiecznik nie zawsze tak sobie pada sam od siebie, czasem jest tego jakiś powód, kolega dał nadzieję że wystarczy go sprawdzić i jeżeli uszkodzony to wymienić, no ale teraz już wiesz co było tego powodem :-)
  • Spec od monitorów
    Żeby daleko nie szukać , str.2 Link
    *dałem w zał. , gdyby strona "nie działała", jako zał. (TPS65161 CM1682a HX8915 AS15)

Bezpiecznik 1206 (code: UD )= 3.15 А, 32V
    Potem kondensatory ceramiczne w zasilaniu ... na T-con, UP1, i ......?
    *wyjdzie z pomiarów

Org. T-con z Chin (ebay) to : US $33.06+ $6.90 USPS Priority Mail
  • Poziom 33  
    lisek napisał:
    wyjdzie z pomiarów

Ale jakich pomiarów?
    maqniool napisał:
    uszkodzeniu uległ bezpiecznik

Nie można było tego najpierw sprawdzić tylko dopiero po "podpowiedzi":
    sebastian.los napisał:
    Sprawdź bezpiecznik na płytce Tcon.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Ale jakich pomiarów?

- ano metoda zwarciowa z użyciem zasilacza laborat. z ograniczeniem prądowym
    np. 2V ,ograniczenie pradowe napocz. 1A >> patrz co się dalej grzeje w linii zasilania
    za bezpiecznikiem , polowym
  • Poziom 43  
    lisek napisał:
    - ano metoda zwarciowa z użyciem zasilacza laborat. z ograniczeniem prądowym
    np. 2V ,ograniczenie pradowe napocz. 1A >> patrz co się dalej grzeje w linii zasilania
    za bezpiecznikiem , polowym

Aha ... a te pomiary, to oglądanie wskaźnika prądu zasilacza, o ile go ma. ;)
    lisek, ty jednak jesteś .... aaaaa ... szkoda klawiatury. ;)
    Napisałem autorowi wszystko, co przydatne na tym etapie. Ale ... zapomniałem, że mamy liska. Musi się się popisać (sobie popisać). Inaczej to byłby stracony dzień. ;)
  • Spec od monitorów
    Mirex, przecież kol.GanCegall o coś pytał.!?

Autor napewno skorzysta z tego wszystkiego co napisałeś w tym temacie.
  • Poziom 43  
    Ano pytał, pytał. Był ciekawy pewnie jakież to pomiary zaproponujesz, gdy wszystko leci z dymem. ;)
    lisek napisał:
    *wyjdzie z pomiarów

No i zaproponowałeś. ;)
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    gdy wszystko leci z dymem

(':idea:') Przy 2V ! i "czułym opuszku palca" (':D')
  • Poziom 43  
    lisku, a właściwie stary lisie, czy ty już przestałeś rozumieć znaczenie słowa "pomiar"? :)

Upss! Przepraszam, dopiero teraz do mnie dotarło! Miernikiem jest "czuły opuszek palca". :)
    Mea culpa, mea maxima culpa. ;)
  • Poziom 11  
    do takich już napraw lepiej sobie kupić kamerę termowizyjną i się nie pierdzielić z dotykaniem układów po podotykać można sobie kobietę w łóżku. a jak ktoś najpierw lutuje nowy bezpiecznik i później sprawdza dlaczego padł to niech się nie zabiera za naprawy ;D

Moderowany przez bogred:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową [...]
    Staraj się pisać poprawną polszczyzną. To jak napisałeś swój post, jest lekceważeniem zasad poprawnej pisowni. Wartość merytoryczna raczej niewielka :(