Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fronius transpocket 1400 po wypadku

22 Lip 2017 16:34 2403 22
  • Poziom 15  
    Dzień dobry wszystkim. Mam dwie spawarki wyżej wymienione które spady z rusztowania i zostały włączone . Na jakiej zasadzie układ elektroniki dostaje napięcie jak jest odłączony przekażnikiem który to sterowany jest przez sygnał z płyty głównej .Wylutowałem tranzystory mocy żeby wyeliminować zwarcie i nie mam żadnego zasilania na elektronikę? Co to może być?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 15  
    Na jednej płycie są tranzystory mocy APT5014LVR , a na drugiej tranzystory MTY30N50E. Czy można założyć na obie płyty takie same tranzystory np. na obie APT5014LVR? Czy te układy są po prostu dostrojone do konkretnego typu tranzystora? Dorzucę że ten MTY ma 300W mocy i 30 A prąd , a ten drugi 450 W i 37 A prąd. Co sądzicie o tym?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 25  
    Kondensatory tak jak zauważyłeś są ładowane przez pozystor. Spokojnie zamiast niego możesz zamontować żarówkę 60 W 230 V. Spawarce na biegu jałowym potrzeba około 0,4 A lub mniej prądu do pracy obydwu przetwornic. Chińczyki mają pozystor w podstawce i jak spadnie do góry nogami to może on wypaść. Ja podłączam czajnik między główne kondensatory a tranzystory . Tranzystory są podobne. Przekaźnik który podaję napięcie na całość zwiera się wtedy gdy reszta sie poprawnie uruchomi, a ma uruchomić się z pozystora (żarówki). Schalt-netzteil to przetwornica pomocnicza. Odszukaj wszystkie rdzenie ferrytowe i jede z nich to bedzie ona.
  • Poziom 15  
    Co myslicie panowie o zamianie tych tranzystorów?
  • Poziom 15  
    Korzystając z tego posta dodam zapytanie. W tej spawarce są tranzystory sterujące do mosfetów mocy o oznaczeniu FZT 649 ale trudno je dostać , czy ktoś ma wiedzę o jakiś zamiennikach?

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

Czy ktoś przy niedzieli ma chęć na elektronikę?
  • Poziom 15  
    Przyszły mi z chin tranzystory te MTY30N50E . Zapłaciłem za 10 szt. 57 zł i będę montował w spawarce
  • Poziom 15  
    Uruchomiłem ją, ale jeszcze nie złożona i bez próby spawania. Czy wentylator w tym typie chodzi cały czas? W którą stronę ma dmuchać.
    Dodano po 13 [godziny] 15 [minuty]:

To znowu ja. Spawarka nie spawa, łuk zapala i nawet 1 cm ale nie spawa, cały czas chodzi wentylator, nie wyskakują żadne błędy. Jakieś sugestie?

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Pomożecie?
  • Poziom 15  
    Możliwe że to brak prądu a na najniższym ustawieniu robi łuk a nie spawa.
  • Poziom 15  
    Kasuje temat
  • Poziom 15  
    Czym zmierzyć natężenie w spawarce

Dodano po 1 [minuty]:

Na wyjściu ma 92v mierzone bez obciążenia
  • Poziom 25  
    Bocznikiem lud cegami . Bocznik możesz zrobić z kabla starego lub kabli do spawarki. Puszczasz w kabel testowe natężenie, wpinasz w kabel końcówki miliwoltomierza w odległości np metra lub dwóch, odczytujesz wynik. Przy większych natężeniach wynik będzie proporcjonalny, przy szybkich pomiarach wpływ temperatury możesz pominąć.
  • Poziom 15  
    A jak wyjasnisz zachowanie spawarki?

Dodano po 1 [minuty]:

A skąd wezme testowe natężenie?
  • Poziom 25  
    Testowe natężenie np. Żarówka somochodowa podłączona pod akumulator, zmierzyć można miernikiem natężenie.

Łuk elektryczny pali się i przy małym natężeniu. Masz wysokie napięcie biegu jałowego dlatego jest taki długi, sam nie spotkałem się z takim przypadkiem. Kiedyś się bawiłem tak że z zasilacza 24 V 2 A udało mi się odpalić i utrzymywać łuk. Wystarczyła wpięta szeregowo cewka autotransformatora. Podczas grzebania w spawarce na zwartym wyjściu proponuję czajnik w szeregu między tranzystorami a kondensatorami elektrolitycznymi.
  • Poziom 15  
    Co da ten czajnik

Dodano po 4 [minuty]:

Ale podobno 90 v ma byc prawidłowo
  • Poziom 25  
    Lepsza jest spirala z piekarnika bo czajnik może się wyłączyć, a spirala może działać w pracy ciągłej. Ja mam 400 V 2,2 kW ze szwedzkiej kuchni. A to daje, że mając zwarte wyjście z podłączonym amperomierzem chroni nam cały układ przetwornicy w przypadku niedomagań układu sterowania natężeniem. 90 V jest prawidłowo.
  • Poziom 15  
    Już zwierałem za pomocą elektrody wyjście. I nic sie nie stało. Załóżmy że nie ma amperażu to gdzie szukać przyczyny. Najgorsze że ona nie wrzuca żadnego błędu a ten model powinien komunikować diodami błąd. Dziwi mnie to że wentylator cały czas chodzi . Podmieniałem z drugiej takiej samej spawarki termik to wywaliło mi że przegrzana i nie dawała wogole nic na wyjście.
  • Poziom 15  
    I po ptokach
  • Poziom 15  
    Ludzie pomóżcie

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

Co reguluje prąd w inwertorowej spawarce?
  • Poziom 15  
    Spawarka bez żadnego błędu daje 11 amper , co wy na to?

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Tłum chętnych do odpowiedzi
  • Poziom 25  
    Współczynnik wypełnienia impulsu. Sprawdź przebieg na uzwojeniu wtórnym transformatora głównego, podczas pracy na biegu jałowym, podczas obciążenia wyjścia spawarki żarówką 100 W 230 V, podczas zwarcia wyjścia.
  • Poziom 15  
    Ok a jak już zrobię pomiary to jakie wnioski wyciągać?

Dodano po 2 [minuty]:

Sorki ale w spawarkach nigdy nie grzebalem , to już inna bajka. Wole przy autkach grzebać , mniej myślenia.

Dodano po 15 [godziny] 8 [minuty]:

a czy to normalne że wentylator cały czas chodzi w tym modelu?